VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

2.2.2018

Dvacáté osmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

1.2.2018

Náměstí Klementa Gottwalda a Rudé armády zmizely hned po sametové revoluci

O názvech ulic ve slovácké metropoli toho ví bezpečně nejvíc. Bývalý šéf Státního okresního archivu Uherské Hradiště Jiří Čoupek je totiž nejen dlouholetým členem názvoslovné komise, ale před třemi lety navíc vydal knihu Uherskohradišťské ulice, která nabízí přehled dnešních názvů ulic s jejich historickým vývojem.

1.2.2018

Staré Město otevře sportoviště na Michalské v létě. Poté se pustí do sokolovny

V minulém roce areál pohybových aktivit u tamní základní školy, letos veřejně přístupné sportoviště na Michalské. Investic do hřišť ve Starém Městě rapidně přibývá.

1.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Vyškovce

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 2. února další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

1.2.2018

Výtěžek knižního bazaru pomůže nemocnému Šimonkovi

Československé kulturní centrum (ČSKC) Buchlovice spolu s tamní dětským folklorním souborem Buchlovjánek uspořádají od čtvrtečního poledne (8. února) do sobotní jedenácté hodiny (10. února) IV. ročník Knižního bazaru, takzvaného knihotoče.

31.1.2018

Josef Kubáník: Když jsem chodil do školy, celkem jsem trpěl

VIDEO / ROZHOVOR / Herci Josef Kubáník a Jitka Hlaváčová ztvárňují v novince, komedii Lutze Hübnera Úča musí pryč!, manželský pár. O tom, jaké to je vracet se do školních lavic i o studentských létech promluvili v následujícím rozhovoru.

31.1.2018

Trenéři křičí a děti je stejně neslyší. Akustiku tělocvičny chce obec vylepšit

Boj některých nivnických trenérů či učitelů s vlastními hlasivkami, ale i s hlukem cvičících svěřenců se blíží ke svému konci.

31.1.2018

VIDEO: Kunovickým druhákům předával vysvědčení medvěd

Velmi netradiční místo k předání pololetního vysvědčení zvolily pro své žáky třídní učitelky druhých tříd ze Základní školy U Pálenice v Kunovicích.

31.1.2018

O cenách Největší z pierotů za rok 2017 rozhodla porota ve Slováckém deníku

Ocenění se dočkaly nelepší výkony herců i inscenace Slováckého divadla za rok 2017. V redakci Slováckého deníku totiž v pátek 26. ledna rozhodovala porota o udělení cen odborné kritiky Největší z pierotů. Vítěze ženského i mužského hereckého výkonu, stejně tak, jako nejlepší inscenaci uplynulého roku vybrali poměrně rychle.

30.1.2018

Ředitele uherskobrodské „průmyslovky“ nominoval kraj na stříbrnou medaili

Na stříbrnou medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky prvního stupně navrhl Zlínský kraj dva pedagogy z regionu.

30.1.2018

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ v Polešovicích

Ve středu 31. ledna vychází další díl unikátního seriálu Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy.

30.1.2018

Pošlete valentýnský vzkaz a vyhrajte luxusní pobyt pro dva!

  Chcete popřát svému protějšku vše nejlepší ke svatému Valentýnovi? Poslat mu zamilovaný vzkaz nebo báseň? Máte unikátní možnost!

30.1.2018

Těžba u Uherského Ostrohu čeká na klíčové rozhodnutí

Když se na začátku letošního ledna sešla Poslanecká sněmovna České republiky, aby projednala důvěru vládě Andreje Babiše (ANO), dostal se také na přetřes už dlouhý spor o povolení těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu.

28.1.2018

Hluk oceňoval sportovce. Nejlepším byl vyhlášen fotbalista Jan Dohnal

Celkem dvaadvacet ocenění, z nichž pět patřilo novým členům síně slávy, pět mladým talentům, šest jednotlivým sportovcům, tři kolektivům a tři trenérům kolektivů se rozdalo na letošním vyhlašování nejlepšího sportovce města Hluk.

28.1.2018

Baštou Zemanovců na Slovácku se stal Slavkov

Obec Slavkov, kde v našem regionu prezident ČR porazil svého protikandidáta doslova na hlavu, lze označit baštou Zemanovců v našem regionu.

28.1.2018

Jiří Drahoš zvítězil na Hradišťsku a Brodsku ve dvou městech a osmi vesnicích

V pouhých deseti obcích uherskohradišťského okresu zvítězil ve druhém kole prezidentských voleb Jiří Drahoš.

28.1.2018

Historik: V roce 1941 se Židé mohli procházet jen po Vlčnovské ulici

ROZHOVOR / Židovská kultura se prolíná historií Uherského Brodu. V minulosti tam bylo židovské město, poté ghetto. I dnes jsou na několika místech patrné pozůstatky této kultury. 

28.1.2018

Nadace SYNOT obdarovala dvěma miliony korun oblast zdravotní a sociální

Srdce na pravém místě měl před bezmála osmnácti lety Ivo Valenta, zakladatel Nadace SYNOT. Ve Zlínském kraji podpořila za tu dobu formou přímé grantové pomoci oblast zdravotní a sociální, školství a zájmové činnosti, kultury a sportu desítky milionů korun.

27.1.2018

Josef Vaněk v Ostrožské Lhotě už tradičně volí jako poslední

Zatímco si většina volebních komisí hlídá čas na hodinkách a už pomalu uzavírá volební místnost kvůli sčítání hlasů, v Ostrožské Lhotě ještě čekají na posledního příchozího.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2018

Drahoš pogratuloval Zemanovi, z veřejného života neodejde

/VIDEO/ Uchazeč o Pražský hrad Jiří Drahoš uznal porážku v prezidentských volbách. Pogratuloval vítězi Miloši Zemanovi, popřál mu hodně zdraví a poděkoval všem, kteří šli volit. Řekl, že z veřejného života.

SLEDUJEME ON-LINE
27.1.2018

Na Slovácku zvítězil Zeman, Drahoš bodoval v Hradišti a ve Starém Městě

Miloš Zeman byl zvolen prezidentem i na další funkční období. Ve finále podle propočtů ČTK z průběžných volebních výsledků porazil Jiřího Drahoše. Celý víkend pro vás sledujeme on-line.

27.1.2018

Před 75 lety odjely téměř tři tisíce Židů z Uherského Brodu do Terezína

Psal se leden roku 1943 a na uherskobrodské nádraží proudily tisíce lidí. Důvod? Přesun do Osvětimi. Právě tam odjel 23. ledna totiž první transport tisíce Židů. O čtyři dny později vyrazila na cestu další tisícovka a poslední lednový den ukončila přesun poslední skupina čítající 838 osob, především obyvatel Uherského Brodu a okolí.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2018

Devadesátiletý Jaroslav Pokorák: prezident musí mít charakter

Teprve něco málo přes rok je devadesátiletý Jaroslav Pokorák stálým obyvatelem Domova pro seniory v Buchlovicích.

27.1.2018

Volby v Domově pro seniory: když je tělo překonáno vůlí

Společenská místnost, uprostřed jeden stolek, několik metrů před ním stojící plenta a vedle ní volební urna. Už ve dveřích improvizované volební místnosti v Domově pro seniory v Buchlovicích, kam jsem zavítal těsně po páteční druhé hodině odpolední, mě vítají úsměvy jeho osazenstva.

27.1.2018

Nový hlavní uzel MHD v Hradišti vyvolal divokou diskusi

HLASUJTE V ANKETĚ / Zamýšlený hlavní uzel nové městské hromadné dopravy (MHD) v Uherském Hradišti, který má podle revoluční koncepce vzniknout na Všehrdově ulici, rozpoutal divokou diskusi.

27.1.2018

Dvacáté sedmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

27.1.2018

Na Slovácku ještě dnes volí prezidenta. Výsledky budou známy odpoledne

Češi dnes dokončí volbu hlavy státu. Výsledky by mohli znát pozdě odpoledne. Voliči se rozhodují, zda bude dalších pět let hlavou státu Miloš Zeman, nebo zda se prezidentem stane bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Celý víkend pro vás sledujeme on-line.

27.1.2018

Pavel Rychetský: Bezradná společnost plodí primitivní nacionalismus

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Předseda Ústavního soudu dnes patří k několika málo autoritám, jejichž slovo má skutečnou váhu. Nejen ve světě paragrafů, kde se to očekává samo sebou, ale i ve veřejném prostoru. Jeho názory jsou citovány a brány jako určité mravní memento především v otázkách, kde společnost tápe, nebo se vychyluje ze zvolené dráhy liberální parlamentní demokracie.

26.1.2018

V Uherskohradišťské nemocnici volila asi stovka lidí

Čtyři pět hodin obchází s mobilní urnou Jan Drlík a Klára Lekešová po Uherskohradišťské nemocnici. Stejně jako před čtrnácti dny i v pátek 26. ledna tam přišli lidem nabídnout možnost zvolit nového prezidenta.

26.1.2018

Při prvním letošním rybaření chytil Alois Nosterský čtrnáctikilového kapra

Zatímco většina rybářů má ještě své vybavení uschováno ve sklepě či v garáži a teprve přemýšlí o jarních výpravách, jsou i takoví, které to k vodě táhne i v mrazivém počasí. Jedním z nich je Alois Nosterský z Jankovic.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT