Odchází směrem k šatnám. Ne vždy ale „práce" s podobnými lidmi bývá tak jednoduchá. Počítají s tím i zástupci hradišťské radnice a proto v těchto dnech poslali skupinku strážníků, aby plavčíky a další zaměstnance akvaparku vyškolili v základech nezbytné sebeobrany.

„Ukázali nám úkony jak se bránit výtržníkům a neukázněným hostům. Přesto bych ale v podobných případech nerad zkoušel nějaké chvaty a spíše bych hned volal strážníky. Přesto školení považuji za velký přínos pro mou práci," přiznal jeden z plavčíků Akvaparku Uherské Hradiště Pavel Peňáz.

Akci strážníků uvítal i Petr Holoubek, který je až do počátku prosince, kdy nastoupí do funkce nový ředitel Jiří Durďák, pověřený vedením akvaparku. „Nácvik sebeobrany má bezesporu pozitivní vliv na sebejistotu zaměstnanců. Dostali možnost zjistit, a naučit se, jak snadno a efektivně čelit případným útokům výtržníkům, a jak eliminovat nepřístojné chování některých neukázněných návštěvníků," podotkl Petr Holoubek, který přiznal, že se problémoví lidé v „jeho" zařízení čas od času vyskytují.

„Jedná se zejména o skupinky chlapců a mladých mužů, kteří mají tendence se předvádět před dívkami, a řádí na tobogánech a jiných zařízeních akvaparku. Nejenže tím porušují provozní řád, ale vystavují sebe i další osoby nebezpečí zranění," připomněl Holoubek.

Velitel hradišťské městské policie Vlastimil Pauřík tvrdí, že návštěva uniformovaných mužů zákona nebyla v akvaparku poslední. „Rozhodně bychom ji chtěli zopakovat, aby se personál plaveckého areálu ve svých zkušenostech zdokonalil. Ukázali jsme jim některé chvaty a hmaty, které umožní bránit se útočníkovi, případně ho zpacifikovat do té míry, že je možné ho bez problémů vyvést ven z areálu," vysvětlil Vlastimil Pauřík, jehož muži řeší nepřístojné chování návštěvníků v akvaparku asi desetkrát ročně.

Oslovení návštěvníci akvaparku rozšíření schopností plavčíků oceňují. „Je dobře, že se učí bránit. Mému synovi neukázněný, a zjevně opilý mladík na tobogánu málem vyrazil zuby, protože nepočkal, až syn sjede do bezpečné vzdálenosti od něj. Když jsem ho napomenula, ještě se mi drze vysmál a podobným způsobem dál ohrožoval další děti na skluzavce. Tehdy jsme raději z bazénu předčasně odešli. Od dalších návštěv nás to ale neodradilo, do hradišťského akvaparku chodíme velmi rádi," připomíná Dana Svobodová z Uherského Hradiště.