VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

24.12.2017

Příběh o Ježíškově narození završil televizní štáb interview s Pannou Marií

FOTOGALERIE / Vánoční divadlo s příběhem o narození Ježíše Krista v podání scholy Nekonečno nemohlo chybět při symbolickém štědrodenním otvírání betléma v kostele svatých Filipa a Jakuba v Dolním Němčí.

24.12.2017

Přečtěte si přání čtenářů Deníku. Splní se?

Deník vyzval své čtenáře, aby poslali vánoční přání, které redaktoři Deníku v těchto dnech doručí do vídeňské katedrály svatého Štěpána, kde je umístěna schránka, kam se přání ze všech koutů světa hází.

24.12.2017

Otužilec chce na Štěpána opět přeplavat Moravu

Otužilecké plavání v řece Moravě, tak jako před dvěma lety, chystá v Uherském Hradišti na 26. prosince od 14 hodin dálkový a expediční plavec Pavel Poljanský z Přerova.

24.12.2017

Osobností Moravy pro rok 2017 je hudebník Jiří Pavlica

FOTOGALERIE / Osobností Moravy pro rok 2017 se stal hudebník, skladatel a umělecký vedoucí Hradišťanu Jiří Pavlica. 

23.12.2017

Jak bude otevřeno na Silvestra a Nový rok?

Otevírací doba velkých supermarketů a obchodních center na Silvestra a Nový rok ve Zlínském kraji

22.12.2017

Kúpelky v Brodě zavřou. Nový areál vyroste u Delfína

FOTOGALERIE / Nové venkovní koupaliště vznikne v Uherském Brodě. Starý areál v ulici U Plovárny už dosluhuje a zastupitelé rozhodli, že bude výhodnější vybudovat zcela nový než opravovat ten stávající.

22.12.2017

Silvestrovské výšlapy na Velkou Javořinu, Velký Lopeník i na Pepčín

HLASUJTE V ANKETĚ / Silvestrovské pochody na vrcholy hor se staly oblíbenou aktivitou vždy o posledním dnu roku na Slovácku. Pěšky nebo na běžkách se obyvatelé našeho regionu vydávají na Pepčín nad Drslavicemi a Vlčnovem, k rozhledně na Velkém Lopeníku a tradičně také na nejvyšší vrchol Bílých Karpat na Velkou Javořinu.

22.12.2017

Nejhezčí strom v kraji má Fryšták, druhý září v Uherském Brodě

Nejhezčí vánoční strom ve Zlínském kraji stojí ve Fryštáku. Rozhodli o tom čtenáři Deníku, kteří pro něj během posledního týdne hlasovali na webu.

22.12.2017

Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

Mokré nebo s rozbředlým sněhem jsou v pátek ráno silnice na Slovácku.

22.12.2017

Osmnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

21.12.2017

Dárců kostní dřeně máme pořád málo

ROZHOVOR / Náboru nových dárců kostní dřeně se sedmasedmdesátiletá Zdenka Wasserbauerová věnuje aktivně dvacet let, a coby seniorka v práci stále pokračuje. Svým osobním zápalem už získala do registru bez nároku na odměnu 12 800 potenciálních dárců. Podle ní je to však stále málo.

21.12.2017

Třicet let starý drátový rozhlas vymění v Nivnici za bezdrátový

Je špatně slyšet. Hlásí přes sebe. Nerozumíme mu. I to jsou výroky na účet obecního rozhlasu v Nivnici. Tamní zastupitelstvo se tedy rozhodlo jednat a zastaralý drátový systém chce nahradit bezdrátovým.

AKTUALIZOVÁNO
21.12.2017

Slovácko ve čtvrtek zasypal sníh. Silnice byly sjízdné s opatrností

FOTOGALERIE / Očekávání silničářů se pomalu plní. Silnice na Slovácku zasypává přibližně od poledne sníh a začínají být hůře sjízdné.

21.12.2017

Umělá ledová plocha otevře i v centru Uherského Brodu

Může to být jeden z receptů, jak oživit v Uherském Brodě Masarykovo náměstí, tedy střed města, kde se podle dlouhodobých kritiků nic neděje.

21.12.2017

V Pašovicích má vyrůst nová čtvrť. Kvůli silnici a sítím musí vykoupit pozemky

FOTOGALERIE / O desítky metrů svých pozemků mají přijít majitelé, kteří vlastní v současné době ornou půdu v nově vznikající čtvrti Záhumní v Pašovicích.

20.12.2017

Vysoké nájmy trápí tělesně postižené v Hradišti

Velký problém sužuje už několik let okresní organizaci Svazu tělesně postižených (STP) v Uherském Hradišti. Jeho členové se totiž nemají kde scházet, neboť jim město neúměrně zvedlo nájem. V jiných obcích je přitom běžné, že obecní úřady tělesně postiženým poskytují prostory zdarma.

20.12.2017

Silnice jsou sjízdné bez problémů, sněžení očekávají ve čtvrtek

Sjízdné komunikace bez problémů hlásí ve středu ráno silničáři na Slovácku.

20.12.2017

Budoucí kosmetičky dělaly ze svých modelů gotiky

FOTOGALERIE / Jana Krokavcová z Jalubí, Terezie Gazárková z Domanína a Eliška Rehbergová z Uherského Ostrohu, takové bylo pořadí na prvních třech místech II. ročníku soutěže v kategorii líčení na téma Mystic Gothic, která se uskutečnila na Střední škole služeb v Uherském Hradišti.

19.12.2017

Vedení Brodu se rozhodlo obnovit historický vchod do radnice. Povede do sklepení

Ještě na fotkách z 30. let minulého století vedou do uherskobrodské radnice dva vchody z tamního Masarykova náměstí. Dnes obyvatelé a návštěvníci města mohou vidět jen jeden.

19.12.2017

E-recepty: nový byrokratický strašák?

Od ledna budou doktoři muset vydávat léky pouze prostřednictvím elektronického receptu. Vůči novince jsou ale lékaři v kraji skeptičtí. Podle nich je nefunkční a zatěžující.

19.12.2017

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ ze Šumic a z Bánova ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky usměvavých dětí z prvních tříd ZŠ ze Šumic a z Bánova.

19.12.2017

Hradiště si cení zodpovědných pejskařů

FOTOGALERIE / Nové oplocené psí hřiště otevřelo město Uherské Hradiště v lokalitě sídliště Mojmír v ulici Revoluční. Rozměry hřiště jsou 55 x 40 metrů.

19.12.2017

Hejtman Čunek tlačí na vznik Muzea totality v Uherském Hradišti

FOTOGALERIE / K urychlenému uskutečnění dalších kroků při plánování proměny chátrajícího areálu věznice v Uherském Hradišti zavelel v těchto dnech hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. 

19.12.2017

Farnost v Uherském Hradišti si na opravu kostela musela půjčit

Po dlouhých letech se obyvatelé Uherského Hradiště dočkali a poslední vada na kráse města byla odstraněna. Od května letošního roku dělníci opravovali fasádu kostela svatého Františka Xaverského, která místy padala a nepůsobila reprezentativním dojmem.

18.12.2017

U centra Hradiště se začíná pracovat na azylovém domě

Ostře sledovaná a pro mnohé kontroverzní situace s objektem čp. 263 na hradišťské třídě Maršála Malinovského pomalu spěje k jednomu z obávaných vyústění.

18.12.2017

Adventní plavba na lodi Noe: trenýrková teplota a čert s Mikulášem na laně

FOTOGALERIE / Bude tam chladno. To je první věc, která mě napadá, když se připravuju na vánoční plavbu s kaprem Karlem.

18.12.2017

Slovácku se sněhová kalamita vyhnula

Zatímco ve zbytku republiky byla kvůli padajícímu sběhu situace místy až kritická, na Slovácku neměli řidiči o kalamitě ani ponětí.

18.12.2017

Příští rok půjdou do důchodu ročníky 1954 až 1959. Čeká je až 18 tisíc měsíčně

V roce 2018 mohou do starobního důchodu odejít muži narození mezi prosincem 1954 a srpnem 1955 a ženy narozené mezi lety 1955 a 1959. Zatímco u mužů počet dětí nehraje roli, u žen každé vychované dítě představuje uspíšení důchodu přibližně o rok. Novopečení důchodci se mohou těšit nejčastěji na částky mezi 12 a 13 tisíci korun měsíčně. 

16.12.2017

Budovu bývalé školy z roku 1913 na Modré nechali opravit za dva miliony korun

Obecní dům na Modré se dočkal kvalitnějšího interiéru a zázemí, ale také důstojnějšího kabátu. „Oprava hojně využívaného obecního domu byla odstartována 14. června.

16.12.2017

Hlas lidu zvítězil, město otočí jednosměrku v Mařaticích

Když nechalo město Uherské Hradiště před časem zjednosměrnit část ulice Družstevní v Mařaticích, zvedlo to velkou vlnu nevole.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT