VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

18.4.2018

Pozor na rychlost! Policie dnes měří na mnoha místech Zlínského kraje. Víme kde

/TABULKA/ Speed marathon 2018 – tak zní název akce, v jejímž rámci ve středu policisté s radary vyrazili na vytipovaná místa v kraji měřit rychlost řidičů.

18.4.2018

Psi v Hradišti si mohou ulevit na "čurací sloupky"

Na nové kladině, "áčku", přeskocích tří velikostí a na slalomu mohu od poloviny dubna trénovat své psy jejich majitelé v Uherském Hradišti.

18.4.2018

Nepropásněte! Předškoláci z Vlčnova v dnešním Slováckém deníku

Na stránkách tištěných novin představujeme děti z mateřských škol našeho regionu.

18.4.2018

V naší porodnici jsme zažili i 18 porodů za den

/ROZHOVOR/ Nenechává nikoho chladným nebo názorově neutrálním. Pacientky ji buď zbožňují, nebo kritizují. Nic mezi tím. A není se čemu divit. Jednoznačně si stojí za svými názory a nebojí se je říci nahlas. Ať už jde o pacienty nebo lékaře. Její hlas zní i v jednáních s vedením nemocnice za lékařské odbory. Způsob řeči, bohorovný klid i tón hlasu naznačuje, že Marcela Henčlová je ženou na svém místě.

17.4.2018

Jedna z brodských kamer snímá hnízdo tamních čápů

Možnost pozorovat čápi zavedla v minulých dnech brodská radnice. Hnízdo na komíně v Uherském Brodě snímá totiž kamera.

17.4.2018

Aktivní zálohy budou cvičit v brodské Zbrojovce

Do cvičení aktivních záloh Armády České republiky se zapojí i Uherský Brod. Ve dnech 18. až 20. dubna se uskuteční rovněž v areálu České zbrojovky.

17.4.2018

Nadace Synot rozdělila dva miliony pro sport

Dva miliony korun rozdělila v pátek Nadace Synot mezi zástupcům tělovýchovných jednot, spolků, organizací či klubů.

17.4.2018

Hitem u cestujících začíná být nákup jízdenek v infocentrech

Prodej jízdenek soukromých dopravců v infocentrech řady měst našeho regionu, to je služba, kterou využívá čím dál tím víc cestujících na Slovácku. Pozvolný nárůst zájmu o ni registrují v Uherském Hradišti, Starém Městě i v Uherském Brodě.

16.4.2018

František Elfmark je od května neuvolněný radní

Avizované se stalo v pondělí skutečností. Poslanec a uvolněný radní František Elfmark rezignoval k 30. dubnu na svou pozici v radě města Uherské Hradiště.

16.4.2018

Zastřílet si v Kunovicích z luku nebylo vůbec složité

Rozhodně jako aprílový žertík nevyzněly plakáty a pozvánky města Kunovice na sobotní Lukostřelecký den do tamního areálu Jízdy králů. Že tomu tak opravdu nebylo, o tom se tam v sobotu odpoledne za krásného slunečného počasí přesvědčilo několik stovek dětí i dospělých.

16.4.2018

Zvídálkové, vzhůru do muzea za jízdou králů

Co je to jízda králů, v kterém období probíhá, co všechno je spojeno s jejími přípravami, co je pro její organizátory nejnáročnější, podle čeho se vybírá trasa jízdy, po níž družina pojede, kdo jsou pobočníci a legrúti doprovázející celou jízdu? To všechno se děti i jejich rodiče dozvědí v neděli v hlavní budově Slováckého muzea Uherské Hradiště.

16.4.2018

Hradiště obnaží unikátní barokní hradby ze 17. století

Nové turistické lákadlo, obnažené barokní hradby ze 17. století, bude brzy mít Uherské Hradiště. Z opevnění v délce asi 110 metrů navíc zmizí nadezdívka, která byla zbudována pravděpodobně při stavbě klubu kultury v osmdesátých letech minulého století.

16.4.2018

V Leteckém muzeu Kunovice umývalo 170 dobrovolníků aeroplány

Do Leteckého muzea v Kunovicích přicházím o druhé dubnové sobotě vybavený fotoaparátem a diktafonem, ale také jako dobrovolník s vědrem, hadry, kartáčem rýžákem, čističem skel, jelenicí a rukavicemi s tím, že ze čtvrtého ročníku Akce U aneb Velké umývání letounů napíši nejen reportáž, ale že v rámci mé víkendové služby budu umývat ten největší letoun v muzeu.     

16.4.2018

Jaro je tou nejlepší dobou pro poslech ptačího zpěvu

Pro všechny zájemce, kteří rádi poslouchají ptačí zpěv, připravili na sobotní odpoledne v botanické a sladkovodní expozici Živá voda na Modré zajímavou akci s názvem Ptačí zpěvy – poslové jara.

15.4.2018

Veřejně prospěšné práce jsou výhodné, Hradiště by rádo využilo až dvacítku lidí

Už tři roky město Uherské Hradiště úspěšně využívá služeb pracovníků veřejné služby a veřejně prospěšných prací. Jen v loňském roce odpracovali přes osm tisíc hodin.

15.4.2018

Voda nad zlato. Kraj trpí suchem

Sucho a zase jen sucho nás zřejmě čeká i letos. Nedostatek vody a s tím spojené například problémy se zaléváním či napouštěním bazénů prozatím nejde podle odborníků po vzoru loňska vyloučit.

14.4.2018

Na huštěnovickém koštu fajnšmekři putovali za rakouskými víny

Vyznavačům vinného moku, se v sobotu odpoledne otevřely dveře kulturního domu v Huštěnovicích, kde se konal 11. ročník koštu vína.

14.4.2018

Malí divadelníci se v Hradišti ukázali na celokrajské přehlídce

Krajské kolo přehlídky dětského divadla s názvem Dětská scéna 2018, jehož pořadatelem byli Nipos-Artama Praha, Zlínský kraj i Dům dětí a mládeže (DDM) Šikula Uherské Hradiště, hostilo Kulturní zařízení ve Véskách

14.4.2018

Uherské Hradiště nechalo vyčistit Jarošovský potok

Vysbírání odpadků z koryta, ořez nebo odstranění drobných náletových keřů a ořez větví dřevin zasahujících do koryta potoka a nakonec odtěžení asi 84 metrů krychlových sedimentu.

14.4.2018

Přijedou fotbaloví fanoušci Brna. Policie zvýší opatření

O zvýšených bezpečnostních opatření kvůli západu fotbalového Slovácka a Zbrojovky Brno informovala včera policie.

13.4.2018

František Elfmark končí jako radní na plný úvazek

To, co avizoval František Elfmark (Piráti) po volbách do poslanecké sněmovny v roce 2017, se několik měsíců na to stává skutečností.

13.4.2018

Veterinární karanténa na Zlínsku. V chovu drůbeže v Šanově se objevil pseudomor

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Po loňském objevení nákazy afrického moru prasat se na Zlínsku, konkrétně v Šanově na Zlínsku objevil v chovu drůbeže pseudomor, takzvaná Newcastelská nemoc.

13.4.2018

Nové televizní vysílání z rozhledny Rovnina

Stožár rozhledny Rovnina nad Uherským Hradištěm nebyl před svým vznikem primárně zamýšlen jako rozhledna k dalekým výhledům návštěvníků. Jedná se o 50 metrů vysokou příhradovou věž, nebo také základnovou stanici, telekomunikační společnosti CETIN (v době vzniku rozhledny se ještě jmenovala Eurotel, později Telefonica O2).

13.4.2018

Reklamní smog z centra úspěšně mizí, chválí si Hradiště

Pokyny pro umísťování reklam v centru Uherského Hradiště vedení města schválilo už v roce 2016.

12.4.2018

Portál Co je v Brodě? získal ocenění ministryně pro místní rozvoj

Stříbrnou příčku v soutěži Zlatý erb v kategorii Zvláštní cena ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci v kategorii města a obce obsadil informační a turistický portál města Uherský Brod Co je v Brodě?

12.4.2018

Hradiště chce po kraji 12 milionů na provoz Slováckého divadla

Slovácké divadlo. Málokterá příspěvková organizace Uherského Hradiště se může pyšnit takovým renomé jaké si za třiasedmdesát let od svého založení získala tamní divadelní scéna.

12.4.2018

Robinsonka Blanka Otrubová: V táboře se nám objevila jedovatá kobra

Asi dvě kolečka ananasu a syrové mořské ježky na osobu na den. To byla strava asi prvních pět dní Blanky Otrubové z Uherského Hradiště. Šestapadesátiletou podnikatelku mohou diváci vídat na televizních obrazovkách v reality show Robinsonův ostrov.

12.4.2018

Jízdné zdarma pro seniory chtějí už i ve Strání

Cestování autobusem po obci je pro ni na denním pořádku. Jednasemdesátiletá Martina Starobová využívá služeb veřejné dopravy především kvůli návštěvám dcery, od níž se nedávno přestěhovala z Květné do Strání, ale i kvůli doktorovi či lékárně.

11.4.2018

Lukostřelecký den přinese zábavu i vzpomínky

Cítíte potřebu naučit se střílet z luku a jen malinko si osvojit dovednosti Robina Hoda, středověkého anglického lidového hrdiny a vynikajícího lučištníka? V tom případě si v sobotu nenechejte ujít Lukostřelecký den, který pořádá město Kunovice. Akce bude probíhat v tamním areálu Jízdy králů od 13 do 17 hodin.

10.4.2018

Archeologové odhalili v Uherském Brodě středověký sklep, který pohřbil požár

Po několika týdnech se přiblížil do finální části archeologický výzkum v uherskobrodské Hradišťské ulici. Na ploše budoucí novostavby v řadové zástavbě odhalili archeologové ze Slováckého muzea v Uherském Hradišti několik sklepů středověkých domů, z nichž jeden je podle nich skutečně unikátní.

10.4.2018

Další úpravy v okolí staroměstské školy spolknou statisíce

Nedávno dokončený a otevřený Areál pohybových aktivit u Základní školy ve Starém Městě nebude poslední letošní akcí v jejím okolí.

10.4.2018

V Hradišti je k dispozici nová služba – sdílené kanceláře

Moderní je dnes sdílené cestování, bydlení nebo dokonce i peníze. Další možnost nabídli v Uherském Hradišti, a to sdílení kancelářský prostor pro nezávislé profesionály.

9.4.2018

Na dobročinném bazaru utržili přes 12 tisíc. Částka pomůže handicapovaným

Pořídit si něco na sebe nebo do domácnosti a přitom pomoci potřebným, mohli návštěvníci Dobročinného bazárku Naděje, který se konal v pátek a sobotu, šestého a sedmého dubna, v prostorách uherskohradišťské jezuitské koleje.

7.4.2018

Ukliďme Česko, ukliďme Slovácko. Dobrovolníci čistili ulice i potoky

Na lepší životní prostředí a úklid obce i jejího okolí od odpadků myslí každoročně po zimním období na Velehradě. Za den „D“, kdy se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko, byla letos v celé republice zvolena první dubnová sobota.

7.4.2018

Slovácké muzeum v Hradišti provoněly zákuskové pochoutky měšťanské kuchyně

Postní topinky, mandlové suchary, trhance, či trdla, smažily a pekly v sobotu 7. dubna dopoledne v budově Slováckého muzea ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti kuchařka Anna Káčerová spolu s etnografkou Martou Kondrovou.

7.4.2018

Neprodávejte ubytovnu ve Staré Tenici, žádá Hradiště kraj

HLASUJTE V ANKETĚ / Sto osmdesát dva bytových jednotek, devět dvoujbuněk, Centrum Akropolis, zásobování vodou pro další čtyři panelové domy a 264 osob. Především jejich osud má nyní v rukou Zlínský kraj, který na sklonku minulého roku oznámil plány na prodej bytového domu čp. 1195 ve Staré Tenici.

7.4.2018

Prohlídky Hradiště vyrazí po stopách krále i za architekturou

Projít si Uherské Hradiště a dovědět se o něm něco více nabízí tematické prohlídky města, které začnou v pátek 20. dubna.

7.4.2018

Na Buchlově chtějí oživit hradní kapli

Oživit kapli se rozhodli pro nadcházející sezonu na hradě Buchlov. Návštěvníci tam nově od května najdou antependium svatého Petra (překrývá přední stranu oltáře).

7.4.2018

Čtyřicáté sedmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

6.4.2018

OBRAZEM: Středoškolačky bojují o korunku miss. Podívejte se

Nevšední podívanou zažili v pátek 6. dubna večer návštěvníci Otrokovické Besedy při krajském semifinále jubilejního 5. ročníku Miss OK.

6.4.2018

Paní doktorka Dokoupilová odpovídala na dotazy o možnostech biologické léčby

Co je to biologická léčba? U kterých nemocí se biologická léčba využívá? Kde je biologická léčba poskytována?MUDr. Eva Dokoupilová, vedoucí lékařka a majitelka Centra dvojí specializace MEDICAL PLUS v Uherském Hradišti odpovídala na dotazy čtenářů v úterý 10. dubna od 15.00 hodin

6.4.2018

Nemocnice mají strach z nové koncepce

O některá základní oddělení by mohly přijít jednotlivé nemocnice ve Zlínském kraji, včetně té uherskohradišťské, pokud by prošel návrh koncepce pro řízení nemocnic v letech 2018-2020.

6.4.2018

Podpořte dobrou věc a přijďte na Dobročinný bazar

Vdechnout další život staršímu oblečení, hračkám, knihám, vybavení do domácnosti nebo tradičním slováckým předmětům nabídne v pátek a v sobotu Dobročinný bazárek Naděje.

6.4.2018

Čtyřicáté šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

5.4.2018

Zlínský kraj ocenil učitele z Brodu, Hradiště i Zlechova

Ředitelka Základní umělecké školy Uherský Brod Hana Mahdalová, ředitel Základní umělecké školy Uherské Hradiště Stanislav Nemrava, hlavní vychovatelka Základní školy a Mateřské školy Zlechov Jitka Obalová či vedoucí kuchyně Středního odborného učiliště Uherský Brod Hana Jelinková.

AKTUALIZOVÁNO
5.4.2018

Brodský Zlatý kříž ozdobí unikátní labyrint s ikonami

„Labyrinty znaly mnohé duchovní tradice, židovský strom života, šamanský, slavný krétský a hlavně Komesnkého. Můj návrh labyrintu je v podstatě klubko, ve kterém začíná a končí cesta poznání, z kterého se snažíme vymotat,“ uvedl svůj návrh sochař Zdeněk Tománek.

5.4.2018

V Bojkovicích si řidiči s dodržováním rychlosti hlavu nelámou

Sto deset kilometrů za hodinu. I takovou rychlost naměřil radar nainstalovaný v bojkovické Nádražní ulici během prvních dvou měsíců letošního roku. V dalších 165 případech jeli řidiči v obci více než 90 km/h.

5.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Nezdenic

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 6. dubna března další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

5.4.2018

Degustace tichých vín v Hradišti nabídne špičkové vzorky už počtvrté

ROZHOVOR / Už čtvrtý ročník exkluzivní degustace vín nazvané Tichá vína Reduta, se koná v sobotu 7. dubna od 17 hodin v uherskohradišťské Redutě. Na jaká tichá vína se letos můžeme těšit, nám prozradil hlavní organizátor akce, ředitel Klubu kultury v Uherském Hradišti Antonín Mach.

5.4.2018

Miniveletrh Slovácka lákal na sirupy, pivo i trdelníky

Dát odpověď na otázku, na co se mohou těšit turisté regionu Slovácko v roce 2018, si dal za úkol už osmý roční Miniveletrhu cestovního ruchu Slovácka pořádaný ve čtvrtek 5. dubna v prostorách uherskohradišťské Reduty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT