Ty totiž pomalu dosluhují a zásadní otázka zní, zdali je kompletně opravit ve stávajícím areálu, nebo zdali venkovní bazény přesunout na volnou plochu u vnitřního bazénu CPA Delfín.

Hlasovat by se mělo nejpozději v říjnu, respektive v den komunálních a senátních voleb.

„Už před minulými volbami jsem dával podnět, aby se o koupelnách uspořádalo referendum. Myslím, že bychom se měli s obyvateli poradit,“ prohlásil na jednání zastupitel Antonín Karásek (ODS).

Přestože jeho návrh byl pro mnohé překvapivý i kvůli tomu, že už bylo odsouhlaseno přesunutí venkovního koupaliště ke stávajícímu vnitřnímu areálu CPA Delfín, při samotném hlasování se pro tento bod vyslovilo sedmnáct ze šestadvaceti přítomných představitelů Brodu. Vedení města tak čeká nelehký úkol.

„Nyní nemůžu říct, zdali bude anketa, referendum či ani jedno z toho. Největší problém totiž vidím v tom, že zastupitelé nezrušili své dřívější rozhodnutí, a tak je vlastně stále v platnosti to, že se bude venkovní areál přesunovat k Delfínu,“ nechápal zaúkolování rady města starosta Brodu Patrik Kunčar.

Sám přitom doporučuje koupaliště přesunout.

„Z provozního a ekonomického hlediska to dává větší smysl, než zbourat koupelky a namísto nich postavit zbrusu nový areál,“ nechal se slyšet Patrik Kunčar.

Sám však návrh na uspořádání ankety či referenda nepodpořil, na rozdíl od Ladislav Kryštofa (ČSSD).

Ten však s odstupem času označuje podobné hlasování vzhledem k volbám za nadbytečné.

„Buď bych udělal anketu dříve, ještě před volbami, nebo nedělal nic a nechal na politických stranách a jejich programech, jak se k problému vyjádří v komunálních volbách,“ objasnil Ladislav Kryštof.

Sám se přitom nepřiklání ani k jedné z možných variant.

„Zatím nejsem zastáncem toho, že by se měli koupelky zrušit a přestěhovat vedle krytého bazénu,“ nastínil svůj postoj.

Jasno v případě přemístění koupaliště však mají Deníkem oslovené brodské osobnosti.

„Já bych chtěla, aby stávající koupelky zůstaly a nikam se nestěhovaly. Můj tatínek ještě jako sokol stavil v dvaatřicátém stávající bazény a mám na ně s rodinou nezapomenutelné vzpomínky,“ reagovala rodačka a držitelka Ceny města Uherský Brod Irena Koubová.

Opačný názor má na místo příštího plaveckého areálu Jan Kment z uherskobrodských patriotů.

„Přestože patřím k rodákům a mládí jsem prožil na koupelkách, tak se jednoznačně stavím na stranu zastánců přesunu venkovního areálu ke krytému bazénu. Má to několik racionálních důvodů od parkování po provoz,“ dodal Jan Kment.