Na otázku, zda by nebylo vhodnější rekonstruovat stávající plavecký areál, odpověděl: „Pokud bychom se vzdali ambice vybudovat v Uherském Hradišti moderní plavecký areál, který kromě plavání nabídne také zábavní a relaxační funkci, mohli bychom přistoupit k etapizaci a rozložit rekonstrukci současného bazénu do delšího časového úseku. Znamenalo by to buď na delší dobu uzavřít vnitřní bazén a zrekonstruovat vnější nebo opačně. Obě varianty by se však značně prodražily,“ vysvětlil svůj postoj Karásek. Oprava a základní modernizace venkovního areálu by, podle starosty, stály minimálně 100 až 150 milionů korun. Navíc by podle něj venkovní areál nezaručil ekonomickou návratnost. V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby a jednací řízení na úvěr. O schválení či neschválení stavby rozhodne zastupitelstvo v červnu letošního roku. „Venkovní bazén je reálné otevřít pro letní sezonu 2010, vnitřní část nejpozději koncem příštího roku,“ slibuje Karásek.

Svůj názor na plánovanou výstavbu akvaparku sdělil i zastupitel Uherského Hradiště a poslanec parlamentu ČR Antonín Seďa (ČSSD). „My jsme od počátku navrhovali přestavbu stávajícího plaveckého zařízení, nikoliv výstavbu rozsáhlého a finančně velmi nákladného akvaparku. Byli bychom pro opravu tohoto zařízení, která by se rozdělila do několika etap tak, aby nadměrným způsobem nezatížila rozpočet města,“ poznamenal Seďa. Ten se domnívá, že pokud by byl názor jeho návrh před lety akceptován, byla by již přestavba venkovního koupaliště v současné době kompletní. Podle Sedi bylo chybou, že hradišťští radní dlouho čekali na potencionálního strategického partnera, který se měl, dle jejich představ, do náročného projektu zapojit. Nikdo takový se ale neobjevil. „Nechali založit společnost s ručením omezeným, které mělo strategického partnera nahradit. Ani to se však neukázalo jako ideální. Tím ale neúčelně proinvestovali další prostředky. Nyní opět čekají na výsledky výběrového řízení, které má specifikovat cenu výstavby. To vše bude pro veřejnost znamenat minimálně rok zdržení ve výstavbě akvaparku,“ nebere si servítky Seďa. Stávající záměr, který podle některých odhadů počítá se zhruba 370 milionovou investicí, je podle poslance Sedi na rámec možností města. „Jsem přesvědčen, že cena se díky současné situaci na trhu stavebních materiálů nepřekročí 300 milionů korun Možná se dočkáme i ceny ještě nižší,“ oponuje Seďovi Karásek.

Ředitel sportovišť města podotýká, že rekonstrukce stávajícího koupaliště s krytým bazénem je nezbytná. „Technický stav bazénů i sociálního zařízení není rozhodně uspokojivý,“ komentoval před časem stav stávajícího zařízení Evžen Slavík. Potvrzením jeho slov je i skutečnost, že jen za neplánované úniky vody radnice platila až 200 tisíc korun ročně.

Nový akvapark nabídne několik bazénů, tobogan, skluzavky, saunové centrum a další doplňkové služby. Zařízení by mělo dát práci třiceti lidem, čtrnáct dalších by pak v areálu pracovalo brigádně.

Čtěte více: Související články