Investice umožní lepší péči pro pacienty, stav obou důležitých části nemocnice totiž už přestává odpovídat požadavkům moderní medicíny.

„V pondělí jsme na jednání rady rozhodli, že pořídíme dokumentaci pro tuto investici. Jsou to úvodní dvě etapy z celkem šesti, během kterých se začne měnit pavilonové uspořádání nemocnice do monobloku centrálních objektů, které budou lépe vyhovovat pacientům i lékařům,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast investic Libor Lukáš. Příprava stavby přitom podle něj bude trvat asi dva roky. „Během dalších dvou let by měla být hotová,“ poznamenal Lukáš. Záleží podle něj ale i na ekonomické situaci a dalších faktorech, protože kraj chce výstavbu financovat z několika zdrojů.

„Jednak půjde o vlastní zdroje kraje i samotné nemocnice, pokusíme se získat dotace z prostředků Evropské unie a využijeme i úvěru z Evropské investiční banky, který má kraj sjednaný,“ podotkl Lukáš.

Centrální příjem i nová budova interní kliniky mají být přilepeny k pětadvacáténu pavilonu, kde v současnosti interní klinika sídlí.

„Tato budova by měla být rekonstruována pro některé navazující lékařské obory,“ sdělila radní pro zdravotnictví Hana Příleská.

Změny v nemocnici se dotknou jejího fungování. „Bude muset docházet k tomu, že některá oddělení budou přesouvány na jiné pavilony, než se dostaví daná část,“ doplnila Příleská.

Upozornila také, že Baťova nemocnice je limitovaná v rozvoji na jedné straně řekou a na druhé kopcem, takže se musí velice zvažovat, co se kde nového vybuduje.

Velký význam přikládá plánované stavbě ředitel Baťovy nemocnice Petr Pšikal.

„Zahajuje se tím komplexní rekonstrukce krajské nemocnice. Konkrétní kroky, které budou významnou stavbu doprovázet ještě nelze upřesnit, protože jí budou předcházet přípravné práce, které vše upřesní,“ poznamenal Pšikal.