„Zatím stále čekáme na potřebnou dotaci. Už dnes bychom však dokázali plánovanou kapacitu zaplnit jenom z řad našich obyvatel,“ poznamenal Gajdoš.
Vážka má nabídnout specializovanou péči až padesáti nemocným. V rámci podpory sociální služeb počítají krajští zastupitelé hned se dvěmi podobnými zařízeními.

„Zastupitelé pro rok 2008 navrhli rozvoj domovů se režimem pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou ve stávajících domovech v okresech Uherské Hradiště a Vsetín,“ vysvětlila pracovnice tiskové oddělení Zlínského kraje Helena Mráčková.

Plán podpory sociálních služeb na roky 2009 až 2011 se v současné době ještě hodně složitě rodí. Zastupitelé jej dostanou ke schválení letos v červnu.
Radní městyse Buchlovice zkvalitnění služeb v domově pro seniory vítají. „Nové oddělení přinese lepší péči o seniory, mezi kterými je i řada místních. Domov je krajským zařízení, a tak to pro nás nebude znamenat žádné náklady,“ pochavloval si buchlovický místostarosta Bořek Žižlavský.

Vybudování oddělení pro kvalifikovanou péči o lidi trpící Alzheimerovou nemocí a další typy demencí má stát 8 607 000 korun. Norské fondy by měly pokrýt 7 315 950 korun. Zbývající sumu zaplatí příspěvková organizace Sociální služby Uherské Hradiště.