Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

6.9.2017

Lípa v Buchlovicích roste „kořeňama hore“

Návštěvníci Buchlovic, kteří si pozorně prohlížejí centrum městečka pod hradem Buchlovem, se v úžasu zastaví před vzrostlou lípou a malou tabulkou. Dozvědí se z ní totiž, že jde o památný strom městečka Buchlovice, a to lípu neviny s pořadovým číslem II.

6.9.2017

Kino Hvězda nechá návštěvníky nahlédnout za promítací plátno

Nahlédnout za plátno či do promítací kabiny budou moct v sobotu 9. a v neděli 10. září návštěvníci kina Hvězda v Uherském Hradišti.

6.9.2017

V Uherském Brodě vyberou nového ředitele Domu kultury

Nového ředitele by od 1. ledna 2018 měl mít Dům kultury v Uherském Brodě. Zatím se přihlásil pouze jeden uchazeč, přitom lhůta vyprší už 8. září.

6.9.2017

Vydají Babiše a Faltýnka? Jak budou hlasovat poslanci z regionu?

Vydat, či nevydat? Poslanci dnes budou rozhodovat, zda vyhoví žádosti policie na vydání šéfa hnutí ANO 2011 Andreje Babiše a jeho stranického místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo. Deník oslovil poslance zvolené za Zlínský kraj a zeptal se, jak budou ve středu v Poslanecké sněmovně hlasovat.

5.9.2017

Značení silnice naštvalo hejtmana, kraj teď šoférům nabízí webovou aplikaci

Řidiči, kteří ve Zlínském kraji narazí na nevhodné svislé či vodorovné značení silnic II. a III. třídy, mohou od úterý takové úseky nahlásit prostřednictvím webové aplikace. 

5.9.2017

Zapršelo sice, ale nedostatek vody přesto dál trápí jihovýchod Moravy

Roman Maňák z Javorníku na Horňácku šetří vodu. Jemu a čtyřem dalším rodinám v bytovém domě, kde žije, nezbývá nic jiného. „Bereme vodu ze studny. Kvalita je dobrá, ale je jí málo. Měli jsme v ní i čtyři metry vody, teď jen něco přes metr. Kolikrát jsem dva tři dny bez kapky,“ svěřil se Roman Maňák.

4.9.2017

Zajímám se o to, jak pracuje lidská mysl, tvrdí malířka Karolína Rossí

ROZHOVOR/ Galerie Vladimíra Hrocha opět ožije autorskou tvorbou. Zpět do míst, kde na Střední uměleckoprůmyslové škole prožívala svá studentská léta, se vrací malířka Karolína Rossí (1983).

4.9.2017

"Snažíme se neopomíjet jarošovskou školu," řekl tajemník města

Zahradní slavností zahájili nový školní rok v Základní škole Uherské Hradiště- Jarošov. Tvořivou základní školu s rodinnou atmosférou v Jarošově bude nyní navštěvovat 97 dětí. „Přivítali jsme dnes dvacet jedna prvňáčků,“ uvedl ředitel školy Pavel Jančář.

AKTUALIZOVÁNO
4.9.2017

První školní den na vesnici a ve městě. Podívejte se

Svěrák a Uhlíř versus Josef Kajetán Tyl, školní hřiště versus sál uherskohradišťského Klubu kultury a projekt za šest milionů korun v porovnání s plány za několik desítek milionů. 

4.9.2017

Staroměstští slavnostně otevřeli novou budovu „zušky“

Nová základní umělecká škola (ZUŠ, zuška) ve staroměstské Rostislavově ulici, v níž se bude od letošního září učit ve čtyřech oborech na 450 žáků, byla slavnostně otevřena v neděli odpoledne, a to v rámci Dne Starého Města.

3.9.2017

Kola z Modré a Uherského Brodu se vydala na cestu ke gambijským dětem

Ze dvou sběrných míst humanitární akce Kola pro Afriku zamířilo v pátek dopoledne z šenkovny u Archeoskanzenu Modrá a z Nerudovy ulice Uherský Brod do Ostravy sto padesát pojízdných i vysloužilých bicyklů, ale i náhradních dílů k nim.

3.9.2017

Povidla vařili v černé kuchyni, poputují na Slavnosti vína do Hradiště

Už poosmnácté uspořádaly v sobotu 2. září odpoledne členky pěveckého sboru Tetičky v areálu starobylého Muzea Na Mlýně v Dolním Němčí akci Vaření trnek s lidovým jarmarkem.

3.9.2017

V Podolí vysadí koridor stromů proti erozi

Na více než desetitisícové ploše vysadí obec Podolí koridor listnatých stromů, aby tak zabránila erozi půdy. "Bude se jednat o duby, buky, ptačí zob a další listnáče," prozradila starostka Podolí Jana Rýpadlová.

2.9.2017

Sbírat kiláky pro Diakonii je letos možné i na kole

Dejte běhu jiný rozměr, to je hlavní myšlenka benefičního běhu 2 míle pro Diakonii. Ten se sice uskuteční až v neděli 1. října, předchází mu ale měsíční výzva, při níž může kdokoli sbírat kilometry, které pak hlavní partneři akce přemění na peníze.

2.9.2017

Pepa Vojtek s Yvettou Blanarovičovou rozvlnili zmoklé náměstí v Hradišti

VIDEO / Hallelujah Leonarda Cohena, Titanic od Celine Dion, Princův hit Purple rain nebo nejznámější song z muzikálu Fantom opery v podání frontmana Kabátů Pepy Vojtka a Yvetty Blanarovičové, si o prvním zářijovém pátečním večeru užívaly na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti stovky příchozích.

1.9.2017

Senátor i starostka kritizují hlášení alkoholu celníkům

V Komni se o víkendu konají hody, v tradičním programu však jedna součást chybí – zábava. Nikdo ji nechce pořádat kvůli vysoké byrokracii a hlášení všemožného druhu. I tak by to v budoucnu mohlo vypadat nejen ve slováckých obcích.

1.9.2017

FOTO, VIDEO: V místě, kde svatí shlížejí na Hradiště

„Jedna dvacet, dvaadvacet, třiadvacet,“ počítám v duchu každý stupeň celkem sedmnácti žebříků, po kterých stoupám až na vrchol. „Třiašedesát, čtyřiašedesát,“ pokračuji po další pěti minutách navzdory faktu, že každé patro lešení má stejnou výšku, a že každý žebřík má stejně příček.

1.9.2017

Jednosměrka naštvala Hradišťany, posbírali podpisy za její otočení

Dlouhá léta žádali město, aby něco udělalo s dopravní situací v jejich ulici, po které si to dennodenně zkracují desítky řidičů jedoucích z Mařatic a sídliště Východ směrem na Jarošov.

1.9.2017

Rybník na Smraďavce ukrýval stovky uhynulých ryb

Problémy v komunikaci a také sucha v kombinaci s vysokými teplotami. To mají být hlavní dvě příčiny úhynu několika set kaprů, amurů a línů, kteří byli vysazeni na Smraďavce v rybníku zvaném „Zádržák“.

1.9.2017

Základní škola v Brodě od září otevírá přípravnou třídu pro předškoláky

Budou chodit do školy, školáci ale nebudou. Základní škola Na Výslunní v Uherském Brodě letos poprvé otevře předškolní vzdělání. Bude jediná na Slovácku a jedna ze tří v celém kraji.

31.8.2017

Cenu Starého Města letos přebere olympijský vítěz i architekt kostela

Olympijský vítěz z Montrealu 1976 ve střelbě, takzvaném skeetu, Josef Panáček, dlouholetý šéf staroměstského volejbalu František Janík a slovinský architekt kostela Svatého Ducha Ivo Goropevšek.

31.8.2017

Hradiště opravilo kašnu i někdejší sídlo gestapa

Náročná rekonstrukce kašny na Masarykově náměstí či nákladná oprava památkové budovy Speciální školy na Palackého náměstí, to jsou dvě ze čtyř investičních akcí, které právě skončily v Uherském Hradiště. Město přišly na více než jedenáct milionů korun.

31.8.2017

V Březové si budou pochutnávat na zabijačkových specialitách

Ochutnat ovar, jitrnice, jelita, zabijačkovou polívku a jiné speciality budou moct návštěvníci Březovské jaternice.

31.8.2017

Pokuta potvrzena. Za prodej koňského masa zaplatí Kovář přes dva miliony

Více než 237 tun koňského masa klamavě označeného jako hovězí prodalo řeznictví Kovář plus z Podolí v letech 2011 až 2013. Státní veterinární správa proto firmě vyměřila jednu z nejvyšších pokut ve své historii 2,28 milionů korun. Proti té však Kovář plus podal k Nejvyššímu správní soudu kasační stížnost.

31.8.2017

Děti se rozloučí s prázdninami na Pepčíně

Rozloučit se s prázdninami mohou v neděli všichni, kdo dorazí na místo, kde kdysi stával zámek Pepčín. Tradiční letní setkání obyvatel Uherskobrodska tam začne ve 14 hodin.

31.8.2017

V září začíná oprava břehů Baťova kanálu

Příští rok oslaví Baťův kanál osmdesát let od svého vzniku. U příležitosti tohoto výročí by měl doznat několik změn, respektive oprav. Ty se budou týkat především jeho opevnění, které je staré jako sám kanál.

30.8.2017

Nebezpečné odpady vyvezou v Podolí zdarma

Vysloužilých elektrospotřebičů, baterií, akumulátorů, pneumatik, starých olejů z domácností, zářivek nebo různých chemikálii se budou moct obyvatelé Podolí oficiálně zbavit v pondělí 4. září.

30.8.2017

Vnitřní areál aquaparku v Hradišti bude týden uzavřený. Od pondělí

Na odstávku vnitřního areálu Aquaparku Uherské Hradiště se musí od pondělí 4. září připravit všichni jeho návštěvníci.

30.8.2017

Ministr Jiří Havlíček zavítal do Slováckých strojíren

Obdivovat krásy Slovácka, ale také prohlédnout si některé z nejvýznamnějších průmyslových firem našeho regionu přijel ve středu 30. srpna do Uherského Brodu Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení