VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

8.5.2018

Kuličkiádu uspořádali v Buchlovicích na náměstí

V oázu klidu a her se o úterním státním svátku odpoledne proměnilo náměstí Svobody v Buchlovicích. Úderem 14. hodiny začal na jeho asfaltové ploše 4. ročník kreativního zápolení s barevnými křídami, do něhož se zapojil rekordní počet čtyřiadvaceti rodinných týmů, složených ze zástupců minimálně dvou generací.

8.5.2018

Vydařený den otevřených dveří v tupeské základní škole

Každý chodil do školy, ale ne každý, se do školy rád vrací. Přesto se to v Základní a mateřské škole Tupesy rok co rok pokoušejí změnit. Letos ten správný čas nastal o první květnové neděli, kdy byly pro veřejnost dveře školy otevřené dokořán.

8.5.2018

Hradišťský domov pro seniory má nové oddělení pro lidi s Alzheimerem

Senioři trpící nemocemi stáří, Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence vůbec, se dočkali v prvních květnových dnech v Domově pro seniory v Uherském Hradišti zbrusu nového oddělení se zvláštním režimem. To má upravené podmínky pro své klienty ve smyslu zajištění bezpečnosti, vyššího dohledu a cílené systematické aktivizace.

8.5.2018

Kam na prázdniny. K tetičce do Muzea keramiky v Tupesích

Oblíbenou alternativou prázdninového pobytu dětí mimo domov jsou chvíle strávené u prarodičů, tetiček a strýčků na dědině nebo v příměstských táborech. A ony na Slovácku přežily od počátku 80. let minulého století.

8.5.2018

Žloutenka, salmonela, průjem. Jak jim předcházet, radili v nemocnici

Více než stovka zájemců z řad zdravotnických profesionálů i laické veřejnosti si v pondělí 7. května v centrálním objektu Uherskohradišťské nemocnice pod dohledem odborníků ověřila, zda postupují správně při mytí rukou.

8.5.2018

Stavba po nejstarším tkalci na Slovácku se otevře pro spolky

Dříve areál chovatelů nacházející se nad Kaplí Sv. Ducha v Podolí dozná výrazných změn. Objekt dnes součástí Duchovního a relaxačního areálu vybudovaného v roce 2015 má za částku zhruba 2,8 milionu korun sloužit v budoucnu jako zázemí pro místní spolky, ale také jako útočiště pro venkovní akce odpočinkové zóny.

8.5.2018

Rozhlednu na Velkém Lopeníku odemkl Bílý Karpat

Oficiálního zahájení sezony se opět dočkala rozhledna na Velkém Lopeníku. O první květnové sobotě ji za přítomnosti stovek turistů z obou stran moravsko - slovenského pomezí slavnostně odemkl Bílý Karpat.

7.5.2018

Lavičky znovu vrátí besedování tetiček a strýců na Slovácko

Za tetičků na lavičku. Takový název nese nový projekt Mikroregionu Dolní Poolšaví, jehož cílem je znovuvybudovat lavičky před domy v místech, kde se už v minulosti scházeli strýci a tetičky a besedovali.

6.5.2018

Ve Zlechově koštovali víno, klobásy, sýry a olivy

Snad o žádném nápoji není v historii tolik zmínek, jako o vínu. V sobotu sloužil hroznovému moku sál a suterén Agra Zlechov, v nichž se v režii tamních Milovníků vína a žen uskutečnil 6. ročník Zlechovského koštování.

6.5.2018

Hody v Dolním Němčí vyšperkoval dlouhý průvod krojovaných

VIDEO / FOTOGALERIE / Nebývalý zájem projevili obyvatelé Dolního Němčí o krojovanou účast v sobotním hodovém průvodu.

4.5.2018

Žena chvíli nevěnovala pozornost svým věcem a přišla o kabelku

O platební kartu a finanční hotovost přišla třiašedesátiletá žena při nakupování v supermarketu v Uherském Hradišti. Do obchodu přišla ve středu 2. května krátce po poledni.

4.5.2018

Jednosměrka nebo rezidentní stání? Hradiště řeší, co s ulicí Revoluční

Množství cizích aut parkujících před domy starousedlíků, problémový průjezd ulicí, ale i pokutování tamních obyvatel při víkendovém odstavení vozidla před jejich bydlištěm. Problémů s ulicí Revoluční v Uherském Hradišti linoucí se podél železniční trati je čím dál tím více.

4.5.2018

Vítěz Svatebního páru Deníku si může cenu vybrat

Pět briliantů zasazených v bílém zlatě nebo obroučku, kterou zdobí briliantová kytička. Na výběr hned ze dvou prstenů bude pravděpodobně mít vítěz soutěže Deníku O nejhezčí svatební pár.

3.5.2018

Vyschlé studny v Míkovicích nahradí vodovod za milion a půl

Dlouhé tři roky téměř na suchu mají konečně skončit. Tak dlouho čekala hrstka domácností v míkovické ulici U Mlýna na zásobování pitnou vodou z veřejného vodovodního řádu.

3.5.2018

V Hradišti připravují pro děti velkolepý sportovní den

Doslova sportovní velmocí se v sobotu 12. května stane město Uherské Hradiště. Ten den se totiž od 10 do 18 hodin na místním atletickém či fotbalovém stadionu i víceúčelových hříštích uskuteční Dětský sportovní den.

3.5.2018

Čtyři šampioni vévodili výstavě vín na zimním stadionu v Hradišti

Celkem 781 vzorků, z toho 546 bílých, 196 červených a 39 růžových vín, připravili 1. května pořadatelé pro návštěvníky 40. ročníku výstavy vín Mařatice na zimním stadionu v Uherském Hradišti.

3.5.2018

Lidé ztrácejí zájem o historii, účastníků pietních akcí ubývá

Začátek měsíce a zvláště osmý květen je v Evropě spojen s koncem druhé světové války. Po celé zemi se na mnoha místech konají vzpomínkové ceremoniály.

3.5.2018

Přístavba Katolické školy rozděluje Broďany. Čeká se na stavební úřad

Ještě dva měsíce má Katolická škola v Uherském Brodě na to, aby získala dotaci na přístavbu. Pokud ji totiž nedostane do 30. června, zaniká souhlas brodské radnice s úpravami a o rok později, tedy 30. června 2019 i nájemní smlouva.

3.5.2018

ON-LINE rozhovor s kandidátem do senátu Michalem Filipem

/INZERCE / Ptali jste se kandidáta do senátu Doc. MUDr. Michala Filipa, Ph.D., jak by mohl jako senátor pomoci Zlínskému kraji. Odpovídal vám v pátek 11. května od 13 hodin.

2.5.2018

Broďan vyzývá k redukci zastupitelů města, ti se diskuzi nebrání

Sedmadvacet zastupitelů, devět radních, tři místostarostové. Tímto rekordním počtem představitelů v porovnání s okolními městy se v posledním volebním období může pyšnit Uherský Brod.

2.5.2018

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ Husova Uh. Hradiště ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy Husova v Uherském Hradišti.

2.5.2018

Investice, opravy a soudy. Aquapark v Hradišti se dále prodražuje

Opravy více než tisícovky závad a nedodělků od zahájení provozu v roce 2010, problémy se vzduchotechnikou za miliony korun, právní služby za stovky tisíc, investice do nového zařízení, ale i splácení několikamilionového úvěru. To všechno jsou nadbytečné náklady, které musela doposud vydat radniční pokladna v Uherském Hradišti za „dopilování“ areálu svého aquaparku.

1.5.2018

Slet čarodějnic přivítal v Kunovicích i krojované

Původně měly ohně na konci dubna zahánět zlé duchy a démony. V současnosti se však pálení čarodějnic či jejich slet považuje spíše za kulturní akci plnou zábavy. Nejinak tomu bylo i v pondělí 30. dubna v kunovickém Areálu Jízdy králů, kde již tradičně oslavují takzvanou Filipojakubskou či Valpuržinu noc.

1.5.2018

V Tupesích postavili hasiči máj a představili nové auto

Také letos si vzali dobrovolní hasiči v Tupesích na svá bedra úkol postavit klasickým způsobem v centru vesnice 22 metrů vysokou májku. Veřejnosti také představili svůj nový automobil značky Renault Master.

1.5.2018

Čarodějné létání na košťatech v opevněném hradisku Modrá

Už léta patří k populárním lidovým zvykům na Modré magická filipojakubská noc, kdy se do tamního archeoskanzenu slétávají čarodějnice, čarodějové a čarodějčata.

30.4.2018

V Uherském Hradišti už lze platit virtuálními měnami

Pokrok technologie nezastavíš. Takovým heslem se začali řídit někteří restauratéři v Uherském Hradišti. Ve svých podnicích totiž začali hostům nabízet možnost platit takzvanými kryptoměnami, tedy virtuálním platidlem v podobě bitcoinu, ethereum, litecoin a ethereum classic.

30.4.2018

Vlčnovský král dohlížel na postavení 23 metrů vysoké májky

Nespočet barevných růžiček, omotaný „kančůch“ neboli velikonoční pomlázka, stuhy či vlajky Vlčnova a České republiky. Speciální výzdobou se letos, ostatně jako každý rok, může pyšnit centrální májka ve Vlčnově.

30.4.2018

Nápor větru ulomil vršek májky v Dolním Němčí

Větrné poryvy si v neděli na Slovácku vyžádaly první „oběti“. Kromě stromů popadaných na silnici nevydržela nápor větru ani horní část 35 metrů vysoké obecní májky v Dolním Němčí. Naštěstí se nikomu nic nestalo a o den později se v centru obce tyčila májka opravená.

29.4.2018

Ve Vápenicích uctili po třiasedmdesáté památku salašských hrdinů

Jako každý rok, i letos obec Salaš na úpatí Chřibů slaví slavné osvobození. A protože o něm tamější obyvatelé chtějí mluvit a slavit jej, scházejí se o poslední dubnové sobotě kilometr za obcí, v údolí zvaném Vápenice.

29.4.2018

Buchlovice si po třiasedmdesáté připomenuly památku osvoboditelů

Pietním aktem, položením věnců a kytic u pomníků obětem dvou válečných konfliktů na náměstí Svobody uctili představitelé Buchlovic společně s delegací výsadkových veteránů plukovníka Vladimíra Maděry ze Zlína a Svazem letců generála Janouška Přerov památku obětí II. světové války, ale zároveň si připomněli 73 let od osvobození městyse od nacistické okupace.

29.4.2018

VIDEO: Německý transportér ve Strání ozdobil vojenskou přehlídku

/FOTOGALERIE/ Pro úspěšnou taktiku nacistického Německa v rychlém průniku obranou napadené země, takzvaného blitzkriegu, představoval nepostradatelnou složku. SD.KFZ.251 či lidově řečeno „hakl“ umožnil za druhé světové války do té doby nevídaně rychlé přesuny vojáků, kteří tak konečně stíhali tankovým divizím.

AKTUALIZOVÁNO
29.4.2018

Cyklostezku z Bojkovic do Krhova věnovali Markétě Klimentové

/FOTOGALERIE/ Jako na významnou osobnost Bojkovska lze vzpomínat na nedávno zesnulou Markétu Klimentovou z Bojkovic. Ta dlouhá léta pracovala v tamním muzeu jako průvodkyně a měla na kulturní dění v regionu pod Novým Světlovem nemalý vliv, například založením Muzejního spolku Aloise Jaška.

29.4.2018

5 fám o koncepci nemocnic, které Zlínský kraj vyvrací

Ve všech nemocnicích Zlínského kraje se bude operovat žlučník, kýla nebo slepé střevo. Například žaludek nebo konečník, které nepatří k častým zákrokům, pouze na jednom místě. Zopakovalo to včera při plánovaném setkání s novináři vedení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně i Zlínského kraje. Hejtman Jiří Čunek a šéf nemocnic Radomír Maráček vyvracejí rovnou pět fám, které provázejí koncepci zdravotnictví v kraji.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2018

Víno, bizarní kola i slovenská výprava. Na kole se opět otevíraly cyklostezky

Dvaadvacet členů klubu ze slovenské Oravy čekajících na startovní výstřel pistole ke zdolání desítek kilometrů po Slovácku na svých kolech, nedaleko od nich Michal Frecer ukládající do zásobníku svého ručně vyrobeného dřevěného kola demižónek s vínem a naproti němu parta z Babic chystající se do Vlčnova nebo Blatničky se svojí tandemovou skládačkou.

28.4.2018

Armén i Moravan Ašot Arakeljan oslaví životní jubileum - 70 let

Sedmou dekádu své životní cesty završí 2. května malíř a historik Ašot Arakeljan, člověk velkého srdce, dvou domovů, umělec mimořádného výtvarného cítění i osobnost pevných morálních zásad. Narodil se 2. května 1948 v Náhorním Karabachu, ale od roku 1992 žije a pracuje na Slovácku v Horním Němčí.

28.4.2018

Krajem projela kolona hasičských veteránů. Zamířila na Svatý Hostýn

FOTO, VIDEO/ - Pět historických hasičských vozidel projíždělo v pátek Zlínským krajem.

27.4.2018

Uherský Brod převzal cenu za informační portál i video

Nejlepší propagační spot do tří minut vytvořil Uherský Brod. Město získalo ocenění na III. ročníku soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů Turistpropag.

27.4.2018

Deník hledá inzertního poradce pro oblast Uherské Hradiště

Chcete nastartovat Vaši kariéru a získat praxi v uznávané mediální společnosti? A nebo jste zkušený profík co chce změnit obor a začít od začátku? Chcete vidět výsledky své práce na trhu a užít si tak úspěch s druhým největším vydavatelským domem v České republice?

27.4.2018

Slavnostně otevřeli Zahradu života v Pašovicích

Slavnostní otevření Zahrady života se v neděli 15. dubna uskutečnilo v Pašovicích. Zahradě života požehnal pomocný biskup olomoucký Josef Nuzík.

27.4.2018

Vyšla další kniha Luďka Galušky o Slovanech, na představení přijel i arcibiskup

„Co však o nich víme jistě, to je skutečnost, že na rozdíl od svých germánských předchůdců se v úrodných nížinách podél Moravy, Dyje, Svratky, Svitavy a jejich přítoků rozhodli zůstat natrvalo. Tak se na dějinné scéně v roce 822 poprvé objevili Moravané,“ předčítal Jiří Jilík část závěru nové knihy Luďka Galušky s názvem Slované – stopy předků.

27.4.2018

Ohně s čarodějnicemi asi pokropí déšť

Čarodějnické ohně letos zřejmě zmaří na řadě míst déšť.

27.4.2018

Kam o víkendu?

 Inspirujte se. Deník přináší tipy na víkend.

27.4.2018

Opatření kvůli pseudomoru potrvají možná i několik týdnů

Pokutu deset tisíc korun může dostat fyzická osoba, dvacet tisíc pak firmy za nesplnění nebo porušení povinností vyplývajících z mimořádných veterinárních opatření, která vydala Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s nebezpečnou nákazou tzv. Newcastleskou chorobou neboli pseudomorem drůbeže a ptactva.

26.4.2018

O dopravě v centru Hradiště má být do února jasno

Jeden společný terminál autobusové a vlakové dopravy podobný tomu v Uherském Brodě, linková doprava elektrobusy v historickém centru města, pěší zóna v ulici Nádražní či centrální parkovací dům.

26.4.2018

Nalezené urny uloží do hrobů. Trestní oznámení nepodají

K zásadnímu rozhodnutí došlo tuto středu v případu čtrnácti nalezených uren s lidskými ostatky za hřbitovní zdí v Kunovicích.

AKTUALIZOVÁNO
26.4.2018

V Bojkovicích otevřou novou cyklostezku a pokřtí knihu

Téměř dva a půl kilometru dlouhý úsek nové cyklostezky slavnostně otevřou v sobotu 28. dubna v Bojkovicích. Program začíná ve 14 hodin, kromě tradičního přestřižení pásky se hosté mohou těšit také na křest turistického průvodce, který se věnuje městu a okolí.

25.4.2018

Byty v Brodě: Zdi praskají, teče do nich a na stěnách je plíseň

Přemrštěné ceny za současný stav a špatný odhad. To byly hlavní argumenty obyvatel bytových domů na náměstí Svobody a na Horní Valy, se kterými přišli na zasedání zastupitelstva v Uherském Brodě. Město nájemníkům totiž nabídlo byty na odkup, současným obyvatelům se ale cena zdá příliš vysoká s ohledem na jejich stav.

25.4.2018

Vlárská dráha je ve špatném technickém stavu. Kvůli opravám hrozí zpoždění vlaků

Snížení traťové rychlosti v některých úsecích až o 30 kilometrů za hodinu, prodloužení jízdní doby vlaků a z toho plynoucí negativní dopady na osobní vlakovou dopravu. Tak zní nejhorší scénář, který by mohl nastat v příštím roce na železniční trati mezi Starým Městem a Vlárským průsmykem na Moravsko-slovenském pomezí.

24.4.2018

Prohlídkovou sezonu bunkru pod Sv. Antonínkem zahajoval obrněný transportér

Už třetí rok mají návštěvníci možnost prohlédnout si obnovený a zrekonstruovaný vojenský bunkr pod Svatým Antonínkem. Dílo turistického klubu z Ostrožské Lhoty se stalo obrovským tahákem nejen pro příznivce vojenské historie. Slavnostní zahájení turistické sezony a otevření bunkru pro letošní sezonu nedaleko známého poutního místa, se uskutečnilo v nedělním odpoledni.

24.4.2018

Strání oslaví osvobození salvou. Bitvu vystřídá přehlídka

Nákladní automobil, Hakl, motorka či arzenál zbraní a dobového vybavení z 2. světové války. V sobotu 28. dubna se Strání chystá oslavit 73. výročí od osvobození obce. Namísto loňské bitvy však přichystala obec přehlídku historických reálií obou vojsk, která se střetla v takzvané bitvě o Bílé Karapaty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT