„Předpokládali jsme, že se ten letošní ročník, stejně jako většinu těch předcházejících, bude provázet slunečné počasí. Ale člověk míní, život mění. Pochod s dlouholetou tradicí nám zhatil déšť. Aspoň nás poháněl kupředu, aby naše recesistické sdružení si splnilo svůj cíl,“ nechala se slyšet kronikářka Baně Marie Šuranská.

Nenechte si ujít. Slovácké pressfoto Ohlédnutí 2023 nabízí fotografie 73 autorů a autorek
Nenechte si ujít. Slovácké pressfoto Ohlédnutí 2023 nabízí fotografie 73 autorů

Při letošním propršeném Svařákovém pochodu přátelství zavzpomínala, jak v roce 2013 členové Baně navštívili nejen starosty sousedních obcí, ale popáté i 6,5letou huštěnovickou Barunku Volfovou, které lékaři na neurologickém oddělení v Dětské fakultní nemocnici v Brně diagnostikovali spinální svalovou atrofii. Rodině Barunky se tak obrátil život vzhůru nohama.

V Nedakonicích byl letos první ročník degustace kořalek na Slovácku; pátek 5. ledna 2024
Nedakonice hostily první letošní degustaci kořalek. K ochutnání bylo 385 vzorků

Na letošní Svařákový pochod přátelství, který Baňáci kvůli dešti zkrátili, se dokázali od desáté hodiny sobotního dopoledne až do večera dobře bavit, a to v oblečení ve stylu, jak za starých dávných časů.

Tříkrálové skupinky z obce chránily před deštěm pláštěnky. Přívětiví a pohostinní byli k Baňákům u Volfů. „Jsme moc rádi, že nás recesisté z Baně opět poctili svou návštěvou a moc jim děkujeme za finanční dar pro Barušku, trpící spinální svalovou atrofií,“ řekli unisono Volfovi.