VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

4.1.2018

Tříkrálová sbírka na Slovácku chce pokořit loňské rekordy

Staršího syna Jana chytila za ruku, do druhé vzala kočárek s dvouměsíčním Vojtěchem a vyrazila koledovat. V kasičce následně napočítala přes sedm tisíc korun a přispěla tak k rekordní částce, kterou se v loňském roce podařilo v Tříkrálové sbírce (TKS) na Slovácku vybrat.  

3.1.2018

Plány města prodraží byty v novém roce v Hradišti

Když před necelým půlrokem osmadvacetiletý Martin Blaha ze Starého Města uvažoval, zdali jít do pronájmu, koupit si byt, nebo zůstat bydlet ještě chvíli v rodinném kruhu, nemalou váhu v jeho konečném rozhodnutí hrál fakt vyšroubovaných cen nemovitostí v Uherském Hradišti.

3.1.2018

V Uherském Hradišti se vloni narodila Claire Ellen, Timea nebo Sullivan

O 122 dětí více než v roce předešlém se vloni narodilo v Uherskohradišťské nemocnici. V roce 2017 se počet zastavil na čísle 1327, z toho bylo 666 děvčat a 661 chlapců.

3.1.2018

Nárazový vítr sužuje Uherskobrodsko

S lokálně namrzlými silnicemi se ve středu ráno potýkali silničáři na Slovácku. Zaznamenali i dvě nehody na namrzlé vozovce, a to mezi Boršicemi u Blatnice a Hlukem a pak mezi Pašovicemi a Prakšicemi.

3.1.2018

První miminko hradišťského okresu je budoucí vlčnovský král

Oslavili příchod nového roku a o dvě hodiny později nečekaně ujížděli do Uherskohradišťské nemocnice. První potomek Adély Zimčíkové a Petra Zemka z Vlčnova se totiž začal drát na svět o čtrnáct dní dříve, než bylo v plánu.

2.1.2018

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ v Suché Lozi, Nivnici a Bánově ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky usměvavých dětí z prvních tříd ze ZŠ v Suché Lozi, Nivnici a Bánově.

1.1.2018

VIDEO: Ohňostroje křižovaly noční nebe nad Uherským Hradištěm

Už několik hodin před koncem roku 2017 bavily, ale také masírovaly trpělivost obyvatel Uherského Hradiště kanonády z rachejtlí i nepřeberného množství zábavné pyrotechniky.

31.12.2017

Silvestrovské setkání na Javořině: zmokla vatra i Topolánek

VIDEO / FOTOGALERIE / Dopolední déšť a nedostatečně prohrnutá jediná příjezdová silnice ze slovenské strany značně omezily počet lidí, kteří se v posledním dnu roku 2017 rozhodli zúčastnit tradičního setkání Čechů, Moravanů a Slováků na nejvyšším vrcholu Bílých Karpat, Velké Javořině.

31.12.2017

Ve Smetanových sadech se po osmadvacáté sešli folkloristé

FOTOGALERIE / Od revoluce pokaždé. Málokteré setkání má stejně dlouhou tradici jako to, jež vždy před Silvestrem pořádají folkloristé v Uherském Hradišti.

31.12.2017

Brdo před Silvestrem: davy, psi a buřty

FOTOGALERIE / Stovky lidí zavítaly v sobotu 30. prosince na tradiční silvestrovský výšlap na Brdo.

31.12.2017

Medvěd a vlk ve Smetanových sadech! Zasahovat museli policisté

Vytí smečky vlků prokládané občasným zabručením medvěda a troubením jelena. Smetanovy sady v Uherském Hradišti se v posledních týdnech proměnily v divokou přírodu připomínající Beskydy.

30.12.2017

Magnetem na Živé vodě byla potápěčova loterie

Předsilvestrovské kouzlo dýchlo na návštěvníky, kteří dva dny před koncem letošního roku zavítali do botanické a sladkovodní expozice Živá voda na Modré.

30.12.2017

Devatenácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.  

30.12.2017

Uherskohradišťská nemocnice má pět nových primářů

Dvanáct výběrových řízení na primáře se v roce 2017 konalo v Uherskohradišťské nemocnici. S dalšími se bude pokračovat na začátku roku 2018. Některá oddělení tak mají nové vedení.

29.12.2017

Rozbředlý sníh leží po nočním přívalu na silnicích Slovácka

Silnice první třídy na Slovácku jsou po nočním sněžení převážně mokré, pouze I/50 v Bílých Karpatech má podle řidičů na vozovce rozbředlou vrstvu sněhu krytou posypem.

29.12.2017

Sněhová nadílka zasypala Zlínský kraj, pod tíhou sněhu padaly stromy

Celonoční vydatné sněžení, které v noci ze čtvrtka 28. na pátek 29. prosince 2017 zasáhlo Zlínsko, komplikovalo silniční provoz a pod tíhou mokrého sněhu padaly celé stromy nebo jejich části.

29.12.2017

Rok 2018 je velkou výzvou pro nás pro všechny

Roku 2017 odpočítáváme poslední hodiny abychom už nedočkavě mohli nahlížet za silvestrovský horizont s očekáváním událostí roku příštího. A už nyní je zřejmé, že bude pořádně pestrý.

28.12.2017

Vlakové nádraží v Hradišti přebudují za 300 milionů

FOTOGALERIE / Vlakové nádraží v Uherském Hradišti se promění k nepoznání. Podle plánu Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) se bude k jednotlivých nástupištím chodit podchody, v souvislosti s úpravou kolejišť by měla doznat zásadních změn i známá myší díra, která se má značně rozšířit.

28.12.2017

Ve Zlínském kraji hrozí ledovka a nová sněhová nadílka, varují meteorologové

Před náledím a novou sněhovou nadílkou dnes varovali meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu v nejnovější výstraze s vysokým stupněm nebezpečí pro Zlínský i sousední kraje.

28.12.2017

Dům se sgrafity opraví za 18 milionů korun

FOTOGALERIE / Svým vzhledem už dlouhou dobu hyzdí Kollárovu ulici, brzy by se ale měl stát jednou z jejích ozdob. Město Uherské Hradiště do oprav bytového domu č. p. 445, který poutá pozornost výraznými sgrafity, investuje více než osmnáct milionů korun.

27.12.2017

Dva otužilci pokořili Moravu. Jeden z nich byl vnuk Františka Venclovského

VIDEO / FOTOGALERIE / Na pouhé čtyři stupně nad nulu se vyšplhala rtuť teploměru v Uherském Hradišti o letošním druhém svátku vánočním, dvě hodiny po poledni. Ani sluneční paprsky v ten den nedokázaly ohřát vlny v řece Moravě u hradišťského přístaviště na Svatojiřském nábřeží, která v ten den byla ještě o stupeň chladnější než ovzduší kolem.

27.12.2017

Půlnoční mší ve velehradské bazilice zněla Missa pastoralis

FOTOGALERIE / Stovky návštěvníků zaplnily o štědrovečerní neděli před půlnocí všechna místa k sezení v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje.

27.12.2017

V Ostrožské Lhotě na Boží hod koledovaly v kostele místní soubory

VIDEO / FOTOGALERIE / Vánoční koledování na Boží narození. Tak pojmenovali organizátoři už tradiční akci v Ostrožské Lhotě. V kostele svatého Jakuba Staršího vystoupily na první svátek vánoční výhradně domácí soubory.

26.12.2017

Děti psaly pohádky pro Deník. Přečtěte si je a hlasujte pro nejlepší

HLASUJTE V ANKETĚ / Deník těsně před Vánocemi vyhlásil soutěž o nejkrásnější pohádku, kterou napíší malí čtenáři. Do redakce jich dorazilo mnoho. Ty nejlepší si můžete přečíst zde a také můžete hlasovat, která z pohádek se vám líbí nejvíce. Její autor či autorka od redakce získá cenu.

26.12.2017

Ježíškem v jesličkách na Modré byl teprve dvouměsíční Štěpánek

FOTOGALERIE / Už poosmadvacáté mohlo bezmála tři sta lidí z Modré a okolí, kteří si chtěli zpříjemnit podvečer Božího hodu vánočního, zažít mystickou atmosféru scény živého betléma a Svaté rodiny. 

25.12.2017

Benefiční koncert pro Charitu a Diakonii vynesl téměř 40 tisíc korun

Kostel sv. Františka Xaverského byl už podvacáté dějištěm vánočního benefičního koncertu.

25.12.2017

Štědrý den v hradišťské nemocnici: narozená holčička a desítky pacientů

Zatímco většina lidí si v klidu v rodinném kruhu užívala Štědrý den, lékaři v Uherskohradišťské nemocnici měli pořádně napilno. Během svátečního dne totiž ošetřili více než padesát lidí. 

25.12.2017

Děti rozhodly: Která pohádková bytost by měla vládnout české zemi?

Krakonoš z Krkonošských pohádek zvítězil ve velké vánoční anketě Deníku mezi 290 dětmi. Ale bylo to těsné. Na záda mu dýchal loupežník Rumcajs s princeznou Elsou z Ledového království.

24.12.2017

Posvátný plamínek z Ježíšova rodiště roznášeli po domech skauti

FOTOGALERIE / Betlémské světlo je pro mnoho domácností na Modré, Velehradě a v Tupesích nepostradatelnou součástí vánočních svátků. Roznášení Betlémského světla, jehož dobrodružná cesta začíná v Ježíšově rodišti, se setkalo ve zmíněných obcích s všeobecnou oblibou.

24.12.2017

Příběh o Ježíškově narození završil televizní štáb interview s Pannou Marií

FOTOGALERIE / Vánoční divadlo s příběhem o narození Ježíše Krista v podání scholy Nekonečno nemohlo chybět při symbolickém štědrodenním otvírání betléma v kostele svatých Filipa a Jakuba v Dolním Němčí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT