Příležitost k takovému setkání jim dal předhodový pořad s názvem Eště byly štyri týdně do hodů, který slovem skloubila Miroslava Maňásková. Návštěvníkům rozproudily krev v žilách babické dětské folklorní soubory Kalinečka a Kalinka, dospělácká Kalina, ale i cimbálová muzika Rováš, složená z muzikantů ze Zlínska. Milým překvapením pro diváky bylo vystoupení ženského pěveckého sboru ze slovenské obce Bzince pod Javorinou. „Se zmíněnou obcí udržují Babice přátelské styky a naplňují projekt, který nese název Poznáváme tradice našich partnerů. V jeho rámci jsme v Bzinci nedávno tančili ve svátečních krojích moravskou besedu, před 14 dny jsme se tam zúčastnili Dne obce," informovala Miroslava Maňásková.

V programu nechyběly ani ukázky historického vývoje slováckého kroje ve 20. století. „Ukázali jsme lidem, jak se liší současná podoba kroje od toho, který se nosil třeba na přelomu 19. a 20. století a pak v 30. letech," svěřila se moderátorka pořadu a vedoucí folklorního souboru Kalina.

Zatímco ona pak ženám všech věkových kategorií předváděla způsoby úvazu tureckého šátku a řekla jim, proč se mu říká turecký, do tajů vrapení rukávců na ženských krojích zasvěcovala tvůrkyně slováckých lidových oděvů Jana Burešová.