VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

3.3.2018

Pivo pojmenovali po J. A. Baťovi

Jan Antonín Baťa by 7. března oslavil 120. narozeniny. Velké oslavy ale vypukly už v tomto týdnu. Z jednoho „dárku“ by měl člen světoznámé obuvnické rodiny možná speciální radost.

3.3.2018

Kamínky na cyklostezce starosta Huštěnovic uklízet odmítá

Už půl roku upozorňuje František Mařák ze Starého Města, že úsek cyklostezky při Baťově kanálu u Huštěnovic je nebezpečný pro in-line bruslaře.

2.3.2018

Bobři devastují nedakonické sady. Za oběť jim už padlo 600 stromů

Ani suché léto, ani ranní mrazy v květnu. Nedakonické sadaře v posledních letech nejvíce trápí zběsilý apetit bobrů. Těm totiž zachutnaly ovocné stromy místních pěstitelů natolik, že v posledních měsících stoupají škody především na jabloních do stovek tisíc korun.

2.3.2018

Posledních 500 metrů urazí naganský expres v sobotu

Z Nagana do Prahy devět tisíc kilometrů, z Kbel do Kunovic čtyři sta kilometrů, z montážního areálu do expozice Leteckého muzea pět set metrů. Ačkoliv legendární Tupolev TU 154M čeká v sobotu 3. března v 10 hodin doposud suverénně nejkratší přesun ve srovnání s jeho posledními zastávkami, urazí jeden z nejdůležitějších půlkilometrů za dobu své existence.

2.3.2018

Miroslav Čápek už je v kanoistickém nebi

Své blízké, ale i milovanou kanoistiku, navždy opustil bývalý dlouholetý předseda kanoistického oddílu v Ostrožské Nové Vsi Miroslav Čápek.

2.3.2018

Třicáté šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

2.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Kunovic

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 26. ledna další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

2.3.2018

Mrazivé počasí monitorují také rybáři. Stojaté vodní plochy rychle zamrzají

Nízké teploty, které tento týden sužují republiku, zaměstnávají také rybáře na Slovácku. Hodně práce mají v současnosti členové místní organizace Moravského rybářského svazu v Uherském Hradišti.

1.3.2018

Smrt slovenského novináře uctili i v Hradišti

Svíčka za dvě malé dušičky či tichá vzpomínka za životy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny.

1.3.2018

Silné mrazy trápí na Slovácku také pracovníky vodáren

Současné teploty pod bodem mrazu přidávají práci zaměstnancům Slováckých vodáren a kanalizací. Ti musí někdy i několikrát za den řešit havárie vodovodního potrubí, které vznikají kvůli silným mrazům.

1.3.2018

„Jsem ráda, že náš dům nezbořili," říká Dolores Bata Arambasic

Přesvědčením i srdcem Čechoslovák a velký vlastenec. Švec, podnikatel, vizionář, pokračovatel díla Tomáše Bati. Z donucení prožil posledních čtyřiadvacet let svého života v Brazílii. Jan Antonín Baťa by 7. března 2018 oslavil 120. narozeniny. Zemřel v roce 1965, ale jeho jméno bylo očištěno až v roce 2007.

1.3.2018

Silničáři byli bez výjezdu, sněžit může opět v pátek

Jasná obloha bez mráčku ve čtvrtek ráno značila, že silničáři byli bez práce i přes nízké teploty bez práce. „Pouze mrzlo, nikde nespadla ani vločka, takže jsme tentokrát byli bez výjezdu,“ potvrdil Rostislav Buchtík, jednatel Správy a údržby silnic Slovácka.

28.2.2018

Na koštu vína v Jalubí mohli sledovat hokej i fotbal

Vyznavači vinných moků se v sobotu dočkali třetí letošní výstavy vín na Slovácku. Uskutečnila se v Jalubí pod názvem 11. koštování vína a nenechali si ji ujít ani fanoušci českých hokejistů, kteří hráli na olympiádě o bronzové medaile, ani příznivci nabuzeného FC Slovácko, které hrálo na domácí půdě se Spartou Praha.

28.2.2018

Do patnácti let zdarma. Staré Město odsouhlasilo řád nových sportovišť

Už je definitivně jasno. Nová sportoviště ve Starém Městě mají odsouhlasen provozní řád. Právě o jeho podobě se v posledních měsících čile spekulovalo v souvislosti s areálem pohybových aktivit na Salašské, kde vedení města uvažovalo i o jeho uzavření veřejnosti.

28.2.2018

OBRAZEM. Rybolov na dírkách

Přijdete, zaplatíte povolenku, vyvrtáte si dírku do ledu silného přes deset centimetrů, nahodíte a můžete tahat z vody jednoho pstruha za druhým.

28.2.2018

Silničáři museli v mrazech použít speciální solanku

Sněhový poprašek, který se snesl na Slovácko v noci na středu 28. února, potrápil silničáře. „Při minus čtrnácti stupních je to samozřejmě problém. Použili jsme ale speciální solanku s chloridem vápenatým na nižší teploty, která zabrala,“ prozradil Rostislav Buchtík, jednatel Správy a údržby silnic Slovácka.

28.2.2018

Počet havárií se v současných mrazech asi ztrojnásobil

ROZHOVOR / Teploty překračují tento týden výrazně bod mrazu. Není výjimkou, že se v noci dostanou pod – 10 stupňů Celsia. A i v takové zimě vyráží do ulic pracovníci Slováckých vodáren a kanalizací (SVK) Uherské Hradiště, aby zlikvidovali havárie.

27.2.2018

Potomci Jana Antonína Bati vzpomenou svého předka, rodáka z Hradiště

Nadační fond Jana Antonína Bati v Uherském Hradišti pořádá u příležitosti 120. výročí narození uherskohradišťského rodáka Jana Antonína Bati projekt J. A. Baťa 120. Vše vypukne ve středu 28. února tiskovou konferencí ve Zlíně, pak se program přesune do slovácké metropole.

27.2.2018

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ Křesťanská Staré Město ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy Křesťanská ve Starém Městě.

27.2.2018

„Sanitka dojede k pacientovi do 20 minut v každé obci,“ ujišťuje hejtman

Do dvaceti minut jsme u vás. To garantuje za záchranáře v celém kraji hejtman Jiří Čunek. V praxi funguje na celém území šestnáct výjezdových základen zdravotnických záchranářů, díky čemuž jsou všechny obce nyní dosažitelné v zákonem stanovené době.

26.2.2018

Šampión popovického koštu získal absolutní hodnocení

Pěstitelé často hovoří o tom, že rok 2016 byl pro sběr ovoce slabý. Většina odrůd, z nichž se pálí, pomrzla vlivem nečekaných květnových mrazů. Na druhou stranu to, co vydrželo, má podle degustátorů svoji kvalitu.

25.2.2018

Pátý Berchtoldův košt pálenek měl sedmnáct šampionů

FOTOGALERIE / Oblíbené ovoce, nachově modré švestky, durancie, ale také další letní plody ze zahrádek v tekutém stavu nabídl v sobotu 5. ročník Berchtoldova koštu pálenek v Buchlovicích.

25.2.2018

Kraj sevřel mráz. Úterý má být nejchladnějším dnem zimy

Celodenní mrazy s teplotami i pod -10 °C nás čekají celý tento týden. Zřejmě nejchladnějším dnem letošní zimy bude podle meteoroložky Dagmar Honsové úterý 27. února.

25.2.2018

Reprezentační ples hasičů ČR ve stylu skvělé zábavy a noblesy

FOTOGALERIE / Vskutku originální pojetí mělo slavnostní zahájení XXIII. reprezentačního plesu hasičů České republiky, který se uskutečnil v sobotu večer ve společensko-kulturním centru Staré Město.

25.2.2018

Kostelanský košt nabídl přes třicet druhů pálenek

Tradiční ovoce v podobě švestky, durancie, rynglí, špendlíků, mirabelek či meruněk, ale i exotické druhy v čele s pelyňkem, šípkem, ostružinou, malinou či domácí Jagermeister a Che Guevara.

25.2.2018

Třicáté páté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

24.2.2018

Pochodem podhůřím Chřibů si připomněli zesnulého hasičského velitele

V sobotu 24. února tomu bylo přesně na den 24 let, co ve věku nedožitých 38 let tragicky zahynul při výkonu svého povolání velitel Sboru dobrovolných hasičů Tupesy Pavel Vávra.

24.2.2018

Slovácké muzeum vydalo knihu o erotice v lidové kultuře

Erotika v lidové kultuře je název dalšího titulu Slováckého muzea, který navazuje na řadu etnografických studií vydávaných institucí v Uherském Hradišti. Kolektivní monografie je výsledkem úsilí takřka třiceti etnografů z České republiky a Slovenska.

24.2.2018

Kde stavět? Za bydlení ve městě si lidé připlatí, okolní obce lákají cenou

Nejdráž vyjde stavět na pozemcích ve Zlíně a okolí. Kdo nevyhledává ruch města, měl by se poohlédnout po bydlení v obcích, ze kterých to zpravidla není do měst daleko. Ty totiž nové obyvatele lákají ke koupi pozemků příznivou cenou. 

24.2.2018

Zpoplatnění vody pro vlekaře může mít pro některé až likvidační charakter

Až likvidační charakter pro některé menší lyžařské areály by mohla mít novela vodního zákona, kterou připravuje ministerstvo zemědělství.

24.2.2018

Policie loni odebrala na Hradišťsku tři zbrojní průkazy

Tři zbrojní průkazy odebrali v loňské roce policisté na Slovácku, v celém Zlínském kraji to pak bylo devět. Důvodem byla ztráta zdravotní způsobilosti držitele na podnět lékaře.

23.2.2018

Úprava koryta Olšavy budí obavy rybářů na Bojkovicku

Již více než týden mohou obyvatelé Bojkovic a okolí pozorovat na spodním toku řeky Olšavy čilý ruch.

23.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Uherského Hradiště

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 23. února další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

23.2.2018

Třicáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

22.2.2018

Ve Zlínském kraji skokově ubyl hazard. Kvetou ale internetová casina

ANKETA/ - Počet automatů na hazardní hry klesl na začátku roku ve Zlínském kraji o třetinu. Alespoň tak hovoří údaje  

22.2.2018

Okresní sdružení hasičů převezme na plese nový prapor

Zbrusu nový, ale také historicky první hasičský prapor dostane od senátora Parlamentu České republiky a zakladatele Nadace Synot Ivo Valenty Okresní sdružení hasičů Uherské Hradiště.

22.2.2018

Schody chátrají. Generální oprava se však v Mařaticích neplánuje

„Každý, kdo chce mít přehled, jak to se schody spojující Mařatice a Hradiště vypadá, ať se sám přesvědčí,“ sdělil předseda místní komise Mařitce Petr Lapčík k výzvě, kterou adresoval městu.

22.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát Bojkovice

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 22. února další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

22.2.2018

Lidé nezapomínají, ale stísněnost vyprchává, vzpomíná starosta Brodu

V pátek to budou přesně tři roky, kdy Uherský Brod zasáhla velká tragédie. V tamní restauraci Družba postřílel vrah Zdeněk Kovář osm lidí. Nakonec otočil zbraň proti sobě. Před budovou vzniklo pietní místo, kde se každoročně v době výročí lidé zastavují, zapalují svíčky a pokládají květiny.

22.2.2018

Vlárská dráha na Slovácku slaví sto třicet let

HLASUJTE V ANKETĚ / Před sto třiceti lety projel Uherským Ostrohem a Ostrožskou Novou Vsí první vlak. Jel z Veselí nad Moravou do Kunovic a tento úsek byl součástí takzvané Vlárské dráhy.

22.2.2018

Rizikový zápas se Spartou pohlídá přes sto policistů

Jakmile fotbalový klub Slovácko z Uherského Hradiště hostuje na svém hřišti v zápase první fotbalové HET ligy pražskou Spartu, jsou policisté na nejvyšším stupni pohotovosti.

22.2.2018

Je tady velké finále soutěže O nejpohlednější stárkovský pár roku 2017

Milí čtenáři, po ukončení základní části soutěže O nejpohlednější stárkovský pár roku 2017 je před námi finále, které se ve Slováckých novinách uskuteční v pátek 2. 3. 

21.2.2018

Zemřela Sonja Baťová, manželka po Tomáši Baťovi

Zemřela Sonja Baťová, manželka po Tomáši Baťovi juniorovi. Ve věku nedožitých 92 let skonala v nemocnici v kanadském Torontu v noci z úterý na středu. Deník o tom informoval rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Petr Sáha.

21.2.2018

V Kostelanech vybírali šampiona výstavy slivovic

Ti, kdo se těší na 19. ročník koštu slivovice, pořádaného o čtvrté únorové sobotě Mysliveckým sdružením Kostelany nad Moravou, rozhodně zkrátka nepřijdou.

21.2.2018

Úřad v Bojkovicích dosluhuje. Chtějí ho zbourat a postavit nový

Kdysi tam stály dva rodinné domy, dnes tam lidé chodí, když si potřebují vyřídit nějaké doklady nebo si postěžovat u starosty.

20.2.2018

Mrazy přicházejí. Teplota může místy klesnout v noci při vyjasnění až k –20 °C

Milovníci zimy se radují, ti, kteří vyhlížejí alespoň náznaky jara se budou muset obrnit trpělivostí a k tomu se ještě pořádně obléknout.

20.2.2018

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ Rastislavova Staré Město ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy Rastislavova ve Starém Městě.

20.2.2018

Opravy za 50 milionů vyženou pětistovku školáků do azylu

Velké stěhování školáků čeká Základní školu UNESCO v Uherském Hradišti. Tu čeká jedna ze závěrečných etap rekonstrukce, takže asi pětistovka žáků se musí na měsíc přesunout do náhradních prostor. Opravy za téměř 50 milionů korun vypuknou v červnu letošního roku, žáci najdou azyl na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické.

19.2.2018

Velehrad: na sochy věrozvěstů poutníci věnovali čtvrt milionu

Neodmyslitelnou součástí hlavního vstupu do poutního areálu na Velehradě by měla být dvojice soch věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Na jejich zhotovení už sice pracuje brněnský sochař Vladimír Matoušek, aby je však bylo možné pořídit, je nutné sehnat celkem téměř 700 tisíc korun.

19.2.2018

Třicáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT