V tomtéž roce také obhájil svůj post v Poslanecké sněmovně ČR. Dnes sedmapadesátiletý Antonín Seďa ustupuje do pozadí. Poté, co v minulém roce nebyl znovu zvolen poslancem, si na něj letošní komunální volby přichystaly další nemilé překvapení. Po čtyřiadvaceti letech budou zasedat uherskohradišťští zastupitelé bez jeho přítomnosti.

„Tak nízká podpora strany mě překvapila a z mého pohledu měla několik důvodů. Tím největším je propad ČSSD na celostátní úrovni, kdy ji nesvědčí především účast v Babišově vládě,“ shrnul výsledky voleb Antonín Seďa.

V reakci na ně rezignoval na post předsedy místního sdružení a nehodlá se ani ucházet o žádné významnější funkce v rámci strany. Po dlouhé době tak bude Antonín Seďa pouze řadovým členem sociálních demokratů. „Poslední léta mě vyčerpala, kdy jsem se několikrát nabídl jako lídr strany ve volbách. Čeká mě pravděpodobně zasloužený odpočinek, po němž se třeba do politiky zase rád vrátím,“ dodává ke svým nynějším krokům Antonín Seďa.

Do komunální politiky, která podle slov Antonína Sedi byla vždy jeho koníčkem, nahlédl jako třiatřicetiletý už v roce 1994. O čtyři roky později dokonce zasedl v radě města. Přesto pomyslný vrchol čekal na Antonína Seďu na celostátní úrovni, kde se mu podařilo čtyřikrát obhájit post poslance Poslanecké sněmovny ČR. V roce 2013 byl dokonce zvolen místopředsedou poslaneckého klubu sociální demokracie. Jeho úspěšnou šňůru přerušily až loňské volby, kde celá ČSSD schytala debakl. Krize strany se pak odrazila také na letošních komunálních volbách, kdy Antonín Seďa díky slabým preferencím nezískal mandát navzdory tomu, že byl lídrem ČSSD v Uherském Hradišti.