Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

AKTUALIZUJEME
14.9.2017

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

14.9.2017

Mládež v Hradišti získá nové centrum. Sídlit bude v Átriu

HLASUJTE V ANKETĚ / Blíž centra všeho dění si už prostory pro nový Otevřený klub mládeže nemohly spolky vyjednávající o jeho vzniku přát.

13.9.2017

Slovácko zažívá invazi kudlanek

Pořádné překvapení zažila minulý týden Martina Hájková z Uherského Hradiště. „Slyšela jsem ze zahrady klasický křik ‚Mamííí, mamííí‘, tak jsem si říkala, co se zase děje. Když jsem vyšla ven, nesli mi moji synové něco ukázat.

13.9.2017

Hosté se nově dostanou do Sirnatých lázní po bývalé cyklostezce

Nová příjezdová cesta do Sirnatých lázní v Ostrožské Nové Vsi nahradila železniční přejezd, na kterém se stalo několik smrtelných dopravních nehod. 

13.9.2017

Uherskohradišťsko bude ve volbách zastupovat téměř sto kandidátů

Do voleb do poslanecké sněmovny Parlamentu ČR zbývá 36 dní. Ve Zlínském kraji se o přízeň voličů bude ucházet celkově dvacet čtyři stran a hnutí.

13.9.2017

Emblém Panny Marie se vrátil zpět na kostel sv. Františka Xaverského

Dělníci již od května letošního roku opravují kostel svatého Františka Xaverského v Uherském Hradišti. Rekonstrukce fasády si všimne na první pohled každý kolemjdoucí. Od května na kostele chyběl i symbol mezi oběma věžemi, který někteří lidé mohou milně označit jako slunce či svatozář.

AKTUALIZOVÁNO
13.9.2017

Mokřady v Podolí budou hlídat fotopasti

Kvůli zlodějům, pro noční pozorování myslivců nebo ochraně majetku se nejčastěji používají fotopasti. Nedávno si je pořídilo i Staré Město ke kontejnerům s odpadem, protože u nich byl neustále nepořádek. Teď je má v plánu pořídit i Podolí. Jejich záměrem je kontrola a ochrana tamních mokřadů.

13.9.2017

Maminky už se nebojí, že dětem spadne na hlavu střešní krytina

FOTOGALERIE / „Už se nemusím obávat, že mně nebo dceři přistane nějaká taška na hlavě,“ oddechla si spokojeně Olena Dvorzaková z Modré. Mateřská škola na Velehradě, kterou její dcera Kristýnka už třetím rokem navštěvuje, totiž dostala novou střechu. Obec přišla na milion tři sta tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
12.9.2017

Vyhrála fotka šohajíčka u sukní

FOTOGALERIE /SOUTĚŽ BYLA UKONČENA/ - Do sedmého ročníku fotosoutěže O nejkrásnější fotografii ze Slováckých slavností vína a otevřených památek se zapojilo 15 soutěžících s celkovým počtem zaslaných 40 fotografií.

12.9.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ UNESCO Uherské Hradiště

Ve středu startuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Začínáme fotkami usměvavých dětí z 1.A, 1.B a 1.C ze ZŠ UNESCO Uherské Hradiště. Už ve středu ve Slováckém deníku.

12.9.2017

Na Slovácku se rodí holčičky

Více lidí zemřelo, než se narodilo, více se vystěhovalo, než přistěhovalo. Od počátku roku ubylo obyvatel Zlínského  kraje o 728 na 582 970 osob. Proti stejnému období minulého roku klesl počet sňatků (o 2,3 %) a počet přistěhovalých (o 0,7 %).

12.9.2017

Nedakonice u soudu uspěly. Bývalý starosta zaplatí přes 40 tisíc

Téměř po dvou letech od začátku tahanice vynesl odvolací okresní soud ve Zlíně konečný verdikt ve sporu obce Nedakonice s bývalým starostou Jiřím Smělíkem. Ten měl v roce 2010 pochybit při vyúčtování dotace na tři byty pro seniory.

12.9.2017

Sezona byla slušná, pochvalují si provozovatelé kempů

HLASUJTE V ANKETĚ / FOTOGALERIE / Končící letní sezonu si provozovatelé kempů na Slovácku spochvalují. Teplé počasí tam zaplnilo řadu areálů do posledního místa. Jedním z takových byl Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi. V tomto roce se v něm ubytovalo na sedm tisíc lidí.

12.9.2017

Ostroh obdržel dotaci na čističku, ušetřených 16 milionů investuje do bytů

Více než šestnáct milionů korun ušetří Uherský Ostroh. Na již probíhající rekonstrukci čističky odpadních vod totiž od Ministerstva zemědělství dodatečně obdržel dotaci. Díky tomu by město mohlo uspíšit výstavbu sociálních bytů nebo opravu kuchyně základní školy.

11.9.2017

Miloš Knor se představí na benefici v kině Hvězda

Hvězda pořadu Na Stojáka Miloš Knor předvede „One Knor Show“ v pondělí 25. září od 19.30 hodin v uherskohradišťském kině Hvězda.

11.9.2017

Žulový oltář u Vřesové studánky usadil velehradský sochař Otmar Oliva

Velehradský sochař a výtvarník Otmar Oliva byl v pondělí 4. září aktérem instalace oltáře na poutním místě Vřesová studánka v Jeseníkách.

10.9.2017

Slovácké slavnosti vína bavily desetitisíce návštěvníků. Podívejte se

VELKÁ FOTOGALERIE / Desetitisíce návštěvníků, tisíce krojovaných, stovka kulturních pořadů a desítky památek otevřených veřejnosti. Takový byl ve zkratce 15. ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek, který se o víkendu konal v Uherském Hradišti

10.9.2017

Z Újezdce do Bojkovic nepojedou týden vlaky

Na dopravní komplikace se musí připravit cestující, kteří využívají vlakové spojení ve směru ze Starého Města na Vlárský průsmyk.

9.9.2017

Koupaliště v Bojkovicích opraví za 30 milionů

Pokud to vyjde, tak to bude bomba! Super, už se těšíme! Konečně bude pořádná koupačka! Takové reakce vzbudila na facebooku zpráva, že město Bojkovice připravuje rekonstrukci zastaralého koupaliště.

8.9.2017

Brána bývalé věznice v Hradišti se opět otevře veřejnosti

Volný vstup do někdejší uherskohradišťské věznice budou mít lidé o nadcházejícím víkendu. Na zájemce čeká prohlídka traktu samotek, vězeňské kaple a administrativních místností. Prostor bude doplněn tematickou výstavou Slováckého muzea a výtvarnou instalací.

8.9.2017

Amatérský meteorolog: Na začátku jsem opisoval stupně z teploměru

ROZHOVOR/ Už šestadvacet let ho zajímá, jestli za okny prší, sněží nebo svítí extrémně slunce. Z pozorování počasí se stal časem koníček a dnes je meteorologická budka Petra Maliny z Košíků evidována jako srážkoměr na elektronickém digitálním povodňovém portále. Amatérský meteorolog Slováckému deníku prozradil jak začínal a prozradil i rekordy, které zaznamenal.

8.9.2017

Slovácká tržnice na podzim ukončí provoz

Při otevření v roce 2015 praskala Slovácká tržnice během slavností vína ve švech. Uběhly ale pouhé dva roky a s tržnicí je konec. Zákazníci, kteří měli možnost v areálu bývalých kasáren zakoupit tradiční produkty od místních prodejců, si už brzy budou muset hledat jiné místo.

7.9.2017

Nová interna má už hotové základy, budovu chtějí otevřít na podzim 2018

Základovou desku nové budovy interny momentálně dodělávají dělníci v areálu Uherskohradišťské nemocnice. Koncem srpna vybetonovali první části železobetonové základové desky, na kterou použili zhruba 400 kubíků betonu. 

7.9.2017

Učí se žít samostatně a přeje si najít práci

Kvůli duševnímu onemocnění je dvaačtyřicetiletý Petr Pišinger od roku 1995 v invalidním důchodu. Po smrti maminky prodali s tatínkem a bratrem byt a rozhodl se, že je načase, aby začal žít samostatně. Proto využil službu Podpora samostatného bydlení, kterou už druhým rokem provozuje Diakonie Uherské Hradiště – středisko CESTA.

7.9.2017

Soutěž přenese děti do 25. století

Tématem devátého vydání soutěže PeckaFilm bude „Automat na přání“. Zúčastnit se můžou děti ze škol, domů dětí i dětských kroužků na Uherskohradišťsku. Podle pořadatelů z Městských kin Uherské Hradiště pochází automat na přání z roku 2467.

7.9.2017

Lídři politických stran ze Slovácka ve svém volnu sbírají mince nebo programují

Do voleb do Poslanecké sněmovny zbývají jen poslední týdny. V srpnu se uzavřely kandidátky a strany seznamy odevzdaly na kraje. V tom Zlínském se na předních místech objevuje mnoho lidí ze Slovácka. Šest stran dokonce do voleb povedou. Ve všech případech se jedná o ostřílené politiky, kteří působí buď na celostátní nebo minimálně v komunální politice dlouhé roky.

6.9.2017

Platově jsme na dně. Lidé na Zlínsku berou téměř nejnižší mzdy v ČR

Podle Českého statistického úřadu vzrostla průměrná mzda ve Zlínském kraji ve 2. čtvrtletí 2017 oproti stejnému období předchozího roku téměř o 1,8 tisíc Kč, procentuálně o 7,4. Přesto je druhá nejnižší v ČR. Proti republikovému průměru, který dosáhl 29 346 Kč, zaostává průměrná mzda ve Zlínském kraji aktuálně o 3509 Kč. Ve Zlínském kraji pracuje cca 205 tisíc lidí.

6.9.2017

Východní Slovácko kvůli suchům přispěje na vodní nádrže

Bydlíte v Bánově, Bystřici pod Lopeníkem, Nivnici, Suché Lozi, Vlčnově nebo v Korytné? Jestli ano, pak se právě vás týká dotační program Mikroregionu (MAS) Východní Slovácko s názvem Ekofond 2017.

6.9.2017

Boršice chystají výstavbu vlastního sběrného dvoru

Boj proti navyšování cen za svoz odpadu. To je podle starosty Boršic Romana Jílka jedním z hlavních důvodů, proč se obec přihlásila o dotaci na vybudování vlastního sběrného dvoru.

6.9.2017

Nadace SYNOT navýšila množství peněz ve svém kulturním grantu

Ze dvou na tři miliony korun navýšil podnikatel a senátor Ivo Valenta množství peněz na podporu rozvoje lidové kultury a dalších kulturních a folklorních projektů Zlínského kraje v kulturním grantu nadace SYNOT.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení