Strážci zákona proto na první poprázdninové dny připravili akci Zebra.

„Policisté se zaměří na přechody u škol, především v prvním zářijovém týdnu. Navíc v úterý a ve středu budou policisté dávat žáčkům otázky, které se týkají bezpečnosti silničního provozu. Za správné odpovědi se děti dočkají různých dárků,“ uvedla k opatřením uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Strážníci pohlídají všechny důležité přechody ve městě

Na strážníky hlídkující na přechodech u školy si řidiči v Uherském Hradišti již zvykli. Vedení městské policie však plánuje v první zářijové dny zvýšit dohled nad ochranou školáků na všech silnicích. „I letos budeme hlídat riziková místa u škol. V první dny po prázdninách se ale zaměříme také na další přechody ve městě, přes které školáci chodí,“ prozradil velitel uherskohradišťské městské policie Jaroslav Ježo.

Učitelé poučí žáky o bezpečném chování na silnici


Na bezpečnost dětí při cestě za vzděláním dbají i v samotných školách. „První den po slavnostním zahájení školního roku třídní učitelé své žáky poučí také o tom, jak se chovat na přechodech a silnicích. Je to naše povinnost,“ poznamenala Božena Nevyjelová, zástupkyně ředitele uherskohradišťské základní školy Sportovní.

Smysl těchto opatření dokazují i statistky, ze kterých vyplývá, že v letošním roce z osmi dopravních nehod na přechodech šlo jen jedinkrát o dítě. Za celý loňský rok se z deseti střetů na přechodech týkaly dětí jen dva.

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZTÝDENÍKU SLOVÁCKÉ NOVINY