Stěžejní opravy vzduchotechniky či problémy s prosakováním vody skrze podlahy přitom aquapark ještě čekají. Ty město reklamovalo u zhotovitele stavby, s nímž v současné době vede soudní spory.

„Výměna řídicí jednotky byla nutná kvůli jejímu opotřebení, nejedná se tedy o vadu, kterou by město reklamovalo u dodavatele. Financována bude z vlastních výnosů aquaparku,“ upřesnil mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

Vloni se při pravidelné zářijové odstávce kvůli údržbě vybudovala v aquaparku nová sauna, stěžejní práce na nejproblematičtějších závadách se však zatím odkládají. „Technický stav areálu je nicméně stabilizovaný. K mimosoudnímu vyrovnání se zhotovitelem stavby a městem nedošlo, takže se čeká na vyřešení soudních sporů, které však nemají stanoveny ani termín jednání,“ doplnil Jan Pášma.

Podle ředitele aquaparku Jiřího Durďáka by mělo k výměně dvou řídicích jednotek dojít v měsíci lednu. „Jejich výměna se uskuteční za plného provozu, aniž by došlo k jakémukoli omezení pro návštěvníky,“ řekl Durďák.