VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

30.4.2018

Vlčnovský král dohlížel na postavení 23 metrů vysoké májky

Nespočet barevných růžiček, omotaný „kančůch“ neboli velikonoční pomlázka, stuhy či vlajky Vlčnova a České republiky. Speciální výzdobou se letos, ostatně jako každý rok, může pyšnit centrální májka ve Vlčnově.

30.4.2018

Nápor větru ulomil vršek májky v Dolním Němčí

Větrné poryvy si v neděli na Slovácku vyžádaly první „oběti“. Kromě stromů popadaných na silnici nevydržela nápor větru ani horní část 35 metrů vysoké obecní májky v Dolním Němčí. Naštěstí se nikomu nic nestalo a o den později se v centru obce tyčila májka opravená.

29.4.2018

Ve Vápenicích uctili po třiasedmdesáté památku salašských hrdinů

Jako každý rok, i letos obec Salaš na úpatí Chřibů slaví slavné osvobození. A protože o něm tamější obyvatelé chtějí mluvit a slavit jej, scházejí se o poslední dubnové sobotě kilometr za obcí, v údolí zvaném Vápenice.

29.4.2018

Buchlovice si po třiasedmdesáté připomenuly památku osvoboditelů

Pietním aktem, položením věnců a kytic u pomníků obětem dvou válečných konfliktů na náměstí Svobody uctili představitelé Buchlovic společně s delegací výsadkových veteránů plukovníka Vladimíra Maděry ze Zlína a Svazem letců generála Janouška Přerov památku obětí II. světové války, ale zároveň si připomněli 73 let od osvobození městyse od nacistické okupace.

29.4.2018

VIDEO: Německý transportér ve Strání ozdobil vojenskou přehlídku

/FOTOGALERIE/ Pro úspěšnou taktiku nacistického Německa v rychlém průniku obranou napadené země, takzvaného blitzkriegu, představoval nepostradatelnou složku. SD.KFZ.251 či lidově řečeno „hakl“ umožnil za druhé světové války do té doby nevídaně rychlé přesuny vojáků, kteří tak konečně stíhali tankovým divizím.

AKTUALIZOVÁNO
29.4.2018

Cyklostezku z Bojkovic do Krhova věnovali Markétě Klimentové

/FOTOGALERIE/ Jako na významnou osobnost Bojkovska lze vzpomínat na nedávno zesnulou Markétu Klimentovou z Bojkovic. Ta dlouhá léta pracovala v tamním muzeu jako průvodkyně a měla na kulturní dění v regionu pod Novým Světlovem nemalý vliv, například založením Muzejního spolku Aloise Jaška.

29.4.2018

5 fám o koncepci nemocnic, které Zlínský kraj vyvrací

Ve všech nemocnicích Zlínského kraje se bude operovat žlučník, kýla nebo slepé střevo. Například žaludek nebo konečník, které nepatří k častým zákrokům, pouze na jednom místě. Zopakovalo to včera při plánovaném setkání s novináři vedení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně i Zlínského kraje. Hejtman Jiří Čunek a šéf nemocnic Radomír Maráček vyvracejí rovnou pět fám, které provázejí koncepci zdravotnictví v kraji.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2018

Víno, bizarní kola i slovenská výprava. Na kole se opět otevíraly cyklostezky

Dvaadvacet členů klubu ze slovenské Oravy čekajících na startovní výstřel pistole ke zdolání desítek kilometrů po Slovácku na svých kolech, nedaleko od nich Michal Frecer ukládající do zásobníku svého ručně vyrobeného dřevěného kola demižónek s vínem a naproti němu parta z Babic chystající se do Vlčnova nebo Blatničky se svojí tandemovou skládačkou.

28.4.2018

Armén i Moravan Ašot Arakeljan oslaví životní jubileum - 70 let

Sedmou dekádu své životní cesty završí 2. května malíř a historik Ašot Arakeljan, člověk velkého srdce, dvou domovů, umělec mimořádného výtvarného cítění i osobnost pevných morálních zásad. Narodil se 2. května 1948 v Náhorním Karabachu, ale od roku 1992 žije a pracuje na Slovácku v Horním Němčí.

28.4.2018

Krajem projela kolona hasičských veteránů. Zamířila na Svatý Hostýn

FOTO, VIDEO/ - Pět historických hasičských vozidel projíždělo v pátek Zlínským krajem.

27.4.2018

Uherský Brod převzal cenu za informační portál i video

Nejlepší propagační spot do tří minut vytvořil Uherský Brod. Město získalo ocenění na III. ročníku soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů Turistpropag.

27.4.2018

Deník hledá inzertního poradce pro oblast Uherské Hradiště

Chcete nastartovat Vaši kariéru a získat praxi v uznávané mediální společnosti? A nebo jste zkušený profík co chce změnit obor a začít od začátku? Chcete vidět výsledky své práce na trhu a užít si tak úspěch s druhým největším vydavatelským domem v České republice?

27.4.2018

Slavnostně otevřeli Zahradu života v Pašovicích

Slavnostní otevření Zahrady života se v neděli 15. dubna uskutečnilo v Pašovicích. Zahradě života požehnal pomocný biskup olomoucký Josef Nuzík.

27.4.2018

Vyšla další kniha Luďka Galušky o Slovanech, na představení přijel i arcibiskup

„Co však o nich víme jistě, to je skutečnost, že na rozdíl od svých germánských předchůdců se v úrodných nížinách podél Moravy, Dyje, Svratky, Svitavy a jejich přítoků rozhodli zůstat natrvalo. Tak se na dějinné scéně v roce 822 poprvé objevili Moravané,“ předčítal Jiří Jilík část závěru nové knihy Luďka Galušky s názvem Slované – stopy předků.

27.4.2018

Ohně s čarodějnicemi asi pokropí déšť

Čarodějnické ohně letos zřejmě zmaří na řadě míst déšť.

27.4.2018

Kam o víkendu?

 Inspirujte se. Deník přináší tipy na víkend.

27.4.2018

Opatření kvůli pseudomoru potrvají možná i několik týdnů

Pokutu deset tisíc korun může dostat fyzická osoba, dvacet tisíc pak firmy za nesplnění nebo porušení povinností vyplývajících z mimořádných veterinárních opatření, která vydala Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s nebezpečnou nákazou tzv. Newcastleskou chorobou neboli pseudomorem drůbeže a ptactva.

26.4.2018

O dopravě v centru Hradiště má být do února jasno

Jeden společný terminál autobusové a vlakové dopravy podobný tomu v Uherském Brodě, linková doprava elektrobusy v historickém centru města, pěší zóna v ulici Nádražní či centrální parkovací dům.

26.4.2018

Nalezené urny uloží do hrobů. Trestní oznámení nepodají

K zásadnímu rozhodnutí došlo tuto středu v případu čtrnácti nalezených uren s lidskými ostatky za hřbitovní zdí v Kunovicích.

AKTUALIZOVÁNO
26.4.2018

V Bojkovicích otevřou novou cyklostezku a pokřtí knihu

Téměř dva a půl kilometru dlouhý úsek nové cyklostezky slavnostně otevřou v sobotu 28. dubna v Bojkovicích. Program začíná ve 14 hodin, kromě tradičního přestřižení pásky se hosté mohou těšit také na křest turistického průvodce, který se věnuje městu a okolí.

25.4.2018

Byty v Brodě: Zdi praskají, teče do nich a na stěnách je plíseň

Přemrštěné ceny za současný stav a špatný odhad. To byly hlavní argumenty obyvatel bytových domů na náměstí Svobody a na Horní Valy, se kterými přišli na zasedání zastupitelstva v Uherském Brodě. Město nájemníkům totiž nabídlo byty na odkup, současným obyvatelům se ale cena zdá příliš vysoká s ohledem na jejich stav.

25.4.2018

Vlárská dráha je ve špatném technickém stavu. Kvůli opravám hrozí zpoždění vlaků

Snížení traťové rychlosti v některých úsecích až o 30 kilometrů za hodinu, prodloužení jízdní doby vlaků a z toho plynoucí negativní dopady na osobní vlakovou dopravu. Tak zní nejhorší scénář, který by mohl nastat v příštím roce na železniční trati mezi Starým Městem a Vlárským průsmykem na Moravsko-slovenském pomezí.

24.4.2018

Prohlídkovou sezonu bunkru pod Sv. Antonínkem zahajoval obrněný transportér

Už třetí rok mají návštěvníci možnost prohlédnout si obnovený a zrekonstruovaný vojenský bunkr pod Svatým Antonínkem. Dílo turistického klubu z Ostrožské Lhoty se stalo obrovským tahákem nejen pro příznivce vojenské historie. Slavnostní zahájení turistické sezony a otevření bunkru pro letošní sezonu nedaleko známého poutního místa, se uskutečnilo v nedělním odpoledni.

24.4.2018

Strání oslaví osvobození salvou. Bitvu vystřídá přehlídka

Nákladní automobil, Hakl, motorka či arzenál zbraní a dobového vybavení z 2. světové války. V sobotu 28. dubna se Strání chystá oslavit 73. výročí od osvobození obce. Namísto loňské bitvy však přichystala obec přehlídku historických reálií obou vojsk, která se střetla v takzvané bitvě o Bílé Karapaty.

24.4.2018

Slovácké strojírny dostaly pokutu 200 tisíc za znečišťování ovzduší

Kvůli špatnému stavu filtračního systému v lakovně dostaly Slovácké strojírny v Uherském Brodě pokutu dvě stě tisíc korun.

24.4.2018

Namísto Babiše nominujte na premiéra někoho jiného, tvrdí osobnosti Slovácka

Poměrně jednoznačný postoj k podpoře vznikajícího vládního kabinetu projevily v průzkumu Deníku osobnosti ze Slovácka. Osmdesát procent oslovených se vyslovilo proti podpoře menšinové vlády ANO opřené o KSČM a SPD.

23.4.2018

Cyklostrasy nejen mezi vinohrady otevřou poslední dubnovou sobotu

Sedm cyklistických stezek a dvě trasy určené speciálně pro pěší, které vedou po různých částech Slovácka. Na všech se v sobotu 28. dubna uskuteční tradiční akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska.

22.4.2018

Hosty akce Studentského Velehradu byli Tomáš Halík i populární herečka

FOTOGALERIE / Až o 700 studentů vysokých škol z českých, moravských a slezských univerzit, středoškoláků, ale také mladých pracujících lidí ve věku od 18 do 30 let, a to bez ohledu na vyznání se o uplynulém víkendu rozrostl Velehrad.

22.4.2018

Na Buchlově se prohýbaly stoly pod vínem, sešlo se na pět set vzorků

Téměř pět set vzorků mohli milovníci vína ochutnat v sobotu na hradě Buchlov. Tam se už potřetí uskutečnil Den vína, jež tradičně pořádá Folklorní studio Buchlovice.

22.4.2018

Slovácké divadlo by se mohlo přesunout do bývalých kasáren

Velká přetahovaná, i tak by se dala nazvat debata mezi vedením radnice v Uherském Hradišti a Tělocvičnou jednotou Sokol o tom, kdo bude následujícím majitelem Slováckého divadla, restaurace Koruna, areálu chovatelů, sokolovny, vinného sklepa a přilehlého hřiště s umělým povrchem.

AKTUALIZUJEME
21.4.2018

Gastrofest přilákal do Brodu tisíce lidí na burgery nebo mix červů

Jako předkrm mix červů nebo toust se šnečí paštikou, hlavní chod paella či vyzrále argentinské hovězí a sladká tečka v podobě vafle. Například takové menu si mohli dát návštěvníci gastrofestu v Uherském Brodě.

21.4.2018

Salašským horám slíbili mykologové věrnost a úctu

„Hory naše salašské, otvírám vás poprvé. Prosím, dopřejte nám dary své. Otvírám vás podruhé, prosím, přidejte i chvíle radostné. Za to vše vám děkuji, za nás všechny úctu a věrnost vám slibuji,“ recitoval a otáčel v sobotu dvě hodiny po poledni velkým zlatým klíčem na úpatí chřibských lesů člen salašského mykologického klubu Jindřich Kotek.

21.4.2018

Vítězem rybářských závodů se stal Radek Trnčák ze Zlechova

Patnáctý ročník rybářských závodů v atraktivní lokalitě, v revíru dvouhektarového slepého ramena Moravy s názvem Přední Kopaná v Kostelanech nad Moravou, si v sobotu od sedmi do 14 hodin náležitě užilo čtyřiadevadesát dospělých a sedm malých vyznavačů Petrova cechu-rybářů ze Slovácka, východní a jižní Moravy.

21.4.2018

Hradiště bude mít nový skatepark za víc než 8,5 milionu korun

Nový areál pro jízdu na skateboardech či BMX kolech, jehož odhadovaná cena se vyšplhá na osm milionů šest set tisíc korun má vyrůst v Uherském Hradišti na místě původního zařízení mezi sportovní halou a Základní školou Sportovní. Dosavadní prostor, který veřejnosti slouží od podzimu roku 2004, nedoznal za celou dobu výraznějších úprav.

21.4.2018

Naší prioritou a podmínkou je, aby nedošlo v areálu k žádnému narušení

Vojáky mohli na sklonku týdne potkat obyvatelé Uherského Brodu ve svém městě, a to především v okolí tamní České zbrojovky. Vojenská aktivní záloha tam totiž měla cvičení. Zbrojařská společnost to brala jako dobrou možnost vyzkoušet si některé věci, nechal se slyšet výkonný ředitel České zbrojovky Ladislav Britaňák.

20.4.2018

V Kunovicích se uskuteční již třetí ročník burzy krojů

Milovníci folklóru a tradic, kteří shánějí některé ze součástí krojů, nebo je naopak nepotřebují a chtějí je prodat jiným zájemcům, či je vyměnit, mohou zavítat v sobotu 12. května do kulturního zařízení Pálenice v Kunovicích.

20.4.2018

Dva mrtví a jeden zraněný. Aktivní záloha cvičila v České zbrojovce

Oblečený celý v maskáčích, v ruce útočnou pušku a za pasem mu šumí vysílačka a při bližším ohledání nechybí ani další nezbytná výbava vojáka. O kousek dál stojí skoro navlas stejná osoba. Okolo vrátnice kozy z kůlů obalené ostnatým drátem. To je první pohled, který se mi naskýtá, když vjíždím do areálu České zbrojovky v Uherském Brodě.

20.4.2018

Gól? Babička mně navařila jahodové knedlíky, hlásil Juroška

První těžkou šichtu mají fotbalisté Slovácka úspěšně za sebou. Na cestě k ligové záchraně zvládli první ze dvou domácích duelů.

19.4.2018

Sbohem, Adame. Truchlit za kamaráda přijel i roj motorkářů

VIDEO / Vzduchem se line burácení motorek. Strojů, které leckomu přirostou k srdci, ale také strojů, které si na svých jezdcích často vybírají tu největší daň.

19.4.2018

Kauza hospodaření Krajské nemocnice T. Bati: po téměř dvou letech padla obžaloba

Ze zločinu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a zločinu porušení povinnosti při správě cizího majetku, byla ve středu u Okresního soudu ve Zlíně v souvislosti s jednou z nemocnic v kraji podána obžaloba na devětapadesátiletou ženu.

19.4.2018

Komplikace s opravou Baťova kanálu trápí hradišťské rybáře

Problémy s rekonstrukcí Baťova kanálu v úseku Huštěnovice – Babice, o kterém informoval týdeník Dobrý den s kurýrem, způsobují výrazné potíže uherskohradišťským rybářům. Kvůli vypuštěnému kanálu během zimy totiž nemohli využívat soustavu chovných rybníků poblíž Huštěnovic.

18.4.2018

Nemocnice má deset nových monitorů dechu pro děti

Deset monitorů dechu získalo dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice od Nadace Křižovatka v rámci projektu „Maminko, dýchám“.

18.4.2018

Ochranná oblast ptačího pseoudomoru zasáhla i obce na Slovácku

Pro drůbež smrtící nákaza, takzvaná newcastleská choroba, známá taktéž jako pseudomor drůbeže, zasáhla svým pásmem dozoru i region Slovácka.

18.4.2018

Primář urologie Michal Grepl odpovídal na dotazy ON-LINE

Co může varovat před rakovinou močového ústrojí nebo prostaty? Jak takové nemoci léčit? A jsou vlastně účinné volně prodejné léky na erekci? Nejen na to se můžete zeptat MUDr. Michala Grepla, nového primáře urologického oddělení ve zlínské Baťově nemocnici. Michal Grepl vám odpovídal ve středu 25. dubna mezi 14 – 15 hodinou.

18.4.2018

Za Zlatou včelou do Uherského Hradiště

Sto třicet dětí z 18 včelařských kroužků mládeže Zlínského kraje si dá v sobotu dostaveníčko Základní škole Sportovní Uherské Hradiště.

18.4.2018

Dojdou rybáři při závodech v Kostelanech uspokojení?

Patnáctý ročník rybářských závodů uspořádají v sobotu od 7 do 14 hodin příslušníci Petrova cechu v Kostelanech nad Moravou.

18.4.2018

Pozor na rychlost! Policie dnes měří na mnoha místech Zlínského kraje. Víme kde

/TABULKA/ Speed marathon 2018 – tak zní název akce, v jejímž rámci ve středu policisté s radary vyrazili na vytipovaná místa v kraji měřit rychlost řidičů.

18.4.2018

Psi v Hradišti si mohou ulevit na "čurací sloupky"

Na nové kladině, "áčku", přeskocích tří velikostí a na slalomu mohu od poloviny dubna trénovat své psy jejich majitelé v Uherském Hradišti.

18.4.2018

Nepropásněte! Předškoláci z Vlčnova v dnešním Slováckém deníku

Na stránkách tištěných novin představujeme děti z mateřských škol našeho regionu.

18.4.2018

V naší porodnici jsme zažili i 18 porodů za den

/ROZHOVOR/ Nenechává nikoho chladným nebo názorově neutrálním. Pacientky ji buď zbožňují, nebo kritizují. Nic mezi tím. A není se čemu divit. Jednoznačně si stojí za svými názory a nebojí se je říci nahlas. Ať už jde o pacienty nebo lékaře. Její hlas zní i v jednáních s vedením nemocnice za lékařské odbory. Způsob řeči, bohorovný klid i tón hlasu naznačuje, že Marcela Henčlová je ženou na svém místě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT