Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

11.8.2017

Malí indiáni osídlili hradišťskou Zahradu lišky Bystroušky

FOTOGALERIE / Zábava, adrenalin, přátelství, romantika, smích, slunce i teplo ve vlasech, spaní v týpí, tak by se dal stručně charakterizovat indiánský příměstský tábor, zasazený do loni otevřené Zahrady lišky Bystroušky Domu dětí a mládeže (DDM) Šikula Uherské Hradiště.

11.8.2017

V Kudlovicích vyschl potok. Nikdo v obci nic podobného nepamatuje

FOTOGALERIE / Letošní srpen se zapíše do kroniky Kudlovic černým písmem. Kvůli nevídanému suchu totiž v obci vyschl Kudlovický potok.

11.8.2017

Noční bouřka: „Ty větve mohly někoho zabit!“

FOTOGALERIE /  „V parku byla pořádná spoušť. Některé popadané větve byly hodně silné. Ještěže se to stalo v noci, klidně mohly někoho zabit,“ nechal se slyšet Zbyněk Vícha, který v pátek 11. srpna ráno procházel přes Smetanovy sady v Uherském Hradišti. Silná bouřka, která se v noci přehnala napříč celým regionem, způsobila největší škody v Nivnici.

AKTUALIZOVÁNO
11.8.2017

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

FOTOGALERIE / Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

10.8.2017

Uherský Brod prý málo láká turisty ze světa na své památky

FOTOGALERIE / Odborník na internetový marketing Ivo Pačinek si všiml, že historická města Uherské Hradiště a Uherský Brod mají značné rezervy v propagaci na TripAdvisoru, což je nejpopulárnější světová internetová služba pro turisty. Města sice mají co nabídnout, zejména o Uherském Brodu se to ale turisté nedozví.

10.8.2017

Barokního sloup na Velehradě opraví za 800 tisíc

FOTOGALERIE / Barokní sloup se sochou Panny Marie na Velehradě se dočká nové podoby. Restaurátoři začali v květnu s rozsáhlými opravami, jež si vyžádají téměř 800 tisíc korun. Hotovo by mělo být v půlce listopadu.

10.8.2017

Ujíždějící svah ohrožuje kaple v Nivnici

FOTOGALERIE / Na jejím místě už jedna kaple stála. Byla ovšem zbudována z hlíny smíšené s plevami a vodou, které byly napěchované do deskového bednění. I proto se už před více než sto lety rozhodli nivničtí rodáci, že na takzvaném „Pánském kopci“ nad obcí postaví novou kapli, která bude stejně jako ta předchozí zasvěcena Nejsvětější Trojici.

9.8.2017

Příjmy zákonodárců v kraji? Od desítek tisíc po miliardy

FOTOGALERIE / Desítky, ale i statisíce korun za členství v různých zastupitelstvích, radách a představenstvech. Dále pak dary v hodnotě milionů a příjmy, které šplhají do miliardových výšek. 

8.8.2017

Nejsušší oblasti ve Zlínském kraji sucho neřeší

Okrajové části Kroměřížska a Slovácka jsou letos nejsuššími místy ve Zlínském kraji ve srovnání s průměrem za posledních téměř 50 let.

8.8.2017

Návštěvníci koupališť jsou bordeláři

FOTOGALERIE / Ukočírovat návštěvníky koupaliště dá někdy dřinu. Všude se totiž najde řada takových, kterým se nechce s nedopalky nebo odpadky do koše a odhazují je na trávu. Nepořádek je největším nešvarem milovníků vody v regionu, všímají si provozovatelé koupališť ve Zlínském kraji. Jaké jsou další? Hlučnost, ale i liknavost rodičů.

7.8.2017

Na Velehradě uspořádali první ročník Skleníkového vinobraní

Šest let pěstují v zaskleném vinohradě Domova pro osoby se zdravotním postižením Velehrad-Buchlovská několik odrůd révy vinné. V době, kdy, kdy je ve vinicích Slovácka sběr hroznů ještě vzdálený, uspořádali premiérový ročník Skleníkového vinobraní.

6.8.2017

Žhavé sobotní odpoledne patřilo na Salaši zábavné neckyádě

FOTOGALERIE / Bezmála tři stovky diváků přilákal v sobotu odpoledne k vodní hladině požární nádrže v údolí za Salaší 16. ročník Neckyády, pořádaný obcí a sborem dobrovolných hasičů. Akci vtipně moderovali Martina Suchánková se Zbyňkem Strašákem, členové divadelního souboru Zdeňka Štěpánka z Napajedel.

5.8.2017

Více sebevražd mužů, ale ženy to zkoušejí častěji

„Sbohem a amen.“ Tak se na svém facebookovém profilu letos na konci února rozloučil sedmatřicetiletý Jaroslav Janota z Napajedel na Zlínsku. Za několik hodin skočil z balkonu svého bytu v sedmém patře.

5.8.2017

Filmaři obhlíželi Hradiště, zaujala je věznice i klášter

Uherské Hradiště je filmovou obcí. Další krok k potvrzení tohoto označení udělala slovácká metropole v pátek. Potenciální filmové lokace ve městě totiž navštívila skupina patnácti filmových profesionálů. Ti si prohlédli historické interiéry v jádru města, areál bývalé věznice i barokní refektář s knihovnou františkánského kláštera.

5.8.2017

Na slavnosti vína bude zvát krojovaný pár s vínem

FOTOGALERIE / Prázdniny se pozvolna přehouply do své druhé poloviny, a tak už jen zhruba měsíc zbývá do největší akce, kterou město Uherské Hradiště v průběhu roku hostí.

4.8.2017

Využití úspěšné skladby v reklamě může přijít i na miliony korun

Jeden z programů osmého dne 43. Letní filmové školy se zabýval hudbou. V Respekt stanu zasvětil hudební expert Marek Blaha ze společnosti Studio Fontána zájemce do tajů použití hudby ve filmu či v televizi.

4.8.2017

Ministr zahraničí: Film je prostředek empatie, která je nutná pro žití v Evropě

FOTOGALERIE / O velké úloze filmu v rámci schopnosti čelit tomu, co se děje ve světě, mluvil v pátek v Iném Kafé v Uherském Hradišti ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Do města přijel v rámci Letní filmové školy na pozvání jejích organizátorů a také na pozvání stranického kolegy, hradišťského poslance Antonína Sedi.

4.8.2017

Cestu mezi Dolním Němčí a Slavkovem opraví za 20 milionů

Frekvetovaná silnice mezi Dolním Němčí a Slavkovem projde důkladnou rekonstrukcí za více než 20 milionů korun.

4.8.2017

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Přehled zajímavých víkendových akcí ve Zlínském kraji. Vyberte si a vyražte.

4.8.2017

Triumf ve filmovém kvízu mi dodal sebevědomí do dabingové soutěže

FOTOGALERIE / REPORTÁŽ NA VLASTNÍ KŮŽI / V literárním stanu je dusno, a přestože je deset hodin a má začít program „Staň se dabérem!“, není zde kromě mě a několika organizátorů nikdo.

4.8.2017

Další had byl odchycen v uherskohradišťských Smetanových sadech

K celkově třetímu odchytu za letošní rok musela vyjíždět hlídka městských strážníků v Uherském Hradišti.

4.8.2017

Na Salaši pobaví neckyáda i klání utopenců

Už šestnáctý ročník populární neckyády se v sobotu od 13 hodin uskuteční na požární nádrži u Salaše.

3.8.2017

Dopisy otci: tátovi napsal Radim Kašpar z Olomouce

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

3.8.2017

Ministr zahraničí Zaorálek míří do Hradiště

Návštěvu Letní filmové školy i bývalé hradišťské věznice obsahuje program ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka, který v pátek 4. srpna přijede do slovácké metropole.

3.8.2017

Rušno na ambulanci: kolapsy z horka i předávkování heroinem

Pořádně napilno mají v posledních dnech na ambulanci Uherskohradišťské nemocnice, kde za poslední dva dny evidují rapidní nárůst kolapsů z horka.

3.8.2017

Hradišťská nemocnice půjčuje novorozenecké postýlky

FOTOGALERIE / S netradiční novinkou přišla Uherskohradišťská nemocnice. Vedle širokého sortimentu nejrůznějších zdravotnických pomůcek a elektrických polohovatelných lůžek si teď mohou zájemci půjčit i moderní novorozenecké postýlky. Tuto službu nabízí nemocnice jako jediná ve Zlínském kraji.

3.8.2017

Výhody akreditovaných filmových fanoušků naštvaly některé Hradišťany

HLASUJTE V ANKETĚ / FOTOGALERIE / Akreditovaní účastníci 43. Letní filmové školy v Uherském Hradišti mohou během akce využít řadu výhod. Patří mezi ně poloviční sleva na koncerty a divadla, zvýšená šance najít ubytování a také slevy v celkem jedenácti hradišťských kavárnách a restauracích.

3.8.2017

Studenti z Brna pomáhají Uherskému Brodu

FOTOGALERIE / Před časem vyvěšené návrhy Mariánského náměstí, nedávno zase zveřejněné studie okolí židovského hřbitova či jižní části hradeb.

2.8.2017

Vítězství si vystřílel domácí tým z Vlčnova

FOTOGALERIE / Střelbou na asfaltové holuby pokračovala v sobotu olympiáda mikroregionu Východní Slovácko. Šestičlenné týmy z Vlčnova, Suché Loze, Korytné, Nivnice a Bystřice pod Lopeníkem měli 20 výstřelů, při kterých měly zasáhnout holuba letícího z různých stran. Do mikroregionu patří i Bánov, ten ale na poslední chvíli z klání omluvil. 

2.8.2017

Staroměšťany trápí vyzvánění zvonů v Kovozoo

HLASUJTE V ANKETĚ / FOTOGALERIE / V dubnu nainstalované tři zvony se v areálu staroměstské Kovozoo staly oblíbenou turistickou atrakcí. Pro obyvatele města z blízkého okolí se však staly o prázdninách každodenní noční můrou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení