VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

2.6.2018

Nivničané se na zastávkách dočkají nových přístřešků

Čekání na autobus v Nivnici už nebude jako dřív. Tamější čtyři autobusové zastávky totiž v následujících týdnech čekají výrazné změny. Netradiční dřevěné budky, které mají podobu uzavřených altánů, nahradí prosklené přístřešky se zástěnou.

1.6.2018

Staré Město do prázdnin zvětší parkování u nádraží o 40 míst

Zoufalý nedostatek parkovacích stání u vlakového nádraží ve Starém Městě se rozhodla tamní radnice řešit všemi dostupnými způsoby. Ačkoliv plány na vybudování parkovacího domu či velkokapacitního parkoviště stále zůstávají ve hře, vlakové nádraží má od července dočasně získat čtyřicet nových míst, které budou sloužit jako odstavná plocha pro vozidla cestujících.

1.6.2018

Víkend otevřených památkových domků a muzeí zve do téměř 50 objektů

Památkové domky, objekty lidového stavitelství a malá muzea regionu můžete navštívit s průvodcem a včetně bohatých doprovodných programů. Víkend otevřených památkových domků, objektů lidového stavitelství a malých muzeí na Slovácku se uskuteční v sobotu a v neděli.

1.6.2018

Skandální aféra v hradišťském Kafe uprostřed

Aféra přímo skandální má vypuknout v pondělí 4. června v 19 hodin ve dvoře Kafe uprostřed v Uherském Hradišti. Pod hlavičkou umělecké agentury Pierrot se v netradiční, zhruba hodinové, adaptaci povídky Karla Čapka představí herci Jiří Hejcman a Irena a David Vackovi.

31.5.2018

O prázdninách Hradiště rozkopají silničáři

Ulice Na Stavidle, Podplukovníka Vladimíra Štěrby či ulice Lechova. Velkoplošných oprav místních komunikací se dočkají obyvatelé Uherského Hradiště na začátku června. Investice v přepočtu za téměř sedm a půl milionů korun zkomplikují dopravu především přes prázdninové dny, v nichž mají práce probíhat.

31.5.2018

Hradiště vítězné návrhy nábřeží Moravy odhalí na výstavě

Celkem dvacet architektonických návrhů doručených do Uherského Hradiště zabývající se jedním tématem. Soutěž o nejlepší úpravu nábřeží řeky Moravy vyvolala mezi architektonickými studii velký zájem. Město z grafických podkladů vybralo trojici nejlepších, jejichž nápady se nechá do budoucna inspirovat.

31.5.2018

Pratuří stezka, spojená se Živou vodou Modrá, bude stát za návštěvu

Dalšího moravského prvenství se v průběhu prázdnin dočká turistický komplex Skanzen Modrá. Hojně navštěvovaná botanická a sladkovodní expozice Živá voda, bude propojena s letos vybudovanou hektarovou aklimatizační obůrkou, která se v únoru stala druhým domovem dvěma jalovičkám a jednomu pratuřímu býkovi, můstkem, naučným chodníkem, nadzemními dřevěnými lávkami a dvoupatrovou pozorovatelnou.

30.5.2018

Knihu se zapomenutými příběhy Dolňácka pokřtili v knihovně

Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka. To je nová kniha z tvůrčí dílny Jiřího Jilíka a Bořka Žižlavského. Pokřtili ji a představili v úterý v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti.

30.5.2018

Ulice Františkánská se na pět dní uzavře. Kvůli vodovodní přípojce

Na dopravní komplikace v centru Uherského Hradiště upozornila tamní radnice. V termínu od soboty 2. června do čtvrtku 7. června bude uzavřena ulice Františkánská v úseku mezi ulicí Krátká a Mariánským náměstím.

30.5.2018

Koupaliště chystají otevření. Kdy si tam zaplaveme?

Léto nezadržitelně klepe na dveře a s ním i provoz letních koupališť v regionu. V uplynulých dnech se střídaly nižší teploty s těmi letními, většina provozovatelů ale hlásí, že jsou od tohoto týdne připraveni a čekají pouze na vyšší teploty.

30.5.2018

Staré Město pořídilo putovní cenu pro verbíře

Jedna ze stálic kulturně bohatého programu tradiční akce Zahrada Moravy je regionální kolo soutěže O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. Ta bude letos okořeněna o novou putovní cenu pro jejího vítěze, bronzovou soškou verbíře. Mimo to nabídne 25. ročník Zahrady Moravy od soboty 2. června do neděle 3. června farmářské trhy, výstavy koní a zemědělské techniky či jezdecké soutěže.

30.5.2018

Jan Pijáček se stal osobností místní samosprávy

Ocenění za rozvoj venkova a cestovní ruch získal dlouholetý starosta Vlčnova a v současné době radní Zlínského kraje Jan Pijáček. Cenu Osobnosti místní samosprávy za celoživotní práci pro obce udělilo v minulých dnech v Praze Sdružení místních samospráv.

30.5.2018

Zapletal končí v ANO. Kandidovat bude nově za Nestraníky

Jeden z nejhlasitějších opozičních zastupitelů v Uherském Hradišti odchází z řad politického hnutí ANO. Jan Zapletal nově vystupuje jako nezávislý. K odchodu ze strany jej přiměl současný směr politiky ANO, který se podle jeho slov odkloňuje od dřívějších myšlenek.

30.5.2018

Dům kultury v Brodě má konečně nového ředitele. Stane se jím Roman Foltýn

Novým ředitelem Domu kultury v Uherském Brodě je Roman Foltýn. Ten doteď působil na krajském úřadě na odboru kultury a památkové péče, kam nastoupil před osmi lety.

29.5.2018

Vstup do centrálního objektu hradišťské nemocnice se na čtvrt roku uzavře

/VIZUALIZACE/ Na tři měsíce bude uzavřený vstup do centrálního objektu Uherskohradišťské nemocnice. Měla by tam totiž vzniknout nová vstupní přístavba, chodit se tedy bude bočním vchodem.

29.5.2018

Do Hradiště se sjedou tanečníci ze ZUŠ z celé republiky

Na tři stovky žáků tanečních oborů základních uměleckých škol se sjede 31. května do Uherského Hradiště. Sejdou se tam na tři dny proto, aby se utkali v ústředním kole soutěžní přehlídky tanečníků.

29.5.2018

Osobnosti regionů: Protikuřácký zákon se osvědčil, rozhodně ho nerušte

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Zákaz kouření si – možná paradoxně – pochvaluje i nadpoloviční většina kuřáků. Ti by zákon nerušili, ale rádi by ho zmírnili.

28.5.2018

Maturita byla zkouška nervů, strach, dřina, legrace i radost

Byla to bitva. Málo platné, maturita už asi jiná nebude. Ani na Stojanově gymnáziu Velehrad. Šestapadesáti studentům ve dvou třídách utekly čtyři roky jako voda a ve čtvrtém květnovém týdnu je čekala zkouška z dospělosti před jednou ze dvou komisí.

27.5.2018

Vlčnovem projela slavná jízda králů. Podívejte se

VELKÁ FOTOGALERIE / Jakmile vyjíždím na jízdu králů do Vlčnova a slunce se mi začne nepříjemně opírat do očí tak, že si musím sklopit stínítko, vzpomenu si na slova svých zkušenějších kolegů, kteří mě upozorňovali, že na jízdě králů ve Vlčnově bývá téměř vždy horko.

26.5.2018

První ročník otevřených sklepů v Polešovicích nabídl unikátní vína

„Takové víno si dáte pouze dnes nebo ve chvíli, kdy si s vinařem samotným sednete do sklípku,“ vítal hosty před vstupem číslo dva Radomír Menšík, v jehož rodině se vinohrady dědí po generace. Kouzlo sobotního odpoledne v Polešovicích vystihl přesně.

AKTUALIZUJEME
26.5.2018

Je rozhodnuto. Františka Čubu nahradí v Senátu Tomáš Goláň

Skončily doplňkové volby do Senátu za Františka Čubu. Do senátorského křesla usedne kandidát hnutí Senátor 21 Tomáš Goláň

25.5.2018

VIDEO: Blesková bouřka udělala z hradišťských ulic potoky

Bleskovou povodeň zažili ve čtvrtek obyvatelé Slovácka. Průtrž mračen doprovázená i kroupami dala zabrat sklepům rodinných domů v Sadech nebo podjezdům v Hradišti či Kunovicích.

25.5.2018

Do Vlčnova se sjede padesátka králů

Jednou za osmnáct let se na program jízdy králů ve Vlčnově dostává unikátní bod. Při sobotním královském večeru a při předávání vlády se koná takzvané setkání králů ze všech předchozích ročníků. V pořadí už potřetí se tak na jednom pódiu objeví zítra generace mužů, kteří v minulosti jeli v čele vlčnovské družiny.

25.5.2018

Žáci ZUŠky hráli a malovali v ulicích Hradiště

Tóny kytar, kláves, fléten, houslí a dalších nástrojů zněly ve čtvrtek ulicemi Uherského Hradiště.

24.5.2018

Školáci v Uherském Hradišti bojují o mistra republiky v minifotbalu

Na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti ve čtvrtek odpoledne odstartovalo republikové finále základních škol v minifotbale. O vítězství a pohár ministra školství bojuje na Slovácku šest dívčích a stejný počet chlapeckých týmů. Pořadatele reprezentují žáci Základní školy Sportovní Uherské Hradiště.

24.5.2018

Vlčnov bude bránit drobným krádežím novými kamerami

Několik ztracených věcí ze šaten Klubu sportu a kultury (KSK) ve Vlčnově při zkouškách či vystoupení folklorních souborů se stalo pověstnou poslední kapkou.

24.5.2018

Nález mrtvých bobrů v Kunovicích úřady nebudou prošetřovat

Dvě těla mrtvých bobrů nalezli v minulých dnech obyvatelé Kunovic v korytě řekly Olšava. Úhynem zvláštně chráněného druhu živočicha se proto začal zabývat také odbor životního prostředí v Uherském Hradišti. Příčina ojedinělého úhynu dvou jedinců však pravděpodobně zůstane neznámá. Vzhlede k pokročilé fázi rozkladu jejich těl byly bobři pouze zlikvidováni kafilerií.

23.5.2018

Mezi deseti osobnostmi kraje jsou čtyři ze Slovácka

Zakladatel Filmového uzlu ve Filmových ateliérech ve Zlíně Zdeněk Talaš se stal osobností roku Zlínského kraje. Toto ocenění vyhlašuje už od roku 2005 Agentura Jiřího Králíka.

20.5.2018

Formanské odpoledne začalo přehlídkou 28 zápřahů

Nedílnou součástí jízd králů v Kunovicích je formanské odpoledne. Přehlídka koní v zápřahu je ojedinělou možností, jak vidět různá plemena a různé povozy na jednom místě. Do města se jich v sobotu sjelo hned osmadvacet.

19.5.2018

Velehrad navštívila viceprezidentka Bulharska Ilijana Iotova

Viceprezidentka Bulharské republiky Ilijana Iotova navštívila v sobotu odpoledne poutní Velehrad, kde vyvrcholila její třídenní pracovní návštěva v České republice. Před velehradskou radnicí ji přivítal starosta obce Aleš Mergental s hejtmanem Zlínského kraje Jiřím Čunkem.

19.5.2018

Na koštu v Dolním Němčí mohli ochutnat i vína z roku 2010

Plnoletým se v sobotu odpoledne stal košt vín v Dolním Němčí, návštěvníci tam za tónů reprodukované hudby totiž mohli ochutnávat vzorky už poosmnácté. Letos byl tamní košt už podruhé nehodnocený.

19.5.2018

Vůně trávy posečené kosami provoněla v sobotu Babice

/FOTOGALERIE/ Parta folkloristicko-recesistického sdružení Baňa Babice si pozvala na třetí květnové sobotní ráno své přátele z mužského sboru Lajbl Kostelany nad Moravou a ze severomoravského řeckého Javorníka na 12. ročník sečení humna u zahrádkářského zařízení Krájanka.

AKTUALIZUJEME
19.5.2018

Adam předal korunu Adamovi

Předáním opentlené koruny vyvrcholil páteční večer ve sportovní hale v Kunovicích. Pořadatelé tam přesunuli program kvůli počasí z Areálu jízdy králů.

19.5.2018

Vzdělávací komplex Fakulty humanitních studií je Stavbou roku 2017

ANKETA/ Nejvyšší ocenění v soutěži Stavba roku 2017 Zlínského kraje, cenu Grand Prix architekta Pavla Nováka, získal Vzdělávací komplex Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Odborná porota hodnotila 39 různých staveb v několika kategoriích. "Většina přihlášených staveb byla na velmi vysoké úrovni," zhodnotila předsedkyně poroty Dagmar Nová. 

18.5.2018

Brodské muzeum získalo ocenění za projekt Řemeslo jako vyšité

Jedno z vítězných ocenění na audiovizuálním festivalu FAIMP 2.0. získalo Muzeum Jana Amose Komenského za projekt Řemeslo jako vyšité. Brod obstál v silné mezinárodní konkurenci.

18.5.2018

Na Slovácku se má rušit až 15 matrik. Svatby i úmrtí se mohou komplikovat

Narození, svatby a úmrtí. Takzvané prvozápisy do obecních záznamů mají na starost matriční úřady. Ty má v současnosti téměř každá z větších obcí zřízené v podobě zaměstnance, který se kromě samotné matriky stará například o účetnictví obce.

18.5.2018

Guláš kam se podíváš. V Šumicích vybírali ten nejlepší už potřetí

Je sobota 12. května a blížím se k hasičskému areálu v Šumicích. Ten už za pár hodin ovládne vůně guláše. Již z dálky je z rozlehlého areálu, plného stanů a slunečníků slyšet hluk a rozličné zvuky.

17.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Bánova

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 18. května další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

17.5.2018

Brodské muzeum opravuje expozice a chystá nové výstavy

ROZHOVOR / Mezinárodní den muzeí oslaví s jednodenním zpožděním v sobotu 19. května také v muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě. Plány muzea prozradil jeho ředitel Miroslav Vaškových.

17.5.2018

Na Velehradě zazněl zvon pro kapli v Provensálsku

Krátce poté, co ohlásily zvony na velehradské bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje poledne, začala pobožnost u tamního II. zastavení na Poutní cestě křesťanskou Evropou, s kapličkou, kterou zdobí soška Pražského Jezulátka.

17.5.2018

V Hluku by mohla vzniknout komise řešící městskou zeleň

Památkové domy, středisko u autopalu, ulice Zahradní, most u cyklostezky do Dolního Němčí, prostranství u splavu, ulice Na Přídělech a v neposlední řadě lípa u hospody U Nemravů. Výčet posledních míst, kde se v Hluku zasahovalo do stromů či dřevin téměř nebere konce.

17.5.2018

Jsem snad nejstarší kouzelnický profesionál, tvrdí o sobě kouzelník Jiří Hadaš

ROZHOVOR / Publikum všech generací ohromil od pátku do neděle v Uherském Hradišti VII. ročník Magic festivalu, přátelského setkání profesionálních i amatérských kouzelníků z Evropy. 

17.5.2018

Finalistka České Miss Jana Šišková ze Zubří: Titulu bych maximálně využila

ROZHOVOR / Jana Šišková, rodačka ze Zubří, je jednou z deseti dívek, které se v sobotu 2. června utkají o titul Česká Miss 2018.

17.5.2018

Těžba u Ostrohu je o krok blíž. Ministerstvo ji s konečnou platností schválilo

Ani dvě petiční akce několika desítek lidí, sedmapadesáti obcí či zásahy Jihomoravského kraje nepomohly. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) s konečnou platností schválilo záměr firmy František Jampílek k těžbě štěrkopísku u Uherského Ostrohu.

16.5.2018

Dvacet škol z kraje soutěžilo v Popovicích s hasiči i vojáky

Už potřetí se v polovině května sjela do areálu Amfíku Bukovina v Popovicích početná delegace. Policisté, vojáci, hasiči či celníci tam totiž pořádali pod záštitou hejtmana Zlínského kraje a z iniciativy samotné Soutěžní den s Integrovaným záchranným systémem.

16.5.2018

Kunovice: Od formanské jízdy až po nového krále

Od samotného defilé jezdců na koních, přes koncert Jožky Černého až po výstavy a dětský verbuňk. Napěchovaný zážitky bude nadcházející víkend v Kunovicích. Jízda králů tam začne v pátek v 16 hodin přijetím královské družiny starostkou města Ivanou Majíčkovou na Panském dvoře a třídenní program ukončí odevzdání krále v kulturním zařízení Pálenice v neděli v 17.30 hodin.

16.5.2018

Region budou reprezentovat malí kuchtíci z Brodu, Morkovic i Otrokovic

Čtyři školy ze Zlínského kraje se dostali do finále soutěže malých kuchtíků Zdravá 5. Úspěch slaví v Uherském Brodě, Otrokovicích a Morkovicích. Finálové klání se uskuteční v sobotu 9. června ve středisku Plechárna v Praze na Černém Mostě a zúčastní se ho 20 nejlepších týmů z Čech a Moravy.

15.5.2018

Hygienickou výjimku má až dvacet procent škol

Chybí jim úklidové komory nebo nemají dostatečně vybavené hygienické zařízení. To jsou nejčastější „nedostatky“ základních škol ve Zlínském kraji, které fungují na základě výjimky od hygienické stanice.

15.5.2018

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ 1. máje z Bojkovic ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy 1. máje z Bojkovic.

15.5.2018

Uherské Hradiště nechalo vyčistit Jarošovský potok

Vysbírání odpadků z koryta, ořez nebo odstranění drobných náletových keřů a ořez větví dřevin zasahujících do koryta potoka a nakonec odtěžení asi 84 metrů krychlových sedimentu. To jsou práce, které proměnily koryto Jarošovského potoka v minulých dnech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT