Česká zbrojovka na základě upravené smlouvy má mimo jiné zvýšit dodávky útočných pušek CZ BREN 2, pistolí CZ P-10 a dalších zbraní, včetně příslušenství, a to v závislosti na aktuálních potřebách Armády České republiky.

„Česká zbrojovka je dlouhodobým a hrdým partnerem Armády České republiky, proto jsme připraveni upřednostnit a urychlit dodávky pro naši armádu a přispět tak k obranyschopnosti České republiky,“ uvedl generální ředitel České zbrojovky Jan Zajíc.

Úprava rámcové smlouvy podle něj umožní České zbrojovce především rychleji a lépe reagovat na okamžité potřeby Armády ČR vyvolané nejnovějším vývojem bezpečnostní situace na východě Evropy.

„Pořízením nových zbraní v ráži NATO dojde k úplnému přechodu výzbroje jednotlivce na ráže NATO a typové unifikaci u profesionálních jednotek AČR. Rovněž budou vytvořeny podmínky pro postupné přezbrojení příslušníků aktivních záloh ručními zbraněmi,“ uvedlo ministerstvo obrany. 

Česká zbrojovka se sídlem v Uherském Brodě je hlavním provozním závodem holdingu CZG – Česká zbrojovka Group v Evropě. Vyrábí střelné zbraně pro ozbrojené složky i komerční využití. Společnost exportuje do více než 90 zemí světa. V současnosti jsou střelné zbraně České zbrojovky široce využívány ozbrojenými složkami ve více než 40 zemích po celém světě.