VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

31.7.2018

Zastávky se v Hradišti dočkají přístřešků a zlepšení za milion

Hned na pětici zastávek v novém kabátě se mohou těšit častí cestovatelé městskou hromadnou dopravou (MHD) v Uherském Hradišti, a to především v městské části Jarošov a u Uherskohradišťské nemocnice.

31.7.2018

Boj proti kůrovci začal už i na Slovácku

Nikdy podobnou zkušenost ještě nemělo. Přesto už i vedení Drslavic muselo v obecních lesích řešit problémy s kůrovcem.

31.7.2018

Uherskobrodský pivní festival poprvé představí živý jukebox

Milovníky tradičního českého nápoje v tyto horké červencové dny zajisté potěší akce pořádaná uherskobrodským pivovarem. Ten totiž na sobotu 4. srpna připravil již tradiční slavnosti, které se ponesou veskrze v hudebním duchu s velkou pivní ochutnávkou.

31.7.2018

Stížnosti na parkoviště u nádraží má v Hradišti umlčet nová tabule

Přestože svítil na ceduli nápis obsazeno, závora pouštěla další řidiče. Tak zněla nejčastější stížnost na parkování u hradišťského vlakového nádraží, které pojme až sto dvaadevadesát vozidel.

30.7.2018

Noční procházky Buchlovem přilákaly tisíce lidí

FOTOGALERIE / Dva tisíce návštěvníků z celého Česka přišlo v průběhu tří červencových dnů na 13. ročník Buchlovských nocí s černou paní.

30.7.2018

Na chytání ryb pod noční oblohou mělo 120 rybářů šestnáct hodin

FOTOGALERIE / První rybářští nadšenci se do 34. ročníku závodu v lovu ryb pod noční oblohou zapsali v sobotu 14 hodin, a to i navzdory dešti.

30.7.2018

Blaha bude obhajovat post starosty. Lidovce i ANO táhnou noví lídři

Ani zvolení do poslanecké sněmovny nakonec nezabrání současnému starostovi Uherského Hradiště Stanislavu Blahovi obhajovat svoji funkci i na další čtyřleté období.

29.7.2018

Na Velkou Javořinu dorazil i bývalý slovenský prezident Gašparovič

Předseda poslanecké sněmovny Radek Ondráček nebo bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič. Osobnostmi veřejné scény se to jen hemžilo na Velké Javořině o poslední červencové neděli.

29.7.2018

Buchlovice smrděly česnekem. Ale nádherně

Magnetem pro 4 800 milovníků rostliny Allium z různých koutů Česka a Slovenska, ctitelů dobré zábavy, folklorních souborů, dechovek, country kapel, cimbálovek a chutných česnekových pokrmů byl v sobotu 17. ročník Festivalu česneku na zámku (a v městečku) Buchlovice.

28.7.2018

Josef Somr vzpomínal v Hradišti na natáčení Žertu

FOTOGALERIE / Vzpomínáním na natáčení filmu Žert zahájili pořadatelé výstavu fotografií mapujících místa v Uherském Hradišti, kde se před padesáti lety snímek natáčel.

28.7.2018

Anketa nebo referendum? O koupelkách mají rozhodnout Broďané

Překvapivý závazek navzdory předchozímu rozhodnutí. Tak se dá popsat hlasování uherskobrodského zastupitelstva, které na posledním jednání zaúkolovalo radu města k uspořádání ankety nebo referenda mezi obyvateli, kteří by tak měli možnost vyjádřit se k osudu současného koupaliště, takzvaných starých koupelek.

28.7.2018

Uherskohradišťská věznice otevře své brány

Atmosféra strachu, studených chodeb a mříží. To si budou moct zájemci vyzkoušet na vlastní kůži na jedné ze 3 výjimečných prohlídek, kdy se proslulá uherskohradišťská věznice otevře veřejnosti.

27.7.2018

Mladík putuje z Hradiště pěšky až do Aše. Oslaví tak výročí vzniku republiky

Z Uherského Hradiště jen po svých nohách až do nejzápadnějšího bodu České republiky, do Aše. Svou pouť napříč tuzemskem začal osmnáctiletý Hradišťan Maxim Havlík 10. července, dorazit do cíle by měl dnes. Chce tak oslavit 100. výročí vzniku Československa, inspiroval se však také středověkými poutníky.

27.7.2018

Za černou paní, temným přízrakem hradu Buchlova

Pokud zrovna nevíte, co budete dělat dnes nebo zítra večer, rozhodně si nenechejte ujít 13. ročník Buchlovských nocí s černou paní, které pořádá správa hradu Buchlova spolu s občanským sdružením HB Collegium. Po dva večery, od 19.30 hodin až do půlnoci, vás budou provázet starobylými komnatami středověkého hradu sličné průvodkyně v historických kostýmech.

26.7.2018

Josef Somr provede účastníky LFŠ po místech, kde se natáčel Žert

Přesně před 50 lety se po ulicích Uherského Hradiště procházeli filmaři a točili tam scény filmu Žert. V rámci doprovodných akcí letošní Letní filmové školy se mohou zájemci vydat v sobotu 28. července na procházku po lokacích, kde se natáčelo, s hercem Josefem Somrem, který ztvárnil ve filmu hlavní roli, a s fotografem Janem Kudělou.

26.7.2018

Na Slovácku už koštují první tekuté ovoce

Ti, kterým už zásoby z minulého roku pomalu dochází, netrpělivě očekávají dozrání ovoce. Poštěstilo se jim, letos totiž ovoce dozrává dříve. Místní si tak můžou již teď vytvořit zásobu oblíbeného pití na další rok.

26.7.2018

Po prázdninách čekají dopravní omezení Velehrad, Kudlovice i Bojkovice

Nejen v době největšího vytížení stavebních firem na asfaltových cestách, tedy v období letních prázdnin, ale i po jejich skončení čekají na řidiče na Slovácku četná omezení.

26.7.2018

Jedno z nejdelších zatmění Měsíce mohou zájemci sledovat v brodské Hvězdárně

Svědky jednoho z nejdelších zatmění Měsíce budou v pátek 27. července lidé z celé České republiky. „Tento jev má trvat sto tři minut, přičemž nejdelší zatmění trvají o tři minuty déle. Budeme tedy svědky jednoho z nejdelších zatmění, kdy luna projde geometrickým středem zemského stínu,“ sdělil odborný pracovník z brodské hvězdárny a planetária Rostislav Rajchl.

26.7.2018

Realitní makléř Michal Zapletal: kouzlil jsem pro celebrity i učitelky

/ROZHOVOR/ Domy, prohlídky, schůzky, telefonáty. To je denní chleba realitního makléře z Přerova Michala Zapletala. Práce však není jediné, co ho baví. Michal Zapletal má ještě netradiční koníček. Mikromagii.

26.7.2018

Chcete si pořídit chatu či chalupu? Milion korun ve většině Česka nebude stačit

/INFOGRAFIKA/ K pořízení rekreační nemovitosti letos postačí Čechům zhruba stejně peněz jako loni. Pořídí si za ně ale menší stavení na menším pozemku.

25.7.2018

Na česnekovém festivalu v Buchlovicích si najdete svého česnekáře

Pěstitelská renesance českého česneku přiměla Folklorní agenturu Buchlov proměnit o poslední červencové sobotě už posedmnácté městečko Buchlovice a jeho zámecký areál v největší česnekové tržiště s voňavou zeleninou v České republice.

25.7.2018

I na Slovácku bude vedro jako na Sahaře

Horko a zase horko. Takový ráz počasí mohou očekávat lidé ve Zlínském kraji příštích 14 dní. Deníku to potvrdila meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.

25.7.2018

Novým ředitelem Domu kultury v Brodě je Radek Srnec

Nejdříve odvolání ředitele Domu kultury Jana Zapletala kvůli nejasnostem kolem milionové opravy interiéru dětského oddělení Knihovny Františka Kožíka, poté odstoupení nově jmenovaného nástupce Romana Foltýna.

25.7.2018

Zahrady na všechny způsoby. Žáci umělecké školy vystavují svá díla

Pohádková, historická či zarostlá zahrada. Takováto a spousta dalších zahradních vyobrazení si budou moct návštěvníci zámeckého parku v Buchlovicích prohlédnout na vlastní oči v tamním areálu bývalé konírny.

24.7.2018

Keramikem na dvacet minut? Jen si to zkuste, zážitek stojí za to

Vlastníma rukama jsem se rozhodl vyzkoušet, co všechno obnáší tvorba nádoby z keramické hlíny. Vydal jsem se proto ke keramikům Petře Nožičkové a jejímu „tatínkovi“ Karlovi do uherskohradišťských Mařatic. Rozhodli se totiž, že do tajů své tvůrčí činnosti dají nahlédnout skupince zájemců z okruhu svých přátel.

24.7.2018

V Brodě začíná závod s časem. Za pozemky pro obchvat nabídne i pětinásobek

Ambiciózní projekt pro město Uherský Brod, klíčový pro klid obyvatel jeho místních částí. Tak by se dal nazvat dlouho chystaný obchvat, který si klade za úkol odklonit nákladní dopravu z okolí rodinných domů v Újezdci a Těšově.

24.7.2018

Za černou paní, temným přízrakem hradu Buchlova

Pokud zrovna nevíte, co budete dělat o večerech 26. až 27. července, rozhodně si nenechejte ujít 13. ročník Buchlovských nocí s černou paní, jehož pořadatelem budou správa hradu Buchlova spolu s občanským sdružením HB Collegium.

24.7.2018

Nejspokojenější lidé žijí na Zlínsku, vyplývá z průzkumu Místo pro život 2018

/INFOGRAFIKA/ Češi si pochvalují dostupnost a kvalitu škol, žehrají na pracovní podmínky v místě bydliště.

23.7.2018

Vlčnov oslavoval hody zpěvem u památkových búd

Lidové písně rezonující mezi zdmi starodávných vinohradnických staveb v areálu Vlčnovských búd. Takové bylo sobotní odpoledne 21. července ve Vlčnově.

23.7.2018

Oprava staroměstské školy vyžene stovky dětí do azylů

Půdní vestavba se čtyřmi odbornými učebnami, modernizace devíti dalších učeben včetně kabinetů a přípraven, bezbariérová úprava sociálek či internetové pokrytí všech místností.

23.7.2018

Karolína Nevřivá: Na skautingu je nejlepší překonávání sama sebe

Na první schůzku si Karolína vzpomíná velmi barvitě. „Vím, že jsem se tehdy hrozně moc styděla. Měla jsem za to, že budu jen sedět na lavičce a dívat se na ostatní. Nebylo tomu tak. Hned se se mnou všichni seznámili a zapojili mne do programu. Celou dobu jsme si hráli venku a vedoucí jsme oslovovali přezdívkami,“ vzpomíná Karolína Nevřivá na svůj první zážitek spojený se skauty.

23.7.2018

Sbírají školní pomůcky pro sociálně slabé rodiny

Až do září mají rodiče možnost přispět do sbírka školních potřeb pro malé školáčky. Ne všechny rodiny si totiž mohou dovolit pořídit dětem nové aktovky, penály a další potřeby.

22.7.2018

Jak jsme si užívali pohádkovou cestu kudlovickými Paniháji

„Zapomeňme na pár hodin na starosti běžného života dospělých chlapů a pojďme si dnes odpoledne užívat návrat do dětských let v kudlovických Panihájích. Zcela určitě nám ten návrat přinese akce Pojďte s námi do pohádky,“ lákám v sobotu po obědě starostu Kudlovic Josefa Snopka.

22.7.2018

Den otevřených dveří skláren v Květné nalákal tisíce lidí

Davy zvědavců, ale taky zájemců o ruční práci straňanských sklářů zavítaly v sobotu 21. července do prostor skláren v Květné, kde se pořádal každoroční den otevřených dveří. Přes čtyři tisíce návštěvníku si tak často odnesli domů sklo ve slevě či unikátní kousky do svých sbírek.

22.7.2018

Velký Lopeník opět přivítal setkání Čechů a Slováků

Dopolední mše, speciality slovenské i české kuchyně včetně buřtů a guláše, zapálení vatry přátelství a posezení s folklorními soubory pod rozhlednou. Tak to vypadalo v sobotu 21. července na vrcholu Velkého Lopeníku, kde se uskutečnilo už třinácté přátelské setkání Čechů a Slováků.

21.7.2018

Osmdesát tři manželských párů obnovilo na Velehradě vzájemné sliby lásky

Zvláštní, jedinečnou a slavnostní událostí pro 83 manželských párů z různých koutů České republiky, byla při páteční večerní bohoslužbě, kterou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě celebroval novokněz Václav Rylko, obnova vzájemného slibu lásky.  

21.7.2018

Přes den se děti zabavily v muzeu keramiky, na noc byly doma

Pro aktivní a tvořivé děti, které mají rády hry a kamarády, ale nemají chuť přespávat mimo domov, byl ideální volbou ve třetím červencovém týdnu premiérový příměstský tábor v Muzeu keramiky Tupesy.

20.7.2018

Na Slovácku jsou na dovolenou v oblibě literárně naučné knihy

HLASUJTE V ANKETĚ / K prázdninovým dovolenkám na pláži či někde na chatu uprostřed přírody bezpochyby patří dobrá četba. V žebříčcích nejvíce kupovaných knih na Slovácku se však kromě beletristických děl derou do popředí také literárně naučné knihy.

20.7.2018

Záhadná houbařská sezona je v lesích Chřibů nevyzpytatelná

„V lesích Chřibů vládne od konce května velice bídná houbařská sezona. Horko, sucho, větrno nepřeje zálibě nás mykologů. Rádi bychom vyrazili do lesa s košíkem na houby, kde ale zatím tam o ně nezavadíme,“ řekla smutně Alena Filípková, znalkyně houbařských poměrů v Chřibech a předsedkyně Mykologického klubu Salaš.

20.7.2018

MHD v Uherském Hradišti nově zastaví i u vlakového nádraží

Na novou linku se mohou v nejbližších dnech těšit cestující MHD v Uherském Hradišti. Číslo osm ponese trasa začínající na sídlišti Východ na zastávce Rudy Kubíčka, pokračovat přes Derflanskou, ZŠ Větrná a Mařatice Horní konec na hřbitov a odtud po trase linky číslo 5 na autobusové nádraží.

20.7.2018

Při svatbě nám pršelo štěstí, říká výherkyně prstenu s brilianty Radka Vaculková

Manželům Radce a Františkovi Vaculkovým z Dolního Němčí přálo štěstí a zvítězili v soutěži Svatební pár Deníku 2018. Proto si v redakci Slováckého deníku převzali v těchto dnech z rukou autora ceny Zbyňka Zimčíka, majitele uherskohradišťského studia Filip – prsten s brilianty.

19.7.2018

Náruče tetiček z dědiny byly dětem na Rochusu otevřené

Beru toho červencového dne za kliku brány Parku Rochus nad Uherským Hradištěm. Vstupuji do krásného prostředí parku, v němž u malebné boršické chalupy zní křik a smích hemžících se dětí, oděných do vesnických krojů.

19.7.2018

České učitelky pracovaly ve velehradské škole na svém rozvoji

Výtvarná výchova tvořivě na základní škole, geometrie činnostně v 1. až 3. ročníku, činnostní učení ve výuce matematiky a v českém jazyku ve 4. až 5. ročníku, čtenářská a matematická pregramotnost tvořivě v poslední ročníku mateřské školy. To je výčet pestré nabídky kurzů 15. ročníku Letní tvořivé školy na Velehradě.

19.7.2018

Na byt nedosáhl. Teď hrozí invalidnímu důchodci život na ulici

Ještě pět let zpátky měl Petr Sás život téměř identický s většinou lidí z jeho okolí. Tehdejšího živnostníka a podnikatele však v pětačtyřiceti zasáhla mrtvička, která jej na dlouhé měsíce připoutala k lůžku. Od té chvíle jde s Petrem Sásem vše z kopce.

18.7.2018

Přes den dobrodružství, večer vlastní postel

Badatelské výpravy, stloukání másla nebo třeba plstění. Nejen tyto aktivity nalákaly letos rodiče, aby své ratolesti přihlásili na příměstské tábory na Uherskohradišťsku. V okolí metropole Slovácka se jich koná hned několik.

17.7.2018

Včelaři očekávají menší úrodu medu

Produkce medu bude letos v jednotlivých regionech Slovácka různá. Včelaři tvrdí, že za slabší snůškou medu stojí rychlý průběh jara a dlouhodobé sucho.

16.7.2018

V Uherském Ostrohu stylově oslavili 100. výročí vzniku Československa

Scéna jako vystřižená z filmů pro pamětníky. Ostrožským náměstím i okolím místního zámku se to v sobotu 14. července hemžilo galantními pány s motýlky a půvabnými usměvavými damami.

AKTUALIZOVÁNO
15.7.2018

VIDEO: Na pohřeb brodského děkana dorazilo tisíc věřících, nechyběl arcibiskup

Smutně vyzváněly zvony farního kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Uherském Brodě, když v sobotu 14. července odpoledne oznamovaly věřícím, že se přiblížil čas posledního rozloučení s tragicky zemřelým místním děkanem Josefem Pelcem.

14.7.2018

Účastníci filmovky v Hradišti zažijí několik premiér

Světovou premiéru zažije Letní filmová škola v Uherském Hradišti, která startuje 27. července.

14.7.2018

Po infarktu pečlivě dbám na léky a také sportuji, říká důchodkyně

Před dvěma roky prodělala důchodkyně Zdeňka Večeřová srdeční infarkt, což ji podle jejích slov velice zaskočilo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT