„V programu vystoupili například Kristina a David Hrubí, klavíristky Pavla Marková a Sára Macková, operní pěvkyně Lucie Kašpárková, houslista František Hrubý mladší s Rapsodií na Paganiniho téma od Rachmaninova a třeba pěvecké duo Štěpán Binar a Kateřina Knapová zapělo romantickou operetku od Lehára Lippen Schweigen, během níž si i zatančili valčík,” vyjmenovala část účinkujících Iva Kučerová za ZUŠ Slovácko.

Zuška se podle jejích slov snaží do učitelských koncertů vkládat bonusy v podobě populárních a zábavných vstupů, aby program netvořila jen klasická hudba. Vystoupila tak hudební tělesa, která vznikla pouze pro tuto příležitost. Na zobcové flétny zahrály Michaela Kamenčáková a Natalie Bazelová, za elektrické klávesy usedl Lukáš Frolka a ke kytaře Michal Hutyra. Toto uskupení nadchlo sál Reduty písněmi od skupiny ABBA Mamma Mia a Gimme! Gimme! Gimme!.

Vrchol večera patřil pěveckému oddělení v čele s Davidem Macháčkem a Lenkou Frantovou, kteří to za doprovodu Patrika Árendáse (bicí), Ondry Krátkého (baskytara), Lukáše Schrödera (kytara) rozbalili vlastní verzí písně Baroko od I. Táslera a M. Horáčka.

O tom, že velká část pedagogického kolektivu školy jsou aktivní interpreti, se mohli přesvědčit i jejich žáci.

„To, že nás naši žáci mohou slyšet na pódiu, jak ovládáme hudební nástroj, který vyučujeme, má pro ně obrovský motivační přínos,“ uvedl ředitel ZUŠ Slovácko a pedagog David Hrubý.