Letos se uskuteční v neděli 30. července, přičemž o den dříve se na stejném místě setkají cykloturističtí patrioti. Největším lákadlem programu slavností je bezesporu koncert Ivana Mládka. „Je to československá legenda. Věříme, že jeho účinkování udělá všem radost,“ říká Antonín Mach.

V čem je letošní ročník slavností jiný od předcházejících?
Doufám, že nebude jiný v ničem. Přeji si, aby se vyvedl jako předchozí ročníky, které měly úžasnou atmosféru. Návštěvníci se můžou těšit na srdečné setkání a také bohatý program.

Místo Ivana Mládka měla původně vystoupit skupina Javory…
Je to tak. Bohužel jsme museli původně plánované vystoupení kvůli vážné operaci zpěváka a kytaristy skupiny Petra Ulrycha zrušit. Nicméně jsem rád, že ho nahradila jiná československá legenda, Ivan Mládek. Bude mu ctí vystoupit na tak mimořádném setkání.

Na co byste chtěl návštěvníky upozornit?
Jako každý rok na to, že se nacházíme na společné státní hranici a pohybujeme se v chráněné krajinné oblasti.

Někteří obyvatelé Moravy vám vytýkají, že byste měli do názvu akce přidat mezi Čechy a Slováky ještě Moravany…
Tato akce nese již od samého počátku svého vzniku název „Slavnosti bratrství Čechů a Slováků“. Žijeme přece v České a Slovenské republice, dříve v Československu.

Setkání na Javořině. Ilustrační foto.
Slavnosti na Javořině lákají na Banjo Band Ivana Mládka

VIZITKA
Antonín Mach se narodil 15. listopadu 1968. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Dříve pracoval na Vyšší odborné škole v Hodoníně jako vedoucí oboru Užitá malba. Od roku 2006 je ředitelem Klubu kultury Uherské Hradiště. Mezi jeho zájmy patří malba, kultura, restaurování, historie, rybářství, mykologie a gastronomie.

Autor:MAREK BARTOŠÍK