„Zjistili jsme, že firma neměla k provedení stavby a umístění herních prvků potřebný certifikát. Prvky měly také řadu závad. Všechny nedostatky se postupně podařilo odstranit, nicméně nepřekonatelným problémem zůstává pořizovací cena plácku. Za něj jsme do dnešních dnů zaplatili zhruba 700 tisíc korun, nicméně firma Foltýn požaduje další milion,“ popsal potíže Zbyněk Král, starosta Bánova.

Vzniklé nešvary by měli dořešit právníci. „Vše se vyvíjelo tak, že případ skončí u soudu. Podle mých posledních informací se pan Foltýn rozhodl, že o soudní vyřešení nebude usilovat. Situace se ale mění, takže netuším, jak celá záležitost skončí,“ řekl starosta. Obec si nechala vypracovat znalecký posudek, ze kterého by měla být patrná skutečná hodnota hřiště. Své rozčarování s případem netajila ani místostarostka Bánova Marie Fremlová. „Veškeré posudky, testy a všechny úřední kroky vedoucí ke kolaudaci si musíme vyřídit sami, protože jsme odstoupili od ústní smlouvy o dílo, kterou jsme uzavřeli s firmou Foltýn. Pokud vše půjde podle našich představ, ke kolaudaci by mohlo dojít za dva až tři měsíce. Už teď se ale objevují náznaky komplikací, které signalizují, že termín není definitivní,“ sdělila Fremlová.

Vyjádření zhotovitele hřiště z Kroměříže se nám ani přes telefonické urgence nepodařilo získat. Majitel společnosti Martin Foltýn zavěsil ihned poté, co se mu redaktor Slováckého deníku představil.