Samotné výstavě předcházela degustace, která se uskutečnila 23. března. Co vše na návštěvníky této akce čeká, přiblížil jeden z organizátorů, pětačtyřicetiletý podnikatel z Míkovic Antonín Jungman, jinak také člen sdružení Přátelé vína Jalubí a Svazu zahrádkářů Kunovice.

Čím by jste příznivce vína pozval na blížící se výstavu vín? Je něčím zajímavá?

V první řadě je tato akce jakýmsi poděkováním všem vinařům za čas strávený ve vinohradech a sklepích, protože to obnáší neuvěřitelné množství práce, která často není vidět. Každé víno, které pochází z vinné révy, je podle mého názoru nedoceněné. Naším záměrem rovněž je, aby všichni milovníci vína měli možnost na jednom místě porovnat vzorky i odjinud, než jen z našeho regionu. Na výstavě budou zastoupeny všechny čtyři vinařské podoblasti, tedy oblast Slovácká, Velkopavlovická, Mikulovská i Znojemská. Na kvalitu i chuť vína má totiž vliv spousta faktorů, jako je například kvalita půdy, poloha či podnebí. A proto třeba Chardonnay z Mařatic může chutnat úplně jinak jak Chardonnay z Boršic. Dalším z cílů akce je také umožnit, aby se vinaři mohli poznat lépe i sami mezi sebou. Nám se třeba už nyní podařilo navázat velmi dobré kontakty na vinařském jihu.

Co konkrétně budou moci návštěvníci výstavy ochutnat?

Bude to jakési hodnocení nejlepších vín. Podařilo se nám získat vzorky i od vinařů, kteří jinak na výstavy nepřispívají a věřím, že většina z nich nám poskytla to nejlepší ze svých sklípků. Ochutnat bude možno také spoustu oceněných vín ze soutěží či vzorky fortifikovaných vín, které jsou obohaceny o líh. Zastoupena budou také vína vyrobená třeba 4000 let starou oxidační metodou, tedy z dob, kdy ještě nebyla známa síra. Jsou to vína prakticky bez chemie. A své vzorky poskytl například také pan Hřiba z Čejkovic, držitel národního ocenění Král vín.

Komu je tato výstava vína určena?

Tak samozřejmě uvítáme kohokoliv z řad široké veřejnosti. Každého, kdo má rád víno, kdo jej rád ochutná a využije možnosti srovnání jednotlivých produkcí. Nicméně rádi bychom také přilákali k vínu víc mladých lidí. Ti často ani netuší, jaký se za každým douškem vína ukrývá kus práce ve vinohradu či sklípku. Akce je i z toho důvodu dvoudenní, protože jsme chtěli mít trošku bohatší program a do jednoho dne by se nám to nevlezlo. První den výstavy se uskuteční za doprovodu folkloru, druhý pak bude zakončen diskotékou. V souvislosti s ní jsem už zodpovídal několik dotazů převážně od starších lidí, že se k takové akci diskotéka vůbec nehodí. Na to je ale myslím, vcelku jednoduchý argument. Pokud se dnešní mladí nenaučí pít víno, pro koho jej za dvacet let budeme dělat?

Jak náročná je organizace takové akce?

V minulosti jsme již organizovali nějaké menší regionální výstavy. Tato akce bude výjimečná především co se týče počtu obcí, ze kterých budou jednotlivé vzorky pocházet. Celkem to je 99 obcí z celé Moravy. Při sběru vzorků jsme najezdili přes 5000 kilometrů. Nejvzdálenější vzorek je asi z Chvalovic – Hatí u Znojma. Myslím, že tak velká výstava byla v tomto regionu naposledy někdy v polovině 80. let. Organizací se intenzívně zabývám už tři týdny a za posledních 14 dní jsem vyřizoval určitě více jak 2000 telefonátů, emailů a sms zpráv. A tím samým si pak procházejí i další spoluorganizátoři. Proto jsme vděční za každou pomoc, bez sponzorů či podpory města Kunovice by to nejspíš nešlo.

Jak jste se vlastně dostal k vínu vy osobně a co máte na něm osobně nejraději?

Vzpomínám si, že když jsem byl mladší, u nás doma se většinou pilo právě víno. Sám jsem se mu začal ale intenzivněji věnovat až díky kolegům z práce či kamarádům vinařům. To bylo zhruba před 15 lety. Víno je mimo jiné zdraví prospěšné, což je všeobecně známo a dokázáno. Působí pozitivně například proti srdečním či cévním onemocněním. Pro ženy je ideální dokonce 3 decilitry červeného, u muže až půl litru denně. Ale samozřejmě se to ani s vínem nesmí nijak přehánět. A pak mi samozřejmě také chutná. Dříve jsem měl jsem rád spíše suchá vína, ale postupně přecházím na polosuchá polosladká. Raději také ve sklípku ochutnávám větší množství druhů než abych seděl u jedné otevřené lahve. Třeba na oslavách mám nejraději víno červené, ještě mladé a surové, které je ještě nevyčištěné sedimentem. Tam jsou totiž ještě poznat primární vůně, jak vůbec může to víno vypadat do budoucna

Máte již plány na nějaké případné další akce?

Už nyní víme, že na závěr sobotního odpoledne se uskuteční dražba nejlépe hodnocených vín. Vzhledem k tomu, že dlouhodobě přispívám na SOS vesničky, bude část výtěžku z této dražby věnována právě jim. Na příští rok bych pak rád nachystal něco nového, takové netradiční poděkování všem vinařům prostřednictvím všech vinařských obcí v regionu, ale to je zatím ještě překvapení, na kterém se pracuje.