„Když je pěkný večer, chodíme si sednout do přístaviště ve Starém Městě, hrává tam kapela,“ zmínil další program v těsné blízkosti vody Radek Zkoumal.

Podniknout plavbu s ochutnávkou vína na Baťově kanále mohou zájemci každý lichý pátek. Během dvouhodinové plavby ochutnávají přítomní sedm vzorků vína z vinařství Víno Hruška. Loď Morava pluje ze Spytihněvi směrem na Otrokovice a zpět a loď Hollandia pluje okolo Uherského Hradiště.

„K příjemné pohodě na lodi přispívá živý hudební doprovod a průvodkyně s informacemi o kanále,“ doplnil Michal Hampala, který má ve Spytihněvi půjčovnu lodí a organizuje plavby zmíněných dvou. A protože je podle jeho slov potřeba i kultura, naplánoval co čtrnáct dní divadelní představení na lodi Pierot. Ta je pro hraní uzpůsobená, má zázemí pro herce a také potřebnou techniku. Hraje se na střeše lodi, kde je jeviště.

V nejbližší době se lidé mohou těšit na Vajanovu divadelní společnost, která na pěti místech zahraje představení nazvané Mafie & City. V pondělí 17. července začnou ve Skalici, v úterý přijedou do Uherského Ostrohu, ve středu do Starého Města k Oslovi, odtud do Otrokovic a vše ukončí 21. července ve Spytihněvi. Představení začínají ve 20.30 hodin.

Na projížďku na Baťův kanál si zájemci mohou půjčit hausbot, teď už je ale poměrně pozdě.

„Kapacitu máme asi do 90 procent zaplněnou,“ sdělil Michal Hampala s tím, že největší boom zájmu je vždy na začátku roku. Lidé si mohou vybrat z 10 lodí. Nejčastěji volí týdenní cestu ze Spytihněvi do Skalice. „Doporučuju jim sjet si u Vnorov neregulovaný tok Moravy na kanoi,“ uvedl Michal Hampala.

V minulých dnech dal Michal Hampala do provozu největší loď na Baťově kanálu – Hollandii. Ta měří na délku 20 metrů, na šířku 4,5 metru, na její palubu vleze 60 osob. Vodu brázdí však jen od pátku do neděle, a to v pátek ze Spytihněvi do Uherského Hradiště, v sobotu z Uherského Hradiště do Uherského Ostrohu a v neděli zpět do Spytihněvi.