„Bez tohoto napojení totiž pro nás nemá stezka mezi Starým Městem a Babicemi význam,“ vysvětlila Ulmanová.

Začátek stavebních prací je však zatím ještě v nedohlednu, protože se teprve začíná rodit projektová dokumentace. Mezi další úkoly, které na vedení huštěnovické radnice v souvislosti s realizací cykloturistického projektu čekají, je také výkup pozemků, které má trasa křižovat. „Proto zatím neznáme ani cenu stezky. Samotný projekt nás přijde asi na dvě stě tisíc korun,“ doplnila starostka, která o termínech proto nechtěla příliš mluvit. Přesto však poznamenala, že by byla ráda, kdyby se začalo stavět už v příštím roce. Reálněji však vidí spíše rok 2009. Radní totiž ještě musejí dosáhnout změny územního plánu a teprve poté mohou žádat o potřebné dotace. Bez nich bezmála kilometrovou cyklostezku nejsou schopni postavit.

Na realizaci napojení čeká také majitel rybníků Zdeněk Habáň. Ten totiž právě v místě budoucího křižovatky cyklostezek provozuje zázemí pro sportovní rybolov s občerstvením.

„Zatím je sice předčasné plánovat, ale až přijde čas, nebudu mít problém vybudovat také zázemí pro cyklisty,“ přiznal se Habáň.

Napojením na cyklotrasu kolem Baťova kanálu však podobné snahy pro Huštěnovické nekončí.

V budoucnu plánují postavit stezku pro cyklisty směrem k obci Jalubí, v místech, kudy před lety lidé chodívali zkratkou na Velehrad. V současné době jsou v lokalitě, která sousedí se železniční tratí, pouze pole.

Přečtěte si vše o cyklostezkách na Slovácku:

Nová síť cyklostezek propojí atraktivní turistická místa