Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2017

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

5.10.2017

Sýpka Penkova statku přijde o střechu. O zbytku se rozhodne na konci října

Plný emocí byl pondělní podvečer v Hluku. Zastupitelstvo tam rozhodovalo o tom, co udělá se stále více chátrajícími budovami Penkova statku.

5.10.2017

Kino v Hluku se změnilo na multifunkční budovu

Budova kina v Hluku je opravená, ale Hlučané musí počítat s tím, že na film si tam už nezajdou tak často jako doposud.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2017

Jak by volili studenti: 1. Piráti, 2. ANO, 3. TOP 09

Zatímco do voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR zbývá ještě čtrnáct dní, studenti středních škol už své volby mají za sebou. Střihli si totiž studentské volby – vyzkoušeli si, jaké by to bylo zapojit se do opravdových voleb. Volit totiž mohli ty politické strany, které opravdu kandidují v blížících se reálných volbách. Ve Zlínském kraji se do studentských voleb zapojilo devatenáct škol.

4.10.2017

Sesuv půdy před padesáti lety smetl v Maršově třetinu domů

OBSÁHLÁ FOTOGALERIE / Ani první světová válka, která si vyžádala životy tří mužů z Maršova, ani druhá světová válka, na jejímž konci prošla Maršovem fronta neměly na tuto vesničku takový fatální vliv, jako sesuv půdy vpřed půl stoletím. 

4.10.2017

Houbaření a výstavy hub jsou specialitou salašských mykologů

Stovky lidí si v sobotu a neděli nenechaly ujít XI. ročník výstavy hub v areálu hospody Na Dolině v Salaši. Uspořádal ji tam za účasti předního českého mykologa Libora Tmeje z Chocně Mykologický klub Salaš. Pro něj bylo velkým překvapením, že v expozici bylo k vidění 256 druhů jedlých, nejedlých i smrtelně jedovatých hub.

4.10.2017

V Uherském Hradišti provedli už dvousettisící dialýzu

Hranici 200 tisíc dialýz za dobu své existence překonalo v pondělí 2. října nefrologické a dialyzační oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

4.10.2017

V Mařaticích chtějí místo odstranění schody na ulici 1. máje opravit

Na podnět několika místních obyvatel, ale také kvůli možnému záměru města v budoucnu odstranit schody na ulici 1. máje vedoucí skrz část Uherského Hradiště, Mařatice, řešila na své poslední schůzi místní komise otázku, jak nejlépe se zastaralým stoupáním ve svahu naložit.

3.10.2017

Odborníci přednášeli o péči o umírající

Péče o lidi na sklonku života a to, jak nastartovat její zlepšení ve Zlínském kraji bylo tématem II. Odborné konference paliativní a hospicové péče.

3.10.2017

Archeologové budou zkoumat sklepy hradišťské ZUŠ

Sklepy pod budovou Základní umělecké školy v Uherském Hradišti začnou od 16. října prozkoumávat archeologové. Asi sedmičlenná skupinka archeologů a dělníků by tam měla pracovat do konce listopadu.

3.10.2017

Začínáme soutěžit o nejpohlednější stárkovský pár z letošních hodů

Milí čtenáři, na stránky Slováckých novin se vrací populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už osmém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky. První soutěžní pár uveřejníme na začátku prosince.

3.10.2017

NEPŘEHLÉDNĚTE: Prvňáčci již ve středu ve Slováckém deníku

Ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Ve středu 27. září vychází fotky dětí z 1. tříd. - nezapomeňte si koupit Slovácký deník!

3.10.2017

To není jízda králů. My máme chylického stárka, volali novovešťané

FOTOGALERIE / Svatováclavské hody s právem měli po roce v Ostrožské Nové Vsi. Zatímco loni si stárka se stárkou nezvolili, letos se této role ujal Vojtěch Pančík a Tereza Hůsková. 

3.10.2017

Z dotovaných krajských autobusů zmizely miliony cestujících. Jezdí vlakem

/ANKETA/ Cestování regionálními autobusy je pro lidi čím dál méně atraktivní, naopak přibývá cestujících ve vlacích. Ukazují to poslední data z dopravních statistik.  

2.10.2017

Svíčky, plyšáci a panenky pro zavražděnou holčičku

Několik plyšáků, dětské panenky, květiny a hořící svíčky. Vedle schodů vedoucích ke vchodovým dveřím bytového domu ve Starém Městě vzniklo pietní místo, kde lidé mohou vyjádřit svůj smutek nad zbytečnou smrtí ani ne tříleté holčičky, kterou měl minulý čtvrtek zabít její otec.

2.10.2017

Týden knihoven na Slovácku nabídne knihy za korunu i amnestii upomínek

Tradiční registrací pro nové čtenáře na rok zdarma a amnestií upomínek lákají na Týden knihoven dvě největší v regionu – v Uherském Hradišti a Uherském Brodě. Kromě toho ale připravili na týden od 2. do 7. října stejně jako menší knihovny v regionu řadu přednášek, výstav a čtení.

2.10.2017

Výstava zahrádkářských výpěstků byla zdrojem poučení a krásy

FOTOGALERIE / Český zahrádkářský svaz slaví v letošním roce šedesátiny. U příležitosti tohoto jubilea připravilo Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Uherské Hradiště na první dva říjnové dny okresní výstavu ovoce, zeleniny a květin. Ta se uskutečnila v sále uherskohradišťské Reduty

2.10.2017

Otrávení ježci, kočky i psi. V Bojkovicích někdo líčí návnady

HLASUJTE V ANKETĚ / Vypumpovat u veterináře žaludek své fence, která přiotrávená v tu chvíli bojovala o svůj život, musela nedávno Eva Jarolímová z Bojkovic. Téměř denně přitom v okolí bytovky na ulici 1. máje odklízí kusy pohozených knedlíků či masa, které podle jejích slov slouží jako otrávená návnada.

2.10.2017

Růžencová pouť: tisíce věřících i koncerty hvězd

Tisíce lidí dorazily o víkendu do Uherského Brodu. Část tam přivedla série bohoslužeb k poctě Panny Marie Růžencové, jiné zase pestrý hudební program Uherskobrodské pouti.

AKTUALIZOVÁNO
1.10.2017

VIDEO: Kunovické hody připomněly 500 let tamního kostela

FOTOGALERIE / Bez stárků se musely letos obejít svatováclavské hody v Kunovicích. Do čela krojované chasy se postavili Anna Ertlová a Vojtěch Ertl.

AKTUALIZOVÁNO
1.10.2017

V průvodu Michalských slavností desítky krojovaných v čele se stárky

Petr Trňák a Marie Chlachulová byli hlavními postavami uplynulého víkendu ve Starém Městě. Právě oni byli staršími stárky na tamních Michalských slavnostech.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
1.10.2017

Lídr ODS Stanislav Blaha odpovídal ON-LINE čtenářům Deníku

Stanislav Blaha je kandidátem ODS do říjnových parlamentních voleb a lídrem občanských demokratů ve Zlínskem kraji.

30.9.2017

Na Dopoledni s Armádou ČR si děti vyzkoušely střelbu ze samopalu

FOTOGALERIE / Bojové vozidlo Iveco, Landrover Defender, pistole, kulomety, protitankový raketomet nebo granátomet si mohli v sobotu dopoledne prohlédnout návštěvníci Dopoledne s Armádou ČR.

30.9.2017

Parkování na Východě se ještě zkomplikuje

HLASUJTE V ANKETĚ / Další čtyři nové bytové domy brzy vyrostou na sídlišti Východ. Tamní obyvatelé mají obavy, že se ještě zhorší už tak katastrofální situace s parkováním. U nových domů totiž vznikne méně parkovacích míst, než tam bude bytů.

29.9.2017

Uherské Hradiště bude mít o Vánocích umělé kluziště

Každý určitě viděl, jak se bruslaři v zimě prohání před Rockefellerovým centrem v New Yorku. Podobné lákadlo, jako je to uprostřed Manhattanu, bude mít od letošních Vánoc i Uherské Hradiště. Na nádvoří bývalé Jezuitské koleje totiž bude instalováno umělé kluziště.

29.9.2017

Soutěžíme O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017. 1. kolo

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku. 

28.9.2017

Nové hodiny u radnice doplní ve Starém Městě ještě jedny na náměstí

Od dob revoluce mohli řidiči projíždějící hlavní křižovatkou ve Starém Městě či chodci míjející tamní radnici kontrolovat svoji dochvilnost na sloupových hodinách stojících naproti tamního obchodního domu.

AKTUALIZOVÁNO
28.9.2017

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

28.9.2017

Oblíbená soutěž O nejkrásnější svatební pár Deníku startuje už v pátek

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna.

28.9.2017

Střecha sýpky se zhroutila. Co bude s Penkovým statkem v Hluku?

FOTOGALERIE / Zřícením části střechy na sýpce Penkova statku v Hluku se znovu rozproudily debaty, co s celou stavbou udělat. Město uspořádá v pondělí 2. října mimořádné zastupitelstvo, na kterém by se mělo rozhodnout, co se s touto částí Penkova statku do budoucna udělá. Podle starosty a statiků totiž ohrožuje bezpečnost lidí, kteří chodí okolo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení