Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

30.8.2017

Vinohradská ulice láká na osm vinných sklepů, včetně toho z roku 1739

Putování Vinohradskou ulicí je jedním z hlavních lákadel Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti. Brány „zlaté uličky“ se letos otevřou v sobotu 9. září ve 14 hodin.

30.8.2017

Památnou lípu v Bílých Karpatech napadl dřevomor. Nešlo ji zachránit

Dřevomor kořenový je hlavní příčinnou, proč Bílé Karpaty přišly o jeden ze svých památných stromů. Jak jsme již informovali, po bouřce našli turisté polámanou asi dvě stě let starou Mandincovu lípu, která se nacházela na katastru obce Vyškovec.

30.8.2017

Alessandro Alagia znovu otevře zámek Ořechov lidem

Čtyři roky byl v nabídce realitních kanceláří. Od letošních prázdnin ho tam ale už nenajdete. Řeč je o zámku Ořechov, který se v roce 2013 rozhodl jeho majitel, italský podnikatel Alessandro Alagia, prodat.

29.8.2017

Slovácké strojírny navštíví ministr průmyslu

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček přijede ve středu do našeho regionu. Pohybovat se bude především v Uherském Brodě.

29.8.2017

Těžce nemocné Gábince přispěje módní přehlídka v Brodě

Třináctiletá Gabriela Křivánková žijící v Šumicích už odmala ztrácí schopnost pro jiného člověka normální pohybu, chůze.

29.8.2017

Moderní i tradiční, pyšnící se dokonalou organizací. Takové je Japonsko

Filmový kroužek ze Základní školy Josefa Bublíka z Bánova v 9000 kilometrů vzdáleném Tokiu. Že to zní jako science fiction? Ve skutečnosti se toto spojení stalo na začátku srpna realitou.

28.8.2017

Zámeckým parkem doprovázela děti královna Koloběžka první

Zážitkové putování zámeckou zahradou všemi smysly spojené s proměnami dětí v princezny, prince a rytíře, to už popáté zažívali rodiče se svými ratolestmi v buchlovickém parku o poslední srpnové neděli. Od akce s názvem Procházka zámeckým parkem, jejímž pořadatelem byl dětský folklorní soubor Buchlovjánek, je neodradila ani zakaboněná obloha, z níž začaly padat dešťové kapky pár minut před zahájením procházky.

28.8.2017

Věřící si ke své třinácté cyklopouti vybrali Fátimu

Fátima. Pro někoho neznámé jedenáctitisícové městečko uprostřed Portugalska, pro křesťany jedno z nejdůležitějších míst na světě. Právě tam se 1. srpna vydalo 120 českých a slovenských účastníků letošní cyklopouti, kterou léta organizuje občanské sdružení Orel Uherský Brod.

28.8.2017

Hradišťská knihovna je ve finále soutěže Městská knihovna roku

Do finále soutěže Městská knihovna roku 2017 postoupila suverénně Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana z Uherského Hradiště, když na celé čáře vyhrála základní kolo.

28.8.2017

Děti střílely ze vzduchovky, luku i samostřílu

Pobavit se a zároveň se něco více dovědět o myslivosti mohli všichni, kdo v sobotu dorazili na fotbalové hřiště v Havřicích. Tamní myslivecký spolek Obora uspořádal už počtvrté Den s myslivostí.

28.8.2017

Švestek je málo, pálit se budou spíš meruňky

Mrzutá zpráva pro milovníky slivovice na Kroměřížsku: letos u nás přebytek nejtradičnější ovocné pálenky nejspíš nebude. Za nedostatek švestek může jak počasí, tak nemoci, a zásadně se nedařilo ani ostatnímu ovoci. Pálenice v regionu tak zachránil především jeho dovoz ze zahraničí.

27.8.2017

Na historické hostině v Brodě ochutnali jídlo 15. století

Do rolí odvedenců v druhé polovině 15. století se v sobotu vžili návštěvníci 3. ročníku historické hostiny. Ta se konala v atriu Muzea Jana Amose Komenského a v přilehlém parku v Uherském Brodě.

27.8.2017

Mystickou procházku středověkem si lidé nenechali ujít

Moravská liga v lukostřelbě, historický šerm a tanec skupiny Vanir ze Zábřehu, středověké písně v podání Magna Mysteria, seky ostrými zbraněmi, horňácké loutkové divadlo Šňůrky a špagáty z Velké nad Veličkou středověké tance s výukou napajedelské skupiny historického a scénického tance Porta Temporis a řemeslný jarmark – to byl průřez sobotní čtyřhodinové Procházky středověkem na náměstí Velké Moravy ve Starém Městě.

25.8.2017

Na změny signalizace si řidiči v Hradišti budou zvykat do konce září

Při jednom průjezdu přes souměstí Staré Město, Uherské Hradiště a Kunovice stát téměř na každé světelné křižovatce, o pár hodin později při druhém pokusu projet vše za pár minut na zelenou vlnu.

25.8.2017

Problémy s odpadem? Kontejnery na Uherskobrodsku zůstávají plné

"Z důvodu nevyvezení kontejnerů na odpad je dnes ve středu 16. srpna sběrný dvůr uzavřen." Toto oznámení obecního úřadu v Nivnici z minulého týdne překvapilo nejednoho z místních obyvatel. Problémy se zpožděním svozu opadu od společnosti Rumpold má však na Uherskobrodsku více obcí. Vedení firmy však tvrdí, že mu na stole neleží žádná reklamace vůči jeho službám.  

24.8.2017

Úředníci z Hradiště dostanou elektromobil

Nový elektromobil budou moci od příštího roku využít úředníci z Uherského Hradiště. Auto na elektrický pohon by mělo na jedno dobití překonat vzdálenost až 200 kilometrů.

24.8.2017

Vězni pomůžou Hradišti obecně prospěšnými pracemi

Díky spolupráci s Probační a mediační službou zaměstná město Uherské Hradiště odsouzence k veřejně prospěšným pracím. „Zatím nevíme, kolik jich dostaneme k dispozici. Mělo by to ale být ještě letos,“ řekl starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

24.8.2017

Strání o víkendu díky třem akcím ožije hudbou

Tři hudební události ovládnou o víkendu Strání.

24.8.2017

Strážníků i policistů je v Hradišti nedostatek

Čtyři strážníci chybí Městské policii v Uherském Hradišti. Ideálně by jich mělo být třicet.

23.8.2017

Veletiny, Drslavice i Hradčovice už nepočítají s vlastní čističkou

Namísto vlastní čističky odpadních vod (ČOV) budování nových kanalizačních přípojek, které budou napojeny na čističku ČOV v Uherském Brodě. Takový je závěr z jednání mezi obcemi Veletiny, Drslavice a Hradčovice s vedením Slováckých vodovodů a kanalizací (SVK).

23.8.2017

Boršice budou pomáhat nezaměstnaným

Ačkoliv situace na trhu nenasvědčuje tomu, že by v příštích měsících měla prudce vzrůstat nezaměstnanost, potřeba veřejně prospěšných prací je stále aktuální.

23.8.2017

Dopisy otci: tátovi napsala Alena Bartošíková z Uherského Brodu

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

23.8.2017

Dopisy otci: tátovi napsal Jiří Jilík z Uherského Hradiště

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

23.8.2017

Autogramiáda fotbalových legend láká na otevřené Vinařství Jakubík

Antonín Panenka, Karol Dobiáš, Pavel Kuka, Luboš Kubík a Miroslav Kadlec. Tato pětice fotbalových legend bude nepřehlédnutelným tahákem premiérové akce Den otevřených dveří Vinařství Jakubík s fotbalovými hvězdami. Stane se tak v sobotu 26. července. Vstup do vinařství bude od 14 hodin.

23.8.2017

Po dvaceti letech neotevřou obor instalatér

Vyhlašování druhých a případně třetích kol přijímacích řízení do různých oborů, které jsou ukončené výučním listem, není nic neobvyklého. Pravidelně se vyhlašují asi na většině učilišť na Slovácku.

22.8.2017

Deset let na Ischii: vulkanický ostrov se stal Zlíňance druhým domovem

Letos tomu je deset let co se Zlíňanka Dáša Koubková poprvé vylodila na Ischii, největším ostrově Neapolského zálivu, kde se v pondělí, tak jako v minulosti už nesčíslněkrát třásla země.

22.8.2017

Nivnický větrolam panující sucha téměř zdevastovala

Jak velký dopad mohou mít období sucha na vegetaci a přírodu kolem nás si mohou na vlastní oči prohlédnou obyvatelé Nivnice. Před třemi lety vysázený větrolam u obce za částku okolo sedm set padesát tisíc korun se v současnosti snaží obec dostat z nejhoršího.

21.8.2017

Památnou Mandincovu lípu smetla vichřice

Po více než týdnu se odkrývají další škody, které způsobila vichřice, která se 10. srpna přehnala přes Bílé Karpaty. Za oběť jí padla i památná lípa na katastrálním území Vyškovce, tak zvaná Mandincova.

21.8.2017

Když se prase otočí, klec se uzavře. Hejtman nevylučuje ani trávení divočáků

Odchytových klecí se žrádlem, které mají přilákat divočáky, bude na Zlínsku kvůli africkému moru prasat zatím osm. Jedna přijde na 42 tisíc korun, na dalších osm tisíc pak fotopast, která bude umístěna poblíž.

21.8.2017

Nivnický singletrack bude uzavřen dva měsíce

Bouřka doprovázená silným větrem z noci na 11. srpna má v Nivnici dohru. Kvůli přibližně třem desítkám vyvrácených a polámaných stromů představitelé města uzavřeli celý okruh pro horská kola, takzvaný „singletrack“, nacházející se v části pod Vinohrady.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení