Související články o hradišťském akvaparku naleznete pro rozkliknutí ZDE

Provoz musel být proto v sobotu i v neděli přerušen. „Obnovili jsme ho v pondělí 3. ledna odpoledne,“ informoval jednatel Aquaparku Vlastimil Skála. Podle jeho slov prozatím není jasné, co havárii způsobilo. Hasiči museli na odčerpání vody nasadit několik výkonných čerpadel. „V sobotu v devět hodin dopoledne došlo ke značnému zatopení technologického zařízení a strojovny ve spodních prostorách areálu. Místy stál až metr vody,“ uvedl mluvčí hasičského záchranného sboru ve Zlíně Ivo Mitáček. Vyšetřování příčiny závady se stále vyšetřují. „K žádným závažnějším škodám nedošlo, pouze provoz strojovny je ovládán ručně,“ informoval Marek Navrátil z firmy Unistav, která Aquapark stavěla.

Vodní ráj je sice od pondělního odpoledne v provozu, návštěvníci si však musí nechat zajít chuť na svezení v jednom ze dvou tobogánů. Ten je uzavřený kvůli zranění muže, který tam minulý týden utrpěl otřes mozku a tržné zranění v obličeji. „Tobogán otestovali dva specialisté z německé firmy, která na tobogán vystavila certifikát. Tento týden mají tito pánové přijet znovu a tobogán opět testovat,“ sdělil Navrátil.

O tom, co způsobilo potlučení mladé dívky a následné vážnější zranění muže se stále spekuluje. Někteří uživatelé tvrdí, že tobogán je zbytečně rychlý a nezvladatelný. „Přítel z něj vyjel v bezvědomí. Tvrdil, že dostal ránu do hlavy a pak už si nic nepamatuje,“ popsala událost Pavla Janálová, která zraněného muže do Aquaparku provázela.

Jednatel společnosti An-Lux Petr Nevyhoštěný, jehož společnost tobogán pro dodavatelskou firmu Centroprojekt, spolupracující s Aquaparkem, dodávala, ale technickou nedokonalost vylučuje. „Tyto tobogány jsou přísně certifikované a fungují v řadě měst Evropy. Technickou závadu naprosto vylučuji,“ podotkl Nevyhoštěný. Ten argumentuje i tím, že hradišťským tobogánem doposud bez zranění projely stovky osob včetně malých dětí. „Byl jsem u testování tobogánu, které prováděli němečtí specialisté a asistoval jsem i u zkoušek, kdy skluzavkou jezdily děti a vše se obešlo bez jakékoliv mimořádné události,“ tvrdí Nevyhoštěný.

Kdy bude tobogán opět přístupný veřejnost, nikdo netuší. „Budeme ho znovu testovat. Zkoušky vyhodnotíme, a pak se rozhodneme jak dál,“ poznamenal jednatel Aquaparku Vlastimil Skála.