„Na střeše školy se v noci objevila skupina mladých lidí, kteří budovu slézali na lanech a procházeli se po střeše. Jednalo se o skupinku, ve které figurovali někteří bývalí i stávající školáci našeho vzdělávacího ústavu. Když jsem se o tom dozvěděla, byla jsem v šoku,“ přiznala ředitelka školy Jana Geržová. Své poznatky ředitelka sdělila rodičům výtečníků.

Noční akce se měl mimo jiné účastnit také syn ředitele základní školy v Dolním Němčí a vlčnovského radního Milana Kvasničky. Na otázku, jak jednání svého syna posuzuje, odvětil. „Nechci se k tomu vyjadřovat. Můj syn je přece dospělý,“ poznamenal suše Kvasnička.

Jeho syn byl ale sdílnější. Tvrdil, že šlo o jeden z běžných nácviků jeho skupiny. „Zkoušeli jsme slaňování v nočních podmínkách. Škola se nám zdála jediným vhodným objektem pro tento účel. Je ale pravda, že jsme možná nedomysleli, jaký rozruch může naše aktivita způsobit,“ zamyslel se iniciátor nočního slaňování školy Jindřich Kvasnička.

Policie o incidentu neinformovala ani ve svých svodkách. „Došlo k přestupku a my o případech tohoto druhu neinformujeme. Činíme tak pouze v případě trestných činů. Vlčnovské akce se účastnili celkem tři mladíci. Dva z nich zaplatili za svůj přestupek pokutu ve výši pět set korun, třetí byl nezletilý,“ zdůvodnila nulovou informovanost veřejnosti o případu mluvčí hradišťské policie Jitka Zámečníková.

Informace o nezvyklé události rozladily i starostu Vlčnova Jana Pijáčka. „Rozčilení lidí, kteří pohyb lidí na škole ohlásili policii, chápu. Domnívali se, že vetřelci chtějí školu vykrást. Před časem se totiž o násilné vniknutí do školy již někdo pokusil. Chápu, že se vyznavači adrenalinových her chtějí bavit, nicméně vybrat si školu považuji za nešťastné,“ podotkl Pijáček.