Chystané úpravy přinesou zlepšení situace s parkováním u nemocnice. Radost ale nemají všichni. Ztíží se tak totiž například možnost rychlého zásahu zdravotnických záchranářů v blízkých lokalitách. Všechna auta budou muset od nemocnice navíc odjíždět ve směru na Pekárenskou ulici, kde se tak patrně zvýší dopravní zátěž.

„Silnice od bufetu za hlavní bránou až po východní vjezd do nemocničního areálu bude nově jednosměrná. Projet ji bude možné po Havlíčkově nábřeží pouze směrem na Příluky,“ přiblížila změny mluvčí krajské nemocnice Karla Havlíková.

Od úprav si vedení nemocnice slibuje hlavně zklidnění nadměrné dopravy podél špitálu. „Podle nedávného průzkumu tudy projíždí denně ve špičce až pět set aut za hodinu,“ doplnil ředitel Baťovy nemocnice Zdeněk Mikel.

Zavedení jednosměrky by mělo navíc vyřešit dlouhodobě problematickou situaci s nedostatkem parkovacích míst pro pacienty a návštěvníky. „Místo jednoho jízdního pruhu tu vznikne zhruba sto nových parkovacích míst,“ doplnil Mikel.

Chystané změny vítají řidiči oslovení na parkovištích u nemocnice.

„Nevím, kudy budou auta odjíždět, ale určitě to přispěje k lepší situaci s parkováním,“ věří Jaroslav Janiš z Otrokovic. Za poslední měsíc musel do nemocnice jet dvacetkrát, a vždycky prý obtížně hledal, kam zaparkovat.

„Je to šílené, jet sem a zaparkovat,“ míní Jiří Tenk z Luhačovic. Každé parkovací místo podle něj bude pro lokalitu plus.

Informací o nových místech pro parkování potěšila i Milana Slováka ze Zlína. „Ale kudy se budou auta dostávat nazpátek, když tu bude jednosměrka?“ divil se Slovák.

Právě odjezd aut od nemocnice může znamenat problém se zvýšením dopravy pro obyvatele Pekárenské ulice v dolní části Příluk, kterou se budou lidé vracet od nemocnice zpět do centra Zlína. Jedním z nespokojených je například Rostislav Zatloukal.

„Víte, kolik tu už teď jezdí aut? Nejde tu přejít ulici. Když tudy pojedou všichni od nemocnice, bude to jak závodní dráha,“ stěžuje si Zatloukal. Prý už kvůli tomu psal dva dopisy na magistrát.

„Půjdu tam a zažádám tu o vybudování zpomalovacího příčného prahu,“ dodal nespokojeně.

Že se v lokalitě asi zvýší provoz, potvrdila i zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková. „Byla to jedna z připomínek, na kterou jsme upozornili magistrát, který má dopravní značení ve městě ve své kompetenci,“ sdělila Bartíková.

Problém zvýšení provozu nevidí tak černě náměstek primátorky Miroslav Šenkýř, který má dopravu ve městě na starosti. „Doprava se tu ale vzhledem k zjednosměrnění také sníží o řidiče, kteří si kolem nemocnice zkracovali cestu, místo aby jezdili po hlavní silnici na druhém břehu řeky,“ podotkl Šenkýř.
Za problematickou považuje změnu značení u nemocnice ale i mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

„Už teď v tom vidím trochu problém. Až se otevře nová budova záchranky za nemocnicí, bude jednosměrka na nábřeží velká potíž. Pokud sanitní vozy budou mířit směrem do centra Zlína, bude pro ně nutné objíždění přes Příluky znamenat nepříjemné zdržení,“ vysvětlil Olšan.