Kromě medu a medoviny to budou třeba medové oplatky či medové pivo. Hodinu po poledni začne akce s názvem Medu lízání. Fajnšmekři mohou olizovat med lipový, medovicový, akátový, malinový a řepkový, a to nejen z Česka, ale i dovezený z různých koutů světa. Návštěvníci mohou do skanzenu přinést k ochutnání med od svých včel, a to nejpozději do sobotního poledne. O medu a medovině na Velké Moravě bude lidem vyprávět archeolog Moravského zemského muzea v Brně Luděk Galuška.

Ve 14 hodin začne košt medovin. Těch se ve skanzenu sešlo na padesát druhů. Další ještě mohou návštěvníci přinést do pátečního odpoledne. „V předvečer medové akce se sejde degustátorská komise, která zhodnotí chuť, barvu, vůni a vzhled předložených medovin. Porotci tvrdí, že jejich kvalita je rok od roku vyšší a vyrovnanější," potvrdil správce archeoskanzenu Lubomír Sláma. Degustátoři rozhodnou, komu přiřknou titul Král medoviny 2014. Loni si prvenství za lipovou medovinu z roku 2011 odnesl Antonín Přílučík z Jalubí.

Tahákem podle správce skanzenu bude hod kopím o titul Modřanské žihadlo, ale také soutěž družstev ve stloukání másla a jeho následná ochutnávka. Součástí programu bude ukázka výroby keramiky a kovových předmětů, soutěže a divadlo pro děti, výstava obrazů či jízda na koni. Návštěvníky skanzenu vyburcuje ke zpěvu i tanci cimbálová muzika. V sousedním hotelu Skanzen připravili pro návštěvníky na sobotu a neděli medové dobroty.