VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

24.1.2018

První ročník koštu pálenek v Nedakonicích opanovali Jurákovi

Ve znamení úspěchu rodiny Jurákovy se nesl v sobotu I. ročník koštu slováckých pálenek v Nedakonicích. O znovuobnovení koštu destilátů v obci se zasloužil loni na podzim nově založený spolek s názvem Přátelé Slovácké Pálenky (PSP).

AKTUALIZOVÁNO
24.1.2018

Na východní frontě byl klid, řidiči si dávali na ledovku pozor

Předpověď se potvrdila, ve středu v ranních hodinách se prakticky na celém území Slovácka tvořila ledovka. Podle informací Deníku ale vzali chodci i řidiči varování vážně a dávali si pozor.

24.1.2018

Prezident může leccos. Zastavit migranty ne

/INFOGRAFIKA/ Novinové rozhovory a televizní spoty jsou plné slibů, návrhů a pohledů prezidentských kandidátů na to, jak by měly vypadat daně, důchody, vybavení armády nebo volba starostů. Nic z toho přitom prezident zařídit nemůže. V České republice je parlamentní systém s dominantní rolí sněmovny, Senátu a vlády.

23.1.2018

Pozor na ledovku, hlavně ráno

Řidiči o chodci na Slovácku by ve středu 24. ledna měli být především v ranních a dopoledních hodinách velice opatrní. „

23.1.2018

Lávka, kavárny a restaurace či lepší spojení. Nábřeží Moravy čekají opravy

V prosinci zveřejněná anketa vyzývala obyvatele Uherského Hradiště, ale i jen občasné návštěvníky Hradiště k zapojení se do budoucích plánů, které má město s oblastí nábřeží řeky Moravy.

23.1.2018

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ ve Zlechově a v Buchlovicích ve Slováckém deníku

Ve středu 24. ledna vychází další díl unikátního seriálu Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy.

23.1.2018

Těžbu dřeva ve Vyškovci prověřuje životní prostředí

Mezi kopci v Bílých Karpatech se rozprostírá malá vesnice Vyškovec. Z ní vede několik cest jak na Slovensko, tak do České republiky. A jedna z těch směřující na Slovensko je podle Bohumila Michalce problém. Respektive její stav a situace v jejím okolí.

23.1.2018

V Bojkovicích chtějí postavit kolumbárium

Posledních 17 volných hrobových míst mají volných na hřbitově v Bojkovicích, urnových schránek je k dispozici 11.

23.1.2018

Silničáři jezdili celou noc, teď ještě protahují úseky v okolí Kudlovic

Hodinu před půlnocí začal noční zásah silničářů na silnicích na Slovácku.

22.1.2018

Velkochovatelé prasat mají kliku, už nejsou v rudé zóně

Zamořená oblast afrického moru prasat bude od 1. února menší o 60 %. Oznámil to ministr zemědělství Jiří Milek který v včera přijel do Zlínského kraje.

22.1.2018

Silničáři v noci sypali rizikové úseky na Uherskobrodsku

Bez větších problémů uběhla podle silničářů noc na pondělí 22. ledna. Zatímco na Brodsku musely v rizikových úsecích vyjet sypače, na Hradišťsku se uskutečnil jen kontrolní výjezd.

22.1.2018

Pět set lidí šlapalo okolím Břestecké skály, tisíc jich přišlo jen na zabijačku

Příroda v okolí Břestecké skály a hradu Buchlova je v zimních měsících nejen krásná, ale svým reliéfem jako stvořená pro milovníky turistiky. Už po sedmatřicáté byl o třetí lednové sobotě pro ně připraven Pochod kolem Břestecké skály.

21.1.2018

Pro šampiona koštu slivovice na Salaši nachystali nový zvon

Přes padesát odborně zdatných znalců a znalkyň fajnovostí kořalek posuzovalo v pátek večer v hotelu Skanzen Modrá 241vzorků křišťálově průzračných pálenek z nachově modrých plodů švestek a durancií, letního ovoce, ale také sladkých alkoholických likérů, ochucených ovocem, bylinkami či jinými plody.

21.1.2018

Slovácko ráno zasypal sníh, cesty jsou ale udržované

Po posypu bez problémů sjízdné jsou podle jednatele Správy a údržby sinic Slovácka Rostislava Buchtíka silnice v regionu.

20.1.2018

Jiří Drahoš: Ke Slovácku mám vřelý vztah

ANKETA / VIDEO / V rámci kampaně před druhým kolem prezidentských voleb vyjel Jiří Drahoš na Slovácko. Navštívil tupeskou firmu ALUCAST, Pochod okolo Břestecké skály, košt zelí v Blatničce a konečně reprezentační ples Uherského Hradiště. Svůj vztah ke Slovácku okomentoval v minirozhovoru.

20.1.2018

Titul Slovácký řízek vybojoval Radim Dvořáček

Za 39 minut a 25 sekund spořádal v sobotu dvě kila řízků letošní držitel titulu Slovácký řízek Radim Dvořáček. Přestože byl ze sedmi soutěžících nejdrobnější, váží jen 65 kilo, byl ze všech nejlepší. Loňský čas hodinu dvacet pět minut Martina Cetkovského, jenž titul neobhájil, výrazně zlepšil.

20.1.2018

Kandidát na prezidenta si odvezl ze Slovácka několik lahví slivovice

ANKETA / VIDEO / Bouřlivým potleskem přivítali v sobotu krátce po poledni obyvatelé Tupes kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše. Před tamní firmou ALUCAST se jich sešlo několik desítek. Z davu bylo slyšet slova podpory.

20.1.2018

Čtyři kilometry obchvatu Uherského Brodu by měly stát půl miliardy

Obchvat Uherského Brodu je zase o krok blíže své realizaci. Zlínský kraj, respektive jeho odbor životního prostředí totiž dal městu souhlas se stavbou, má ovšem 27 podmínek, které musí město Komenského splnit.

20.1.2018

Přísahat budou na žezlo od velehradského výtvarníka Otmara Olivy

Nové žezlo předal představitelům nejmladší součásti Univerzity Karlovy v Praze, Fakultě sociálních věd (FSV UK), jeho autor, velehradský sochař a výtvarník Otmar Oliva při slavnostním ceremoniálu ve čtvrtek 18. ledna v historické budově Karolina.

20.1.2018

Dvacáté páté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

19.1.2018

Kandidát Drahoš navštíví Slovácko. Prezident nepřijede

Kdo se stane prezidentem na dalších pět let? II. kolo volby příští víkend rozhodne, jestli to bude stávající prezident Miloš Zeman, nebo expředseda Akademie věd Jiří Drahoš.

19.1.2018

Za růžičku na jízdu králů jsem dostal štamprli slivovice

VIDEO / REPORTÁŽ / Mačkám stopky a čas začíná plynout. Přestože se snažím, jak nejlépe dovedu, čas se zastavuje na téměř čtyřech minutách. Myslíte si, že jsem běžel závod na patnáct set metrů? 

19.1.2018

Teploty okolo nuly pomohly silničářům

Noční teploty ze čtvrtku na pátek nad bodem mrazu znamenaly, že v pátek ráno řidiči neměli na slováckých silnicích žádné větší problémy. Potvrdili to i silničáři.

19.1.2018

Policie ukončila vyšetřování kauzy Zámeček ve Strání. Obec nepochybila

Velké satisfakce se dočkali někdejší vedoucí představitelé radnice ve Strání Ondřej Benešík a Pavel Mimochodek (oba KDU-ČSL). V prosinci roku 2015 totiž na ně, coby odpovědné zástupce obce z let 2011 až 2014, podal zastupitel Daniel Sedlecký (ČSSD) trestní oznámení, kvůli ztrátovému hospodaření tamní restaurace Zámeček.

19.1.2018

Dvacáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

19.1.2018

Deník roznáší i šéfredaktor a redaktoři

Omlouváme se. To jsou nejčastější slova, která v těchto dnech musejí říkat novináři v celé naší republice předplatitelům.

18.1.2018

Silnice jsou sjízdné bez problémů, sněžení očekávají odpoledne

Sjízdné bez problémů. To hlásí silničáři na Slovácku. Podle jednatele Správy a údržby silnic Slovácka Rostislava Buchtíka byla situace ve čtvrtek ráno mnohem lepší než předchozí den.

18.1.2018

Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“

/INFOGRAFIKA/ Až doteď to byly hlavně různé lži šířené anonymy na internetu. Nyní se však ostrá kampaň rozšiřuje formou inzerce i na stránky novin a billboardů.  Spolek Přátelé Miloše Zemana oficiálně zadal plošné inzeráty s heslem „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše!“

17.1.2018

Výše Tříkrálové sbírky a jak jsme volili? Už dnes ve Slováckých novinách

Podrobný seznam výsledků Tříkrálové sbírky na Slovácku, stejně tak jako detailní přehled toho, jak lidé volili v prvním kole prezidentských voleb ve všech obcích okresu Uherské Hradiště, najdete v pátečním vydání Slováckého deníku v pátek 19. ledna.

17.1.2018

Rybářský kroužek mládeže v Uherském Hradišti zahajuje 24. ledna

Pobočný spolek Moravského rybářského svazu v Uherském Hradišti stejně jako v minulém roce zahajuje rybářský kroužek mládeže, jehož náplní a cílem bude připravit chlapce a děvčata do 15 let pro získání rybářského oprávnění.

17.1.2018

Sníh zasype celý kraj. Meteorologové vydali varování

Bílý kraj - to očekáváme nejen na Zlínsku v následujících hodinách. Český hydrometeorologický ústav varuje po celý čtvrtek před silným větrem, sněžením a tvorbou závějí a také před náledím.

17.1.2018

Po lávce přes Olšavu nově po modřínových prknech

Až do konce loňského roku nikomu nepatřila lávka přes Olšavu, přes kterou se cyklisté mohou dostat z hradišťského sídliště Štěpnice do průmyslové zóny v Kunovicích. To byl podle kunovické radnice jeden z důvodů, proč byla lávka v tak špatném stavu a dlouho se neopravovala.

17.1.2018

Cesta na Březolupy a Topolnou nebyla prohrnutá, silničářům se pokazilo vozidlo

„Cesta do práce, to byla opravdu bomba. Silnice neprohrnutá, neposypaná, neposolená, nic,“ zlobila se ve středu 17. ledna ráno Alena Hrabincová z Bílovic. Její kolegyně jela do Uherského Hradiště od Březolup, tam byla situace shodná stejně jako ve směru z Bílovic na Topolnou.

16.1.2018

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Nedakonice a ZŠ Tupesy ve Slováckém deníku

Ve středu 17. ledna vychází další díl unikátního seriálu Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy.

16.1.2018

Řidiči, připravte se na zdržení, Slováckem projíždí nadměrný náklad

Vedle sněžení komplikuje dopravu na Slovácku i nadměrný náklad, který projíždí celým regionem. Řidiči, kteří v součané chvíli jedou ve směru od Uherského Hradiště na Starý Hrozenkov, musí počítat se zdržením.

16.1.2018

Sněžení komplikuje dopravu na Slovácku, nehody jsou ale výjimečné

Husté sněžení od rána na Slovácku komplikuje situaci na silnicích. Silničáři jsou od brzkých hodin v plné permanenci, řidiči ale jezdí opatrně a v regionu tak nedošlo k žádné vážnější dopravní nehodě.

16.1.2018

E-recepty podle některých lékařů šetří čas

Úsporou času jsou podle lékařů z Medical plus v Uherském Hradišti elektronické recepty. Vystavit jeden papírový trvá prý průměrně 30 vteřin, u elektronického je to asi polovina času.

15.1.2018

Laureátka Ohlédnutí 2017 Simona Bočková: K poslání fotek mě dokopala mamka

ROZHOVOR/- Fotografuje jen občas pro zábavu, své snímky do žádných soutěží neposílá. Jedinou výjimkou je Ohlédnutí, které pořádají Městská kina Uherské Hradiště v čele Josefem Korvasem.

15.1.2018

Uherský Brod chce letos investovat asi do padesáti akcí

Příjmy necelých 474 milionů a výdaje více než 475 milionů korun. S takovými částkami bude v roce 2018 hospodařit město Uherský Brod.

15.1.2018

Z předvánoční sbírky budou mít děti z dětského domova novou cyklovýbavu

Na nové cyklistické vybavení a celou řadu sportovních aktivit se mohou díky předvánoční sbírce těšit děti z Dětského domova v Uherském Hradišti. Jeho ředitelka Ivana Lacková včera na hradišťské radnici převzala z rukou radního města Františka Elfmarka symbolický šek na 70 762 korun.

15.1.2018

V Blatničce se pokusí překonat zelový rekord

Již třikrát byl zapsán do České knihy rekordů rekord v počtu nejvíce získaných vzorků při koštu kysaného zelí. Nejprve v roce 2009 ve Velké nad Veličkou, kde místní nadšenci nasbírali 79 vzorků. Město „jízdy králů“ Hluk se zapsalo touto vitamínovou bombou hned dvakrát.

15.1.2018

Návrhy na zvelebení Kučerova náměstí se budou měnit

Především četné připomínky, kritika a všeobecná nespokojenost s prvními návrhy územních změn pro Kučerovo náměstí, Bajovec a Dělnickou v Uherském Brodě nakonec přiměly vedení města pozměnit plány, jak by tyto lokality mohly v budoucnu vypadat.

14.1.2018

Prsatou včelku s baňkou bude rok opatrovat Včelaran Antonín Hájek

FOTOGALERIE / Jen pár hodin poté, co v prvním patře včelarského kulturního domu ukončila svoji činnost volební komise a vyhlásila výsledky 1. kola voleb prezidenta republiky, se v přízemí kulturního stánku nechali jeho návštěvníci unášet vůní kořalek a ve vlnách jejich koštování.

14.1.2018

Československý ples v Kunovicích: tanec jako oslava dvou krajin

FOTOGALERIE / Sličné, vyšňořené a navoněné dámy, elegantní pánové, kvalitní program, hudební skupiny i příjemná zábava. To vše charakterizovalo v sobotu prestižní XXI. bál města Kunovice, s podtitulem Československý ples.

13.1.2018

V Hostějově přišlo k prezidentským volbám téměř 85 procent voličů

Jiří Drahoš s Pavlem Fišerem skončili v prvním kole přímé volby prezidenta České republiky v nejmenší vesnici Zlínského kraje v Hostějově svorně se ziskem 25 procent hlasů na druhém místě za vítězným Milošem Zemanem s 32 procenty hlasů.

AKTUALIZOVÁNO
13.1.2018

Miloš Zeman a Jiří Drahoš budou soupeřit o hlasy voličů v druhém kole

FOTO, ANKETA, ON-LINE REPORTÁŽ/ - Průběh prvního kola prezidentské volby na Zlínsku jste sledovali on-line.

13.1.2018

V Osvětimanech místní favorizují současného prezidenta Miloše Zemana

Osvětimany – Také v Osvětimanech, městysu stulenému pod chřibskými lesy, volí znovu po pěti letech prezidenta České republiky. Volební místnost v budově místní radnice v pátečním večeru ospalou nepřipomíná.

13.1.2018

Dvacáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

13.1.2018

Ve Zlínském kraji první den odvolila více než třetina voličů

V sobotu v 8 hodin ráno se znovu otevřely volební místnosti také ve Zlínském kraji. Až do 14 hodin mají voliči možnost v prvním kole vybírat nového prezidenta. Účast v první den volby přesáhla na mnoha místech 30 %, někde i více.

13.1.2018

Rozhodovala jsem se sama, komu dám svůj hlas, říká Anna Kremplová Velehradu

Občané České republiky měli v pátek a v sobotu příležitost zvolit si podruhé v přímé volbě svého prezidenta. Poprvé ve svém životě přišla k volbám, a rovnou prezidenta, sympatická studentka gymnázia Anna Kremplová z Velehradu, která v listopadu loňského roku nabyla zletilosti, ale volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 21. a 22. října ještě nestihnula.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT