V provozu je sice teprve od března, v soutěži ale porazil i zaběhlé pětihvězdičkové hotely

Ten je v provozu teprve od poloviny března letošního roku. Prvenství majitele potěšilo, ale zároveň i zaskočilo. „Fungujeme teprve chvilku a s vítězstvím jsme ani náhodou nepočítali. Spíš jsme to jen tak chtěli zkusit a ono to vyšlo,“ řekl radostně majitel hotelu Petr Borák.

Doplnil, že svého ocenění určitě využije hotel k propagaci. „Je to skvělý marketingový tah. Získat takovou cenu mezi nejprestižnějšími hotely v republice je skvělou reklamou. Věříme, že nám to pomůže získat nové stálé zákazníky,“ uvedl Borák.

Augustiniánský dům získal ocenění za citlivou revitalizaci novorenesančního objektu, z něhož se stal hotel vyhovující nejpřísnějším měřítkům. Design pokojů i veřejně přístupných prostor splňuje požadavky velmi náročných hostů.

Vyhlášení výsledků a předání ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok se uskutečnilo minulý týden na slavnostním galavečeru v sále České národní banky.

I tuto akci podle organizátorů částečně ovlivnila odeznívající hospodářská krize. „Přes nižší počet projektů než v minulých letech nicméně přišla na trh řada kvalitních realizací, takže i letos bylo z čeho vybírat. Potěšilo mne, jak výrazně tentokrát bodovaly mimopražské projekty,“ okomentoval předseda odborné jury Tomáš Drtina.Poznamenal, že takový vývoj je důkazem toho, že kvalitní development se už neomezuje pouze na hlavní město.

O ocenění letos usilovalo 25 projektů ve čtyřech základních kategoriích a tři projekty v kategorii Zvláštní cena poroty.Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu.Soutěž jako každoročně probíhala pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.