Vjezd osobních automobilů o Dnech lidí dobré vůle do poutní obce bude možný pouze na povolenky. Občané s trvalým pobytem na Velehradě budou moct přijet do obce na občanský průkaz.

„Na každé velehradské číslo popisné bude k vjezdu na do obce vydána jedna povolenka zdarma. Další už bude za třicetikorunový poplatek. Osobní auta musí parkovat na pozemku u čísla popisného, které bude uvedeno na povolence, kde bude předem vyznačena státní poznávací značka vozidla,“ zdůraznila Eva Hanáčková, matrikářka obecního úřadu.

Národní pouť Velehrad 2017. Slavnostní poutní Mše
Dny lidí dobré vůle na Velehradě: celonárodní pouť i pěvecké hvězdy

Občané s trvalým pobytem na Salaši budou projíždět Velehradem bez povolenky. Ostatní si mohou na Obecních úřadech Salaš a Velehrad vyzvednout povolení k průjezdu přes poutní obec.

Organizátoři cyrilometodějských oslav nabízejí poutníkům ubytování ve stanovém městečku, které se bude jako v minulých letech nacházet na louce zvané Hrádek pod velehradským hřbitovem. Stanové městečko bude zpřístupněno už od 17 hodin 3. července do 15. hodiny 5. července. Vjezd auty do stanového městečka, v němž bude ubytování bezplatné, bude povolen pouze od Tupes do 18 hodin 4. července.

I letos bude fungovat v jižní zahradě Domova pro osoby se zdravotním postižením Velehrad – Vincentinum úschovna kol. Otevřena bude 4. července od 12 do 24 hodin, o den později od 7 do 15 hodin. Také úschovna kol bude zdarma.

Slovácké léto zahájilo 11. ročník Velkým dětským dnem na Masarykově náměstí
Užívejte si Slováckého léta