VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

26.7.2018

Realitní makléř Michal Zapletal: kouzlil jsem pro celebrity i učitelky

/ROZHOVOR/ Domy, prohlídky, schůzky, telefonáty. To je denní chleba realitního makléře z Přerova Michala Zapletala. Práce však není jediné, co ho baví. Michal Zapletal má ještě netradiční koníček. Mikromagii.

26.7.2018

Chcete si pořídit chatu či chalupu? Milion korun ve většině Česka nebude stačit

/INFOGRAFIKA/ K pořízení rekreační nemovitosti letos postačí Čechům zhruba stejně peněz jako loni. Pořídí si za ně ale menší stavení na menším pozemku.

25.7.2018

Na česnekovém festivalu v Buchlovicích si najdete svého česnekáře

Pěstitelská renesance českého česneku přiměla Folklorní agenturu Buchlov proměnit o poslední červencové sobotě už posedmnácté městečko Buchlovice a jeho zámecký areál v největší česnekové tržiště s voňavou zeleninou v České republice.

25.7.2018

I na Slovácku bude vedro jako na Sahaře

Horko a zase horko. Takový ráz počasí mohou očekávat lidé ve Zlínském kraji příštích 14 dní. Deníku to potvrdila meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.

25.7.2018

Novým ředitelem Domu kultury v Brodě je Radek Srnec

Nejdříve odvolání ředitele Domu kultury Jana Zapletala kvůli nejasnostem kolem milionové opravy interiéru dětského oddělení Knihovny Františka Kožíka, poté odstoupení nově jmenovaného nástupce Romana Foltýna.

25.7.2018

Zahrady na všechny způsoby. Žáci umělecké školy vystavují svá díla

Pohádková, historická či zarostlá zahrada. Takováto a spousta dalších zahradních vyobrazení si budou moct návštěvníci zámeckého parku v Buchlovicích prohlédnout na vlastní oči v tamním areálu bývalé konírny.

24.7.2018

Keramikem na dvacet minut? Jen si to zkuste, zážitek stojí za to

Vlastníma rukama jsem se rozhodl vyzkoušet, co všechno obnáší tvorba nádoby z keramické hlíny. Vydal jsem se proto ke keramikům Petře Nožičkové a jejímu „tatínkovi“ Karlovi do uherskohradišťských Mařatic. Rozhodli se totiž, že do tajů své tvůrčí činnosti dají nahlédnout skupince zájemců z okruhu svých přátel.

24.7.2018

V Brodě začíná závod s časem. Za pozemky pro obchvat nabídne i pětinásobek

Ambiciózní projekt pro město Uherský Brod, klíčový pro klid obyvatel jeho místních částí. Tak by se dal nazvat dlouho chystaný obchvat, který si klade za úkol odklonit nákladní dopravu z okolí rodinných domů v Újezdci a Těšově.

24.7.2018

Za černou paní, temným přízrakem hradu Buchlova

Pokud zrovna nevíte, co budete dělat o večerech 26. až 27. července, rozhodně si nenechejte ujít 13. ročník Buchlovských nocí s černou paní, jehož pořadatelem budou správa hradu Buchlova spolu s občanským sdružením HB Collegium.

24.7.2018

Nejspokojenější lidé žijí na Zlínsku, vyplývá z průzkumu Místo pro život 2018

/INFOGRAFIKA/ Češi si pochvalují dostupnost a kvalitu škol, žehrají na pracovní podmínky v místě bydliště.

23.7.2018

Vlčnov oslavoval hody zpěvem u památkových búd

Lidové písně rezonující mezi zdmi starodávných vinohradnických staveb v areálu Vlčnovských búd. Takové bylo sobotní odpoledne 21. července ve Vlčnově.

23.7.2018

Oprava staroměstské školy vyžene stovky dětí do azylů

Půdní vestavba se čtyřmi odbornými učebnami, modernizace devíti dalších učeben včetně kabinetů a přípraven, bezbariérová úprava sociálek či internetové pokrytí všech místností.

23.7.2018

Karolína Nevřivá: Na skautingu je nejlepší překonávání sama sebe

Na první schůzku si Karolína vzpomíná velmi barvitě. „Vím, že jsem se tehdy hrozně moc styděla. Měla jsem za to, že budu jen sedět na lavičce a dívat se na ostatní. Nebylo tomu tak. Hned se se mnou všichni seznámili a zapojili mne do programu. Celou dobu jsme si hráli venku a vedoucí jsme oslovovali přezdívkami,“ vzpomíná Karolína Nevřivá na svůj první zážitek spojený se skauty.

23.7.2018

Sbírají školní pomůcky pro sociálně slabé rodiny

Až do září mají rodiče možnost přispět do sbírka školních potřeb pro malé školáčky. Ne všechny rodiny si totiž mohou dovolit pořídit dětem nové aktovky, penály a další potřeby.

22.7.2018

Jak jsme si užívali pohádkovou cestu kudlovickými Paniháji

„Zapomeňme na pár hodin na starosti běžného života dospělých chlapů a pojďme si dnes odpoledne užívat návrat do dětských let v kudlovických Panihájích. Zcela určitě nám ten návrat přinese akce Pojďte s námi do pohádky,“ lákám v sobotu po obědě starostu Kudlovic Josefa Snopka.

22.7.2018

Den otevřených dveří skláren v Květné nalákal tisíce lidí

Davy zvědavců, ale taky zájemců o ruční práci straňanských sklářů zavítaly v sobotu 21. července do prostor skláren v Květné, kde se pořádal každoroční den otevřených dveří. Přes čtyři tisíce návštěvníku si tak často odnesli domů sklo ve slevě či unikátní kousky do svých sbírek.

22.7.2018

Velký Lopeník opět přivítal setkání Čechů a Slováků

Dopolední mše, speciality slovenské i české kuchyně včetně buřtů a guláše, zapálení vatry přátelství a posezení s folklorními soubory pod rozhlednou. Tak to vypadalo v sobotu 21. července na vrcholu Velkého Lopeníku, kde se uskutečnilo už třinácté přátelské setkání Čechů a Slováků.

21.7.2018

Osmdesát tři manželských párů obnovilo na Velehradě vzájemné sliby lásky

Zvláštní, jedinečnou a slavnostní událostí pro 83 manželských párů z různých koutů České republiky, byla při páteční večerní bohoslužbě, kterou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě celebroval novokněz Václav Rylko, obnova vzájemného slibu lásky.  

21.7.2018

Přes den se děti zabavily v muzeu keramiky, na noc byly doma

Pro aktivní a tvořivé děti, které mají rády hry a kamarády, ale nemají chuť přespávat mimo domov, byl ideální volbou ve třetím červencovém týdnu premiérový příměstský tábor v Muzeu keramiky Tupesy.

20.7.2018

Na Slovácku jsou na dovolenou v oblibě literárně naučné knihy

HLASUJTE V ANKETĚ / K prázdninovým dovolenkám na pláži či někde na chatu uprostřed přírody bezpochyby patří dobrá četba. V žebříčcích nejvíce kupovaných knih na Slovácku se však kromě beletristických děl derou do popředí také literárně naučné knihy.

20.7.2018

Záhadná houbařská sezona je v lesích Chřibů nevyzpytatelná

„V lesích Chřibů vládne od konce května velice bídná houbařská sezona. Horko, sucho, větrno nepřeje zálibě nás mykologů. Rádi bychom vyrazili do lesa s košíkem na houby, kde ale zatím tam o ně nezavadíme,“ řekla smutně Alena Filípková, znalkyně houbařských poměrů v Chřibech a předsedkyně Mykologického klubu Salaš.

20.7.2018

MHD v Uherském Hradišti nově zastaví i u vlakového nádraží

Na novou linku se mohou v nejbližších dnech těšit cestující MHD v Uherském Hradišti. Číslo osm ponese trasa začínající na sídlišti Východ na zastávce Rudy Kubíčka, pokračovat přes Derflanskou, ZŠ Větrná a Mařatice Horní konec na hřbitov a odtud po trase linky číslo 5 na autobusové nádraží.

20.7.2018

Při svatbě nám pršelo štěstí, říká výherkyně prstenu s brilianty Radka Vaculková

Manželům Radce a Františkovi Vaculkovým z Dolního Němčí přálo štěstí a zvítězili v soutěži Svatební pár Deníku 2018. Proto si v redakci Slováckého deníku převzali v těchto dnech z rukou autora ceny Zbyňka Zimčíka, majitele uherskohradišťského studia Filip – prsten s brilianty.

19.7.2018

Náruče tetiček z dědiny byly dětem na Rochusu otevřené

Beru toho červencového dne za kliku brány Parku Rochus nad Uherským Hradištěm. Vstupuji do krásného prostředí parku, v němž u malebné boršické chalupy zní křik a smích hemžících se dětí, oděných do vesnických krojů.

19.7.2018

České učitelky pracovaly ve velehradské škole na svém rozvoji

Výtvarná výchova tvořivě na základní škole, geometrie činnostně v 1. až 3. ročníku, činnostní učení ve výuce matematiky a v českém jazyku ve 4. až 5. ročníku, čtenářská a matematická pregramotnost tvořivě v poslední ročníku mateřské školy. To je výčet pestré nabídky kurzů 15. ročníku Letní tvořivé školy na Velehradě.

19.7.2018

Na byt nedosáhl. Teď hrozí invalidnímu důchodci život na ulici

Ještě pět let zpátky měl Petr Sás život téměř identický s většinou lidí z jeho okolí. Tehdejšího živnostníka a podnikatele však v pětačtyřiceti zasáhla mrtvička, která jej na dlouhé měsíce připoutala k lůžku. Od té chvíle jde s Petrem Sásem vše z kopce.

18.7.2018

Přes den dobrodružství, večer vlastní postel

Badatelské výpravy, stloukání másla nebo třeba plstění. Nejen tyto aktivity nalákaly letos rodiče, aby své ratolesti přihlásili na příměstské tábory na Uherskohradišťsku. V okolí metropole Slovácka se jich koná hned několik.

17.7.2018

Včelaři očekávají menší úrodu medu

Produkce medu bude letos v jednotlivých regionech Slovácka různá. Včelaři tvrdí, že za slabší snůškou medu stojí rychlý průběh jara a dlouhodobé sucho.

16.7.2018

V Uherském Ostrohu stylově oslavili 100. výročí vzniku Československa

Scéna jako vystřižená z filmů pro pamětníky. Ostrožským náměstím i okolím místního zámku se to v sobotu 14. července hemžilo galantními pány s motýlky a půvabnými usměvavými damami.

AKTUALIZOVÁNO
15.7.2018

VIDEO: Na pohřeb brodského děkana dorazilo tisíc věřících, nechyběl arcibiskup

Smutně vyzváněly zvony farního kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Uherském Brodě, když v sobotu 14. července odpoledne oznamovaly věřícím, že se přiblížil čas posledního rozloučení s tragicky zemřelým místním děkanem Josefem Pelcem.

14.7.2018

Účastníci filmovky v Hradišti zažijí několik premiér

Světovou premiéru zažije Letní filmová škola v Uherském Hradišti, která startuje 27. července.

14.7.2018

Po infarktu pečlivě dbám na léky a také sportuji, říká důchodkyně

Před dvěma roky prodělala důchodkyně Zdeňka Večeřová srdeční infarkt, což ji podle jejích slov velice zaskočilo.

14.7.2018

Skryté dopravní značky dejte do aplikace hlášení závad

Jak v Uherském Hradišti, tak i v jeho blízkém okolí se řidiči mohou setkat s nelogic-kým či špatně viditelným dopravním značením. S problémem se často potkávají instruktoři autoškol. Jedním z nich je Hana Špendlíková, která působí v hradišťské autoškole Red Horse.

13.7.2018

Rvačka a zásah policistů. V Podolí opět vrcholí napětí

„Miroslav Křižka vzal do ruky motyku a vyrazil proti mně, načež mě srazil, napřáhl se s ní a já začal utíkat. No nedoběhl jsem daleko, musel jsem se mu postavit čelem,“ popisuje páteční události v Podolí Jiří Trávníček.

13.7.2018

Slovácké léto skončilo. Zájem sklidil Super Cup, Cristovao i Strongmani

Vystoupení zpěváků a kapel, sportovní události, soutěže, párty. Celých deset dnů si Hradišťané i tisíce dalších obyvatel našeho regionu mohli užívat 11. ročníku multižánrového, sportovně zábavného festivalu Slovácké léto, jenž na přelomu června a července oživil dění na východě Moravy.

13.7.2018

Ředitel Domu kultury v Brodě skončil dřív než začal

Pouhých sedmadvacet dní před svým oficiálním nástupem rezignoval na pozici ředitele Domu kultury v Uherském Brodě Roman Foltýn. Ten vyhrál výběrové řízení na jaře a připravoval se na svoji funkci, do které měl nastoupit 1. srpna.

13.7.2018

Do nemocnice dochází dvacet dobrovolníků. I na canisterapii

Až dvacet dobrovolných pomocníků dochází do Uherskohradišťské nemocnice za pacienty. Velmi záslužnou pomocí je i Renata Poláková se svým handicapovaným synem Petrem a dvěma psíky z útulku.

12.7.2018

Tragicky zemřelého děkana pohřbí v Uherském Brodě v sobotu

V sobotu 14. července vyprovodí věřící tragicky zemřelého děkana Josefa Pelce na jeho poslední cestě. Bohoslužba ve farním kostele v Uherském Brodě začne ve 14 hodin. Poté bude zesnulý uložen do kněžského hrobu na novém hřbitově. Informovala o tom na svých webových stránkách uherskobrodská farnost.

12.7.2018

Lhoťané reprezentovali Slovácko na srazu Lhot u Mladé Boleslavi

Přes celou republiku se museli o druhém červencovém víkendu vypravit z Ostrožské Lhoty na 38. ročník srazu Lhot a Lehot. Pořadatelé letošního setkání byli dva. Dlouhá Lhota u Mladé Boleslavi a jako spolupořadatel sousední Husí Lhota. I přes téměř 350 kilometrovou vzdálenost dorazilo do Dlouhé Lhoty šestatřicet účastníků z Ostrožské Lhoty.  

12.7.2018

Jak se žilo v Československu - Ostrožská Nová Ves

V dnešní podobě vznikla obec Ostrožská Nová Ves 1. srpna 1949 spojením dvou dávno sousedících vesnic, Ostrožské Nové Vsi a Chylic. Chylice jsou původem starší obec, první písemná památka o Chylicích je z roku 1192, o Nové Vsi je první písemná zmínka až z roku 1258.

12.7.2018

Vykopávky hradeb odhalily dýmku ve tvaru obličeje

Ačkoliv se primárně provádějí vykopávky u uherskohradišťského bastionu kvůli opevnění, jehož část z ulice Kollárova chce vedení města zrestaurovat a odkrýt veřejnosti, archeologové Slováckého muzea tam v posledních dnech narazili na jedinečný artefakt.

11.7.2018

Sídliště 28. října v Hradišti čekají další zásahy

Už minulý rok se museli obyvatelé bytových domů u ulice a důležité spojnice 28. října v Uherském Hradišti obrnit trpělivostí při opravě vozovky, rozšíření parkovacích míst a renovaci chodníků. Od stavebních prací si však odpočinou pouze necelý rok a půl.

11.7.2018

Budova bývalé ortopedie v hradišťské nemocnici by měla jít k zemi

V havarijním stavu je budova bývalé ortopedie v areálu Uherskohradišťské nemocnice. Protože je objekt od roku 2014 opuštěný a bez možnosti dalšího využití do budoucna, rozhodla se rada Zlínského kraje, že ji nechá zbourat.

10.7.2018

Silničáři pracují na opravě vozovky na Míkovice

S komplikacemi v dopravě musí počítat všichni, kdo vyjedou autem na obchvat Uherského Hradiště směrem na Uherský Brod. Od 7. července až do 17. července tam dělníci pracují na opravě silnice.

10.7.2018

Po pádu do Divoké rokle zemřel uherskobrodský děkan

Do smutku se v úterý 10. července zahalil Uherský Brod. Od rána se totiž městem začala šířit zpráva o tom, že tamní děkan Josef Pelc není mezi živými.

10.7.2018

Mistrovství ČR v balónovém létání míří opět na Slovácko

Strhující podívaná, dobrodružné napětí i pestrý doprovodný program, tak by se ve zkratce dalo charakterizovat letošní národní mistrovství v balónovém létání. To se letos bude opět konat v našem regionu.

10.7.2018

Očaři mají plné ordinace. Seniorů, ale také školáků

Zrak lidí v kraji se zhoršuje. Důvodem je stárnoucí obyvatelstvo i častější práce s počítačem, poukázala primářka Očního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Erika Dugová.

9.7.2018

Pot, divoký řev a mnohdy i krev. To bylo první klání strongmanů v Hradišti

Zpocená těla, bolestí stažené obličeje, mozoly odřené do krve a dlaně bílé od křídy, aby ruce neklouzaly. I tak by se dalo popsat klání nejsilnějších mužů z celé České republiky, které se poprvé uskutečnilo v Uherském Hradišti na sklonku druhého červencového týdne.

9.7.2018

Uherský Brod umožní výstavbu až 60 rodinných domů

Nová zástavbová lokalita takzvaná Jabloňová 2 má umožnit výstavě až šedesáti rodinných domů.

9.7.2018

V Hluku se dočkají kašny za více než dvě stě tisíc

Zhruba dvou až tří metrová betonová vana v průměru a uprostřed ní kámen vysoký téměř dva metry, z jehož otvorů budou prýštit proudy vody. Tak má už v září vypadat kašna u hluckého městského úřadu, kterou na posledním jednání odsouhlasila rada města.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT