VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

11.4.2018

Lukostřelecký den přinese zábavu i vzpomínky

Cítíte potřebu naučit se střílet z luku a jen malinko si osvojit dovednosti Robina Hoda, středověkého anglického lidového hrdiny a vynikajícího lučištníka? V tom případě si v sobotu nenechejte ujít Lukostřelecký den, který pořádá město Kunovice. Akce bude probíhat v tamním areálu Jízdy králů od 13 do 17 hodin.

10.4.2018

Archeologové odhalili v Uherském Brodě středověký sklep, který pohřbil požár

Po několika týdnech se přiblížil do finální části archeologický výzkum v uherskobrodské Hradišťské ulici. Na ploše budoucí novostavby v řadové zástavbě odhalili archeologové ze Slováckého muzea v Uherském Hradišti několik sklepů středověkých domů, z nichž jeden je podle nich skutečně unikátní.

10.4.2018

Další úpravy v okolí staroměstské školy spolknou statisíce

Nedávno dokončený a otevřený Areál pohybových aktivit u Základní školy ve Starém Městě nebude poslední letošní akcí v jejím okolí.

10.4.2018

V Hradišti je k dispozici nová služba – sdílené kanceláře

Moderní je dnes sdílené cestování, bydlení nebo dokonce i peníze. Další možnost nabídli v Uherském Hradišti, a to sdílení kancelářský prostor pro nezávislé profesionály.

9.4.2018

Na dobročinném bazaru utržili přes 12 tisíc. Částka pomůže handicapovaným

Pořídit si něco na sebe nebo do domácnosti a přitom pomoci potřebným, mohli návštěvníci Dobročinného bazárku Naděje, který se konal v pátek a sobotu, šestého a sedmého dubna, v prostorách uherskohradišťské jezuitské koleje.

7.4.2018

Ukliďme Česko, ukliďme Slovácko. Dobrovolníci čistili ulice i potoky

Na lepší životní prostředí a úklid obce i jejího okolí od odpadků myslí každoročně po zimním období na Velehradě. Za den „D“, kdy se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko, byla letos v celé republice zvolena první dubnová sobota.

7.4.2018

Slovácké muzeum v Hradišti provoněly zákuskové pochoutky měšťanské kuchyně

Postní topinky, mandlové suchary, trhance, či trdla, smažily a pekly v sobotu 7. dubna dopoledne v budově Slováckého muzea ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti kuchařka Anna Káčerová spolu s etnografkou Martou Kondrovou.

7.4.2018

Neprodávejte ubytovnu ve Staré Tenici, žádá Hradiště kraj

HLASUJTE V ANKETĚ / Sto osmdesát dva bytových jednotek, devět dvoujbuněk, Centrum Akropolis, zásobování vodou pro další čtyři panelové domy a 264 osob. Především jejich osud má nyní v rukou Zlínský kraj, který na sklonku minulého roku oznámil plány na prodej bytového domu čp. 1195 ve Staré Tenici.

7.4.2018

Prohlídky Hradiště vyrazí po stopách krále i za architekturou

Projít si Uherské Hradiště a dovědět se o něm něco více nabízí tematické prohlídky města, které začnou v pátek 20. dubna.

7.4.2018

Na Buchlově chtějí oživit hradní kapli

Oživit kapli se rozhodli pro nadcházející sezonu na hradě Buchlov. Návštěvníci tam nově od května najdou antependium svatého Petra (překrývá přední stranu oltáře).

7.4.2018

Čtyřicáté sedmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

6.4.2018

OBRAZEM: Středoškolačky bojují o korunku miss. Podívejte se

Nevšední podívanou zažili v pátek 6. dubna večer návštěvníci Otrokovické Besedy při krajském semifinále jubilejního 5. ročníku Miss OK.

6.4.2018

Paní doktorka Dokoupilová odpovídala na dotazy o možnostech biologické léčby

Co je to biologická léčba? U kterých nemocí se biologická léčba využívá? Kde je biologická léčba poskytována?MUDr. Eva Dokoupilová, vedoucí lékařka a majitelka Centra dvojí specializace MEDICAL PLUS v Uherském Hradišti odpovídala na dotazy čtenářů v úterý 10. dubna od 15.00 hodin

6.4.2018

Nemocnice mají strach z nové koncepce

O některá základní oddělení by mohly přijít jednotlivé nemocnice ve Zlínském kraji, včetně té uherskohradišťské, pokud by prošel návrh koncepce pro řízení nemocnic v letech 2018-2020.

6.4.2018

Podpořte dobrou věc a přijďte na Dobročinný bazar

Vdechnout další život staršímu oblečení, hračkám, knihám, vybavení do domácnosti nebo tradičním slováckým předmětům nabídne v pátek a v sobotu Dobročinný bazárek Naděje.

6.4.2018

Čtyřicáté šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

5.4.2018

Zlínský kraj ocenil učitele z Brodu, Hradiště i Zlechova

Ředitelka Základní umělecké školy Uherský Brod Hana Mahdalová, ředitel Základní umělecké školy Uherské Hradiště Stanislav Nemrava, hlavní vychovatelka Základní školy a Mateřské školy Zlechov Jitka Obalová či vedoucí kuchyně Středního odborného učiliště Uherský Brod Hana Jelinková.

AKTUALIZOVÁNO
5.4.2018

Brodský Zlatý kříž ozdobí unikátní labyrint s ikonami

„Labyrinty znaly mnohé duchovní tradice, židovský strom života, šamanský, slavný krétský a hlavně Komesnkého. Můj návrh labyrintu je v podstatě klubko, ve kterém začíná a končí cesta poznání, z kterého se snažíme vymotat,“ uvedl svůj návrh sochař Zdeněk Tománek.

5.4.2018

V Bojkovicích si řidiči s dodržováním rychlosti hlavu nelámou

Sto deset kilometrů za hodinu. I takovou rychlost naměřil radar nainstalovaný v bojkovické Nádražní ulici během prvních dvou měsíců letošního roku. V dalších 165 případech jeli řidiči v obci více než 90 km/h.

5.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Nezdenic

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 6. dubna března další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

5.4.2018

Degustace tichých vín v Hradišti nabídne špičkové vzorky už počtvrté

ROZHOVOR / Už čtvrtý ročník exkluzivní degustace vín nazvané Tichá vína Reduta, se koná v sobotu 7. dubna od 17 hodin v uherskohradišťské Redutě. Na jaká tichá vína se letos můžeme těšit, nám prozradil hlavní organizátor akce, ředitel Klubu kultury v Uherském Hradišti Antonín Mach.

5.4.2018

Miniveletrh Slovácka lákal na sirupy, pivo i trdelníky

Dát odpověď na otázku, na co se mohou těšit turisté regionu Slovácko v roce 2018, si dal za úkol už osmý roční Miniveletrhu cestovního ruchu Slovácka pořádaný ve čtvrtek 5. dubna v prostorách uherskohradišťské Reduty.

5.4.2018

Akce U dá nahlédnout poprvé do interiéru kunovského „túčka“

Nedávno dosedlo teprve na své výstavní místo v expozici Leteckého muzea v Kunovicích a už jej čeká pořádný zápřah.

4.4.2018

Zemřela jedna z nejznámějších osobností českého Twitteru Rostislav Šrámek

Správce populárního twitterového účtu Cvrliky Rostislav Šrámek z Hradčovic už není mezi námi. Zemřel v pondělí 1. dubna ve věku 40 let. První informace o jeho úmrtí se objevila v pondělí na jeho účtu, napsal ji tam jeho bratr.

4.4.2018

Praskliny na školní tělocvičně v Bílovicích statiku budovy zatím neohrožují

Praskání zdí v budově tělocvičny vystrašilo učitele v Základní škole v Bílovicích. Obec okamžitě nechala stav prověřit a naštěstí zjistila, že žádné akutní nebezpečí nehrozí.

4.4.2018

Na kolo s 0,5 promile? Senátora Valenta chce hájit vinařské cyklostezky

V Senátu se opět objevil návrh, který by cyklistům toleroval určité množství alkoholu v krvi. Na tiskové konferenci ho dnes představil senátor Ivo Valenta (za Soukromníky), podle kterého je předkladatelů návrhu víc.

4.4.2018

Bílá sobota v Břestku: čtyřicet čtyři let ve znamení vinných koštů

Výstavy vín v Břestku, nejsevernější vinařské obci podoblasti Slovácka, utvářejí už čtyřiačtyřicet let osobitost Bílé soboty.

4.4.2018

Miniveletrh cestovního ruchu: nové pivo, trdelník i chilli omáčka

Novinky o plavbě na Baťově kanálu, rozvoj Muzea v přírodě Rochus či úpravy v ZOO Hodonín. To je jen část programu Miniveletrhu cestovního ruchu.

3.4.2018

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ v Nezdenicích ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy v Nezdenicích.

2.4.2018

Budoucí kunovický král hraje florbal a má rád matematiku

"Tento strýček nemajú rádi hrášek a náš král sa jmenuje Adam Škrášek. Hýlom, hýlom." Prozradil v jedné z vyvolávek v neděli vpodvečer veřejné tajemství člen tamního dětského folklorního souboru Kunovjánek.

2.4.2018

V Boršicích vystavují nejvíce vína v kraji

FOTOGALERIE / Stovky vyznavačů lahodných vinných moků se nechaly o Velikonoční neděli navnadit 53. ročníkem oblastní přehlídky vín v Boršicích.

1.4.2018

Brána hradu Buchlova byla o Velikonocích otevřena dokořán

Dvanáctý ročník oblíbené akce Velikonoce na Buchlově nabídl o Velikonoční neděli dvěma tisícům návštěvníků opět pestrý program.

1.4.2018

Velikonoční výstava vín v Polešovicích patří k nejstarším na Moravě

Výstavy vín v Polešovicích, které se bez přerušení už 71 let honosí přívlastkem Velikonoční, patří mezi ty nejvýznamnější a nejprestižnější události kalendária východní Moravy.

31.3.2018

Kristův hrob v Dolním Němčí stráží krojovaní ministranti s lampami v rukou

Od devíti ráno až do podvečerních hodin o Bílé sobotě drží dolněmčanští ministranti hlídku u symbolického hrobu Ježíše Krista v tamním kostele sv. Filipa a Jakuba. Hodinový dozor v krojích a s lampami v rukou tam měli také Matěj Zelinka a David Tilchert,kteří tvořili jednu ze šesti strážných dvojic.

31.3.2018

Na čtrnáctou křížovou cestu Velehradem vyrazila vyrazila téměř stovka věřících

Duchovní zážitek nabídl téměř stovce věřících 14. ročník pobožnosti s názvem Křížová cesta Velehradem. Jeho strůjcem byl Domov mládeže při velehradském Stojanově gymnáziu s jeho kaplanem páterem Radimem Kuchařem.

31.3.2018

Ježíš nesl kříž ulicemi Dolního Němčí

Křížovou cestu s živými obrazy v podání ministrantů a členek scholy Nekonečno premiérově uspořádali o Velkém pátku v Dolním Němčí.

31.3.2018

Čtyřicáté páté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

30.3.2018

Jiří Čunek: Gayové a lesby nemají nárok na ochranu od státu

Mají homosexuální páry právo uzavřít manželství se všemi zákonnými nároky, nebo mohou mít jen registrované partnerství? Mohou vychovávat tyto páry děti, adoptovat je?

30.3.2018

Čtyřicáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

29.3.2018

Velikonoce na Buchlově oslaví historickými tanci

Chcete-li si zpříjemnit velikonoční svátky a oslavit je ve společnosti, zamiřte na hrad Buchlov. V neděli a v pondělí se tam koná 12. ročník akce Velikonoce na hradě Buchlově.

29.3.2018

Hradiště žaluje Tower club

Už v roce 2015 dostala společnost Tower club provozující diskotéku v horním patře Staré radnice v Uherském Hradišti výpověď. Městu se tehdy nelíbilo, že v průběhu nočních radovánek dochází často také k poškození areálu historické památky.

29.3.2018

Stane se primátor i senátorem? Kandidaturu oznámil i Miroslav Adámek

Pustili jste mě na radnici, pustíte mne i do Senátu? zní hlavní motto dalšího známého kandidáta do Senátu v květnových doplňovacích volbách. Je jím oblíbený i kritizovaný primátor Zlína Miroslav Adámek (STAN). Ve zvládnutí obou funkcí v případě zvolení potíž nevidí. „Zvládli to i jiní,“ řekl Adámek.

29.3.2018

Nový sportovní král okresu Jiří Zalubil málem přivodil otci infarkt

Novým sportovním králem okresu Uherské Hradiště za rok 2017 je kanoista TJ Ostrožská Nová Ves Jiří Zalubil. Kategorii mládež do 15 let ovládla uherskobrodská judistka Šárka Kadlčková, mezi kolektivy pak triumfovali futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště.

29.3.2018

Kostkovice zmizí, úplná uzavírka ale obyvatele Zlechova naštvala

FOTOGALERIE / Nemohou se dostat ke svým domům, když chtějí jet na druhý konec obce, musí absolvovat několikakilometrovou objížďku. Obyvatele Zlechova naplno zasáhly komplikace, které přinesla oprava průtahu obcí. 

29.3.2018

Maso, alkohol, vejce i EET. Je tu Zelený čtvrtek, den nákupního šílenství

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Obchodníci a hospodští ve čtvrtek před Velikonocemi evidovali přes 17 milionů EET účtenek – druhý nejvyšší počet v loňském roce.

28.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát ze Šumic

V tištěném Slováckém deníku bude ve čtvrtek 29. března další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

28.3.2018

Na zámku v Buchlovicích připravují výstavu tulipánů

Zámek Buchlovice a přilehlý park se pomalu probouzí ze zimního spánku. Již druhý víkend v březnu byl pro veřejnost otevřen zámecký park a od poloviny měsíce mohou zájemci o víkendech navštívit také samotný zámek.

28.3.2018

Premiérová rozplavba na Živé vodě přilákala pět otužilců

Je poslední březnová neděle, krátce před 14. hodinou odpolední. Rtuť teploměru v areálu Živé vody na Modré se sotva šplhá k sedmému stupni nad nulou, voda v jeho koupališti je chvílemi o tři až čtyři stupně Celsia nižší.

28.3.2018

Dvaatřicet tun vánočních stromků přemění na energii a teplo

Třicet dva tun. Takové množství štěpky vzniklo z vánočních stromečků, které po svátcích odvezly technické služby v Uherském Hradišti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT