VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

19.12.2017

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ ze Šumic a z Bánova ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky usměvavých dětí z prvních tříd ZŠ ze Šumic a z Bánova.

19.12.2017

Hradiště si cení zodpovědných pejskařů

FOTOGALERIE / Nové oplocené psí hřiště otevřelo město Uherské Hradiště v lokalitě sídliště Mojmír v ulici Revoluční. Rozměry hřiště jsou 55 x 40 metrů.

19.12.2017

Hejtman Čunek tlačí na vznik Muzea totality v Uherském Hradišti

FOTOGALERIE / K urychlenému uskutečnění dalších kroků při plánování proměny chátrajícího areálu věznice v Uherském Hradišti zavelel v těchto dnech hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. 

19.12.2017

Farnost v Uherském Hradišti si na opravu kostela musela půjčit

Po dlouhých letech se obyvatelé Uherského Hradiště dočkali a poslední vada na kráse města byla odstraněna. Od května letošního roku dělníci opravovali fasádu kostela svatého Františka Xaverského, která místy padala a nepůsobila reprezentativním dojmem.

18.12.2017

U centra Hradiště se začíná pracovat na azylovém domě

Ostře sledovaná a pro mnohé kontroverzní situace s objektem čp. 263 na hradišťské třídě Maršála Malinovského pomalu spěje k jednomu z obávaných vyústění.

18.12.2017

Adventní plavba na lodi Noe: trenýrková teplota a čert s Mikulášem na laně

FOTOGALERIE / Bude tam chladno. To je první věc, která mě napadá, když se připravuju na vánoční plavbu s kaprem Karlem.

18.12.2017

Slovácku se sněhová kalamita vyhnula

Zatímco ve zbytku republiky byla kvůli padajícímu sběhu situace místy až kritická, na Slovácku neměli řidiči o kalamitě ani ponětí.

18.12.2017

Příští rok půjdou do důchodu ročníky 1954 až 1959. Čeká je až 18 tisíc měsíčně

V roce 2018 mohou do starobního důchodu odejít muži narození mezi prosincem 1954 a srpnem 1955 a ženy narozené mezi lety 1955 a 1959. Zatímco u mužů počet dětí nehraje roli, u žen každé vychované dítě představuje uspíšení důchodu přibližně o rok. Novopečení důchodci se mohou těšit nejčastěji na částky mezi 12 a 13 tisíci korun měsíčně. 

16.12.2017

Budovu bývalé školy z roku 1913 na Modré nechali opravit za dva miliony korun

Obecní dům na Modré se dočkal kvalitnějšího interiéru a zázemí, ale také důstojnějšího kabátu. „Oprava hojně využívaného obecního domu byla odstartována 14. června.

16.12.2017

Hlas lidu zvítězil, město otočí jednosměrku v Mařaticích

Když nechalo město Uherské Hradiště před časem zjednosměrnit část ulice Družstevní v Mařaticích, zvedlo to velkou vlnu nevole.

15.12.2017

Kultura v Brodě: otevřený dopis a trestní oznámení

Uhersko-brodská kulturní scéna si od problémů neoddechne ani před vánočními svátky.

15.12.2017

Za směnu ujdou šlapačky 10 kilometrů

FOTOGALERIE / Asi desetikilometrovou trasu ujdou za směnu pracovnice společnosti Hamé, než zpracují kysané zelí.

15.12.2017

Sedmnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

15.12.2017

Nová točna s parkovištěm u hřbitova v Mařaticích je hotová

FOTOGALERIE / Parkování u hřbitova v Mařaticích bylo dlouhodobě v katastrofálním stavu, hlavně v exponovaných termínech, jako jsou Dušičky, docházelo k velkým problémům. Teď se situace výrazně zlepší. Vedle hřbitova totiž byla po půlroce dokončena zbrusu nová točna.

14.12.2017

Hledáme OBCHODNÍKA DISTRIBUCE do týmu regionálních deníků

Chcete pracovat v novinách? Máte vztah k obchodní činnosti? U nás máte šanci.

14.12.2017

V plánu kraje je oprava Ploštiny i malenovického hradu

V rozpočtu, který bude 18. prosince schvalovat krajské zastupitelstvo, jsou navrženy investice za 1,7 miliardy korun. Nejvíce peněz, 120 milionů, by na Zlínsku mělo být přiklepnuto pro opravu Národní kulturní památky Ploština. Ta leží v katastru Drnovic.

14.12.2017

Brod už hledá ředitele DDM. Nástup od prvního května

Nejenom Dům kultury (DK), ale také Dům dětí a mládeže (DDM) v Uherském Brodě vede v posledních týdnech pouze zastupující ředitel.

14.12.2017

Tipy Deníku, kde a jak si užít třetí adventní víkend

FOTOGALERIE / Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin

AKTUALIZOVÁNO
13.12.2017

Na Slovácku zpívalo na tři tisíce koledníků

VIDEA / FOTOGALERIE / V jeden čas na různých místech nejen České republiky, ale i světa. Sedmý ročník akce Deníku Česko zpívá koledy naladila na blížící se svátky tisíce lidí po celém světě. Nevyhnula se ani největšímu městu na Slovácku – Uherskému Hradišti.

13.12.2017

Brod nabízí pronájem restaurace za cenu nájmu většího bytu

Nebývale výhodné podmínky zveřejnilo město Uherský Brod na pronájem restauračních prostor v tamním Domě kultury.

13.12.2017

Mistrovství v piškvorkách na Slovácku aneb jak jsem prohrál se sedmákem

Šedesát studentů sedí proti sobě v jedné učebně a hrají piškvorky. Učitel se nezlobí, naopak se raduje z výsledku svých žáků. Přestože je to těžko uvěřitelná představa, přesně tak to vypadá při soutěži pIšQworky.

13.12.2017

Pod stromeček dostanou tisíce od zaměstnavatele

HLASUJTE V ANKETĚ / Až tisíce korun "pod stromeček" dostanou zaměstnanci některých firem na Slovácku. Díky dobrému hospodaření tak dostanou například zdravotníci polovinu 13. platu. Většina firem však neřeší vánoční odměny jen formou finančního příspěvku, ale také jiných benefitů.

13.12.2017

Na silnicích na Slovácku nečíhají žádné komplikace

Po divokých dnech, kdy dopravu na mnoha místech komplikovaly spadlé stromy po vichřici, panuje na silnicích na Slovácku klid.

13.12.2017

Okružní křižovatka za 11 milionů v Brodě je symbolicky otevřená

FOTOGALERIE / Vše začalo 4. července a v polovině prosince je hotovo. Řeč je o okružní křižovatce na náměstí Svobody v Uherském Brodě. 

13.12.2017

Z řady míst Slovácka se dnes v 18 hodin ponesou koledy. Přidejte se!

Pojďte se v adventním čase chvíli zastavit a společně si zazpívat! Stovky a stovky lidí zpívajících ve stejnou dobu známé české vánoční koledy. Tak to bude už ve středu úderem 18. hodiny vypadat na řadě míst Zlínského kraje. Bezpočet obcí a měst se totiž zapojilo do letošního 7. ročníku akce Česko zpívá koledy s Deníkem, která se těší rok od roku větší oblibě.

13.12.2017

Vybírali jste nejkrásnější vánoční strom ve Zlínském kraji

ANKETA BYLA UKONČENA / Jaký vánoční strom je letos ve Zlínském kraji ten nejkrásnější? O tom jste mohli rozhodnout právě vy. 

12.12.2017

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Staré Město ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky usměvavých dětí ze tříd 1. C a 1. D ze ZŠ Staré Město.

12.12.2017

Šestnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

12.12.2017

GRAFIKA: Kde žijí nejchudší a nejbohatší důchodci?

/INTERAKTIVNÍ MAPA/ Nejvyšší starobní důchody berou muži v bývalých hornických okresech. Ženy na průměr nedosáhnou nikde.

11.12.2017

Krádeže vánočních stromků se nevyplatí. Jsou pod zvýšenou ostrahou

Necelé dva týdny před Vánocemi je rušno nejen v obchodech, ale také v lesích. V nich se v tomto období zvyšuje riziko krádeží stromků. Postihy za to jsou však podstatně vyšší, než je cena legálně pořízeného vánočního symbolu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT