O další existenci kapely totiž rozhodne to, jak se vyrovná s nemocí její zakládající člen, bubeník Josef Pavka.

„Před lety mi v zádech vyhřezla plotýnka. Od té doby léčím záda, jak se dá a doposud jsem dokázal s těmito potížemi hrát. Situace se ale stále zhoršuje a tak budeme muset sáhnout po opatření, kterému jsem se doposud snažil za každou cenu vyhnout. Dočasně zastavíme koncertování,“ přiznal Pavka, který už v minulosti podobnou možnost nastínil v exkluzivním rozhovoru pro Deník. Tehdy však neupřesnil, který ze členů jeho formace se s nemocí potýká. Z jeho vyjádření vyplývá, že Argema pozastaví činnost na počátku ledna příštího roku. „Budu chodit na rehabilitace a další léčbu. Ta bude trvat dva měsíce. Pokud léčba nezabere, je možné, že kapela skončí úplně,“ tvrdí Pavka.

Nový náhradní člen do kapely nemá přijít

S náhradou, která by dočasně opuštěný post za bubenickou soupravou obsadila, však nekalkuluje. „K takovému opatření jsme nikdy nepřistoupili ani v případě dalších členů. Provoz kapely všechny ty roky řídím prakticky já a odnedávna i manažer. S novým nebo náhradním členem zkrátka nepočítám,“ dodal Pavka.

Reakce fanoušků na webu vypovídají o zklamání

O tom, že jeho slova znamenají pro fanoušky velké zklamání, jasně vypovídají reakce fanoušků na webu kapely Argema, i vyjádření některých pravidelných návštěvníků jejich koncertů. „Taková zpráva se pro mě rovná katastrofě. Argemu poslouchám od raného mládí a na kapelu se mnou chodí dnes už i moji dva synové,“ vyjádřil se k nečekané zprávě Roman Vyskočil z Uherského Hradiště. Na zprávu o existenčních problémech v kapele se vyjádřil i její někdejší manažer Pavel Tichopádek. Ten jejich koncerty pořádal řadu let i poté, co z funkce manažera odešel. „Na dobu mého působení u Argemy vzpomínám velmi rád. Hrávalo se až čtrnáctkrát do měsíce a kapela se v té době dočkala zlatých i platinových desek. Průměrně na ni chodilo tisíc lidí,“ připomněl Tichopádek.

Argema v současné době zažívá opět úspěšné období. Před nedávnem vydala nové CD s názvem Čím to je. V letošní soutěži Zlatý slavík se v kategorii skupin umístila na devátém místě. Zpěvák skupiny Jarda Plšek obsadil 21. pozici a od titulu Skokan roku ho dělilo pouhých 16 hlasů.