„Sama mám předškoláka, který se ale do kapacity naštěstí vešel a byl přijat. S rodiči se nicméně známe a vím, že je to pro ně komplikace. Město by mělo určitě co nejrychleji najít řešení,“ reagoval Hlučanka Iveta Remeňová Josefíková na prvotní zprávy, které hovořily o nepřijetí patnácti dětí do mateřské školky.

Do posledního místa naplněné třídy tamní školky nejsou podle její ředitelky Lenky Habartové ničím výjimečným. Podle jejích slov prozatím dostačovala kapacita tříd pouze díky výjimce z maximálního počtu žáků.

„V současné době máme pět tříd, přičemž bychom potřebovali ještě šestou pro děti, které nebyly prozatím přijaty. Sama jsem navíc při mém nástupu apelovala na město, aby kapacitu školky řešilo i z dlouhodobého hlediska,“ poznamenala Lenka Habartová.

Kopaničářské slavnosti
Kopanice žijí slavnostmi, přijeli i Mexičané

Vedení Hluku nakonec vyslyšelo volání rodičů a schválilo investici do provizorních bývalých prostor Základní umělecké školy v Hluku. Všechny žádosti o příjem dětí do školky by tak měly být vyřízeny kladně.

„V delším časovém horizontu pak chystáme výstavbu minimálně dvou tříd, a to na místě, kde současná školka sídlí. Odhadem se však jedná o částku přesahující deset milionů korun, což nás rozpočtově směřuje někdy do horizontu tří až čtyř let,“ vysvětlil starosta Hluku Martin Křižan.

Zvolená varianta dočasného umístění šesté třídy mateřské školy do bývalých prostor ZUŠky by podle jeho odhadů mohla fungovat zhruba tři roky.

„Z variant, které se nabízely, se jednalo o tu nejméně nákladnou. S kontejnery byl legislativní problém, který by jejich pořízení protáhl i prodražil. Nevratnou investici do bývalých prostor ZUŠky budeme moci využívat po více let,“ dodal Martin Křižan.

Ilustrační foto
Česko-Slovenský Jazzový Weekend startuje už ve dnes v Uherském Hradišti