VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

3.8.2017

Studenti z Brna pomáhají Uherskému Brodu

FOTOGALERIE / Před časem vyvěšené návrhy Mariánského náměstí, nedávno zase zveřejněné studie okolí židovského hřbitova či jižní části hradeb.

2.8.2017

Vítězství si vystřílel domácí tým z Vlčnova

FOTOGALERIE / Střelbou na asfaltové holuby pokračovala v sobotu olympiáda mikroregionu Východní Slovácko. Šestičlenné týmy z Vlčnova, Suché Loze, Korytné, Nivnice a Bystřice pod Lopeníkem měli 20 výstřelů, při kterých měly zasáhnout holuba letícího z různých stran. Do mikroregionu patří i Bánov, ten ale na poslední chvíli z klání omluvil. 

2.8.2017

Staroměšťany trápí vyzvánění zvonů v Kovozoo

HLASUJTE V ANKETĚ / FOTOGALERIE / V dubnu nainstalované tři zvony se v areálu staroměstské Kovozoo staly oblíbenou turistickou atrakcí. Pro obyvatele města z blízkého okolí se však staly o prázdninách každodenní noční můrou.

2.8.2017

Myslivci už kvůli moru odlovili přes tisíc prasat

FOTOGALERIE / Africký prasečí mor zřejmě někdo zavlekl do regionu úmyslně. Myslí si to Krajská veterinární správa, která už podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Tomu nebo těm, kdo za šíření nakažlivé nemoci zvířat stojí, hrozí odnětí svobody na jeden rok.

1.8.2017

Daniel Bergman: Ke změně profese mě inspiroval dokumentární film o záchranářích

ROZHOVOR / Čtyřiapadesátiletý Daniel Bergman je jedním ze švédských hostů 43. Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Syn slavného režiséra Ingmara Bergmana se přitom filmu už patnáct let nevěnuje. Pracuje jako záchranář.

1.8.2017

Jitka Bílková: Ideální sestra? Se silou Ramba, s velkým srdcem a očima i vzadu

ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Náměstkyně pro nelékařské zdravotnictví a kvalitu Uherskohradišťské nemocnice Jitka Bílková odpovídala čtenářům Deníků na jejich dotazy k práci a kompetencím zdravotních sester.

1.8.2017

Zvládneme extrémní vedra?

Vysoké teploty, slunce a dusno. Na horké dny upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHÚ). Teploty by se podle něj měly v úterý vyšplhat až k sedmatřiceti stupňům, další dny pak na teploměrech uvidíme teploty okolo třicítky.

31.7.2017

Dobrou zprávu pro zdravotní sestry přineslo zasedání zastupitelstva

Program, prostřednictvím něhož budou zdravotnickým zařízením v kraji přiděleny peníze na navýšení platů nelékařských zdravotnických pracovníků o 2 tisíce korun měsíčně, schválilo v pondělí Zastupitelstvo Zlínského kraje.

AKTUALIZUJEME
31.7.2017

Hejtman Čunek vyhlásil stav nebezpečí pro Zlínský kraj

Stav nebezpečí pro celý Zlínský kraj vyhlásil hejtman Jiří Čunek dnes od jedné hodiny odpolední. Ten bude trvat až do 29. srpna.

31.7.2017

Jak rozpohybovat obrázky? Děti si na filmovce vyzkoušely předanimační techniky

Phenakistocope, Zoetrope či Praxinoscope. Ačkoliv názvy způsobů, jak ještě před vynalezením promítaček a biografů rozpohybovat obraz, připomínají spíše jazykolamy, jednalo se o oblíbenou, ale také pracnou zábavu.

31.7.2017

Dopisy otci: tátovi napsal šéfredaktor Martin Nevyjel

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

30.7.2017

Bratři z obou stran hranice se na Javořině sešli popětadvacáté

Stovky lidí zamířily o poslední neděli v červenci na tradiční setkání na Velké Javořině.

30.7.2017

Noční rybářské závody: vítězství uniklo starostovi o 41 deko

Rájem pro rybáře se při tradičním prázdninovém nočním maratonu staly o posledním červencovém víkendu revíry Moravského rybářského svazu Nedakonice, a to Sádky, Inzl a Obloučí.

30.7.2017

Dopisy otci: napište tátovi, váš text zveřejníme

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

30.7.2017

V Buchlovicích oslavovalo a nakupovalo česnek šest tisíc lidí

Kde lze za jeden den regenerovat lidský organizmus? „Na Festivalu česneku na zámku (a v městečku) Buchlovice,“ odpověděli unisono jeho výkonní ředitelé Miloslav Hrdý s Františkem Hrňou z Folklorní agentury Buchlov.

29.7.2017

Raritou nočních prohlídek na Buchlově byly dvě černé paní

Dva tisíce lidí, kteří měli v plánu strávit jeden ze tří večerů na sklonku čtvrtého červencového týdne na hradě Buchlově, a nenechali si tuto možnost ujít, pokud si s dostatečným předstihem zajistili vstupenky, byli určitě překvapeni, co všechno jim 12. ročník Buchlovských nocí s černou paní nabídl.

29.7.2017

Jiří Kokmotos: Mám rád akce do tisícovky lidí, pak už z toho vysychá atmosféra

ROZHOVOR / Český rozhlas má nějakou dvacítku stanic. Měl možnost projít řadu z nich, v mluveném médiu se pohybuje od svých 14 let. S mikrofonem začínal pracovat jako elév pro Radiožurnál. Postupně se Jiří Kokmotos (32) vypracoval až na šéfredaktora Českého rozhlasu Brno. Jeho hlas znají posluchači na celé Moravě a rád mezi ně také zajíždí. V uplynulých dnech jste se s ním mohli setkat na Jízdě králů v Hluku, Horňáckých slavnostech ve Velké nad Veličkou, v Ostrožské Lhotě na hodech nebo například na Gulášfestu ve Vracově. 

28.7.2017

Antonín Mach: Slavnosti na Velké Javořině mají úžasnou atmosféru

Ředitel Klubu kultury Uherské Hradiště Antonín Mach je jedním z hlavních organizátorů tradičních Slavností bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině.

28.7.2017

Odpůrci těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu předali báňskému úřadu petici

Petiční kampaň proti plánované těžbě štěrkopísku mezi Moravským Pískem a Uherským Ostrohem sílí. Po dvou týdnech se k podpisové akci na Hodonínsku a Ostrožsku připojily téměř tři tisícovky lidí.

28.7.2017

V Nedakonicích bude třiatřicátý noční rybářský maraton

V revíru Sádky, Inzl a Obloučí v Nedakonicích si dají v sobotním odpoledni dostaveníčko příslušníci Petrova cechu na 33. ročníku nočních rybářských závodů mládeže a dospělých.

27.7.2017

Řekněte sýr! Při vyhazování odpadu si vás vyfotí

HLASUJTE V ANKETĚ / Upravit si účes, vzít si nedělní oblečení, do ruky pytel s plasty či kartonové krabice a při otevírání kontejneru nezapomenout na široký úsměv.

27.7.2017

Slavnosti na Javořině lákají na Banjo Band Ivana Mládka

Slavnosti bratrství Čechů a Slováků se už popětadvacáté uskuteční na Velké Javořině. Hlavním lákadlem pro účastníky bude v neděli 30. července vystoupení Ivana Mládka.

27.7.2017

Dohoda v kauze kolem letního kina v Uherském Brodě je na světě

HLASUJTE V ANKETĚ / Kompromisem vyřešili radní v Uherském Brodě diskuzi o lokalitě letního kina. Ke třem dosavadním promítáním u Ulitého Kafé přibudou další dvě. Na náměstí 1. máje se pak uskuteční čtyři ze zbývajících šesti projekcí.

27.7.2017

Lidé nechtěli ze svých zatopených domů. Museli jsme je dostat pryč

SERIÁL POVODNĚ 97´/ Obrovské škody a ztráty na životech si vyžádaly povodně v roce 1997 na Slovácku. Jen v Uherském Hradišti bylo zničeno 108 domů, 20 000 lidí záchranáři evakuovali a škody činily 2,3 miliardy korun, což odpovídá přibližně čtyřem procentům všech škod.

26.7.2017

Putování za pohádkovými bytostmi kudlovickými Paniháji

Pohádkové postavy, loupežníci, čarodějky, mlynářská rodina, Krakonoš se svými hajnými, ale hlavně obyvatelé Kudlovické doliny společně s obcí Kudlovice mě pozvali na již třinácté kouzelné odpoledne v malebného prostředí kudlovických Panihájů.

26.7.2017

VIDEO: Na Straňanské lávce lovili sud piva z rybníku

Spojit dobré jídlo a zábavu se rozhodli dobrovolní hasiči ve Strání. U tamního rybníku Žabka se v sobotu hodinu po obědě sešlo šest týmů, aby uvařili nejlepší guláš.

26.7.2017

Malí fotbalisté zdokonalovali své sportovní umění na kempu v Horním Němčí

Celkem 23 mladých fotbalových nadějí se zúčastnilo už sedmého ročníku fotbalového kempu, který se konal v Horním Němčí. Kluci trénovali pod vedením zkušených trenérů Davida Juráska, Tomáše Postolky a Václava Bezděka.

26.7.2017

Petici za navrácení letního kina k Ulitému Kafé podpořily stovky lidí

HLASUJTE V ANKETĚ / Kauzou nečekaného přesunu letního kina od Ulitého Kafé na náměstí 1. Máje dál žije město Uherský Brod. Za navrácení ke kavárně se v petici postavilo už 600 lidí. Povinnost náhlé rozhodnutí prodiskutovat cítí i starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar.

26.7.2017

Veselé oblečení pomůže dětem v nemocnici překonat strach

Zmírnit strach dětí z vyšetření a pobytu v nemocnici by mělo nové veselé oblečení, které pochází z dílny návrhářky Marie Zelené z Ostrožské Nové Vsi. Její originální kolekci dostane ve středu 26. července Dětská nemocnice v Brně.

25.7.2017

Noční prohlídky Buchlovské noci s černou paní podvanácté

Celá řada hradů a zámků v České republice je zaslíbená různým přízrakům, jakými jsou třeba bílé a černé paní, které se něčím proslavily.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT