VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

14.5.2018

Vlčnovský král přijede do Bruselu i s družinou

Vlčnovský král se svou družinou se v úterý představí v Bruselu. Poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová a Martina Dlabajová tam totiž pořádají dvě události, které představí tradice Slovácka.

AKTUALIZOVÁNO
14.5.2018

Buchlovice finišují se stavbou víceúčelové haly za 45 milionů

Stavební práce na jedné z největších letošních investic buchlovické radnice, moderní víceúčelové sportovní hale Cihelna, vyrůstající od loňského června v sousedství tamní základní školy a v místech někdejší cihelny, jsou ve finiši.

14.5.2018

ON-LINE rozhovor s primátorem Zlína a kandidátem do Senátu Miroslavem Adámkem

INZERCE / Ptali jste se Miroslava Adámka, zlínského primátora a kandidáta do Senátu. Pokračoval by i na radnici? Co by udělal se dvěma platy? Jaký názor má na Senát? Odpovídal v úterý 15. května od 9 hodin.

13.5.2018

Zpíváním od srdíčka vzdaly buchlovické děti hold maminkám

Kouzlo Dne matek dýchlo v neděli odpoledne v sále restaurace U Páva v Buchlovicích převážně na ženy-matky, které tam přilákaly písničky, tance, tóny dvou cimbálových muzik a houslového kvarteta v rámci pořadu Zpívání od srdíčka.

13.5.2018

Jarní zábava při cyklovyjížďce za krásami Slovácka byla pestrá

Gastronomie a cestování patří neodmyslitelně k sobě. Na Slovácku to platí dvojnásob. A tak není divu, že se v sobotu uskutečnil II. ročník jednodenního gastrotour festivalu Tour de Slovácko 2018, jehož mottem Na kole po krásách Slovácka s vůní daleké Aljašky.

13.5.2018

Dětského sportovního dne se zúčastnil rekordní počet chlapců a děvčat

Městský fotbalový a atletický stadion Miroslava Valenty a víceúčelová hřiště v Uherském Hradišti se v sobotu mezi desátou až 18. hodinou proměnily ve velké sportovní kolbiště, na nichž se za účasti tří tisíc návštěvníků uskutečnil II. ročník Dětského sportovního dne.

13.5.2018

Svátek moderní magie: přátelské setkání kouzelníků amatérů a profesionálů

V metropoli Slovácka se od pátku do neděle uskutečnil VII. mezinárodní festival moderní magie s názvem Magic festival, který nejenže měl opět svoji noblesu, ale také patřil k nejvěhlasnějším akcím svého druhu v České republice. Jeho pořadatelem byl opět hradišťský iluzionista Jiří Hadaš (44), který nejenže je třetím rokem prezidentem českých kouzelníků, ale bezesporu patří k české kouzelnické špičce.

13.5.2018

Košt vína ve Starém Městě nabídl pětistovku vzorků

U milovníků vinných moků zabodoval v sobotu 9. ročník regionální výstavy vín ve Starém Městě. Šlo letos o předposlední jarní košt ušlechtilých nápojů z hroznů Slovácku. Ve společensko-kulturním centru jej uspořádal staroměstský Klub přátel vína.

13.5.2018

Burza krojů nabídla vzácné skvosty lidových oděvů

Na tržiště s kroji a krojovými součástkami pro milovníky folkloru se proměnilo v sobotu kulturní zařízení Pálenice v Kunovicích. Rodinná firma Antik&Starožitonosti, kroje Staré Město tam uspořádal třetí ročník burzy krojů a součástek k nim ze Slovácka, Horňácka, Kyjova a okolí.

12.5.2018

Z Velehradu podvacáté na kolech i pěšky za krásami Chřibů

Vyjet si na bicyklu nebo vyšlápnout si pěšky do Chřibů, a přitom ještě poznávat krásy jejich přírody a pamětihodnosti v nich, to bylo v sobotu cílem 20. ročníku Velehradského přechodu a cyklopřejezdu chřibského pohoří.

12.5.2018

Hradišťská férová snídaně byla v zahradě Lišky Bystroušky

Dům dětí a mládeže Uherské Hradiště Šikula se v sobotu opět zapojil do celorepublikové akce s názvem Férová snídaně, která se každoročně koná v rámci oslavy Světového dne pro fair trade. Celorepublikový piknikový happening je pořádán na podporu pěstitelů v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky.

12.5.2018

Do práce i do školy se bude v kraji cestovat lépe

Méně nervů kvůli přesedání a více pohodlí. Cestující vlakem či autobusem si polepší. Kraj totiž hodlá investovat do posílení veřejné dopravy. Díky tomu lidé získají lepší spojení s městy v kraji. To má motivovat k většímu využití hromadné dopravy. Jedním z těch, kteří cestují do zaměstnání pravidelně převážně vlakem ze Starého Města do Otrokovic a zpátky je Antonín Oliva.

11.5.2018

Kouzla a triky světových kouzelníků očarovaly náměstí v Uherském Hradišti

Úderem desáté hodiny dopolední vypukl v pátek 11. května v Uherském Hradišti sedmý ročník mezinárodního festivalu moderní magie Magic festival. Jako první mohly kouzla v rámci dopoledního programu obdivovat děti ze základních a mateřských škol.

11.5.2018

Babicko: zákaz napouštění bazénů, zalévání zahrad a mytí aut pitnou vodou

S účinností od 1. února letošního roku došlo ke změně názvu společnosti Sdružení obcí pro výstavbu skupinového vodovodu v oblasti „Babicko“.

AKTUALIZOVÁNO
11.5.2018

V Brodě otevřeli dopravní hřiště. Jízdu si pochvalovaly děti i hejtman

Přes dva tisíce metrů čtverečních plochy, na které se nachází 108 dopravních značek, železniční přejezd, světelná křižovatka či kruhový objezd. Nejen to budou moci nově využívat děti z Uherského Brodu a okolí na nově zrekonstruovaném dopravním hřišti poblíž tamější základní školy Na Výsluní.

11.5.2018

Získat více pitné vody v Bílých Karpatech mají napomoci nové vrty

Napít se vody z kohoutku, osprchovat se, nebo umýt nádobí. Tyto zcela běžné každodenní činnosti, by se v nejhorším případě mohly řadě obyvatel Slovácka výrazně zkomplikovat.

11.5.2018

Slovácko dnes mohou zasáhnout silné bouřky, varují meteorologové

Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský kraj mohou dnes odpoledne a večer ojediněle zasáhnout silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm, kroupami a silným větrem. V noci by bouřky měly postupně ustávat. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

11.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Boršic u Blatnice

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 11. května března další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

10.5.2018

ZUŠ Slovácko otevírá dveře veřejnosti

Chtěli byste, aby vaše dítě navštěvovalo uměleckou školu? Aby se naučilo hrát na hudební nástroj, malovat nebo tančit? Zajímá vás, jak to vypadá na ZUŠce? Tak neváhejte a přijďte se k nám podívat! V pátek 11. května od 14.30 do 17.00 otevírá ZUŠ Slovácko v Uherském Hradišti dveře veřejnosti.

10.5.2018

Slovácké divadlo dnes hostí 4. ročník kabelkového veletrhu

Stovky kabelek rozličných barev i velikostí z různých koutů Slovácka. Takový výběr budou mít návštěvníci na čtvrtém ročníku kabelkového veletrhu, který se uskuteční v pondělí 14. května mezi 15. a 18. hodinou ve foyer Slováckého divadla v Uherském Hradišti.

10.5.2018

Na jízdě králů v Kunovicích předají Kolumbovi rytíři kalich tamnímu kostelu

Předání kalichu římskokatolickým bratrstvem Kolumbovi rytíři, vzpomínka na pamětníka jízdy králů Juru Trubáka, formanská jízda se zápřahem z Polska či soubory z Maďarska.

10.5.2018

Uherský Brod: v bytovém družstvu se mělo podvádět

Více než tisíc družstevních bytů, péče o jednačtyřicet procent domácností obyvatel Uherského Brodu a bohatá historie začínající v roce 1959. Bytové družstvo PANORAMA je v Komenského městě jedním z klíčových hráčů na poli poskytovatelů ubytování.

10.5.2018

Uherský Brod má svůj Skrytý příběh. Hráči se v něm pokusí odvrátit katastrofu

Prožít netradiční výlet do přírody a zahrát si při něm hru za pomoci mobilní aplikace. Takovou možnost mají nově nejen obyvatelé Uherského Brodu nedaleko od města v okolí potoka Nivničky.

9.5.2018

Extrémní biker Jan Kopka: Aljaška vás převrátí naruby

ROZHOVOR / „Na Aljašce každý pozná sám sebe. Můžete ji milovat, nebo nenávidět, a já ji mám moc rád. Kdyby při tom závodě někomu přeskočilo, vůbec bych se nedivil. Je drsná a krásná, ale vychovává drsné a krásné lidi.“

8.5.2018

Kuličkiádu uspořádali v Buchlovicích na náměstí

V oázu klidu a her se o úterním státním svátku odpoledne proměnilo náměstí Svobody v Buchlovicích. Úderem 14. hodiny začal na jeho asfaltové ploše 4. ročník kreativního zápolení s barevnými křídami, do něhož se zapojil rekordní počet čtyřiadvaceti rodinných týmů, složených ze zástupců minimálně dvou generací.

8.5.2018

Vydařený den otevřených dveří v tupeské základní škole

Každý chodil do školy, ale ne každý, se do školy rád vrací. Přesto se to v Základní a mateřské škole Tupesy rok co rok pokoušejí změnit. Letos ten správný čas nastal o první květnové neděli, kdy byly pro veřejnost dveře školy otevřené dokořán.

8.5.2018

Hradišťský domov pro seniory má nové oddělení pro lidi s Alzheimerem

Senioři trpící nemocemi stáří, Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence vůbec, se dočkali v prvních květnových dnech v Domově pro seniory v Uherském Hradišti zbrusu nového oddělení se zvláštním režimem. To má upravené podmínky pro své klienty ve smyslu zajištění bezpečnosti, vyššího dohledu a cílené systematické aktivizace.

8.5.2018

Kam na prázdniny. K tetičce do Muzea keramiky v Tupesích

Oblíbenou alternativou prázdninového pobytu dětí mimo domov jsou chvíle strávené u prarodičů, tetiček a strýčků na dědině nebo v příměstských táborech. A ony na Slovácku přežily od počátku 80. let minulého století.

8.5.2018

Žloutenka, salmonela, průjem. Jak jim předcházet, radili v nemocnici

Více než stovka zájemců z řad zdravotnických profesionálů i laické veřejnosti si v pondělí 7. května v centrálním objektu Uherskohradišťské nemocnice pod dohledem odborníků ověřila, zda postupují správně při mytí rukou.

8.5.2018

Stavba po nejstarším tkalci na Slovácku se otevře pro spolky

Dříve areál chovatelů nacházející se nad Kaplí Sv. Ducha v Podolí dozná výrazných změn. Objekt dnes součástí Duchovního a relaxačního areálu vybudovaného v roce 2015 má za částku zhruba 2,8 milionu korun sloužit v budoucnu jako zázemí pro místní spolky, ale také jako útočiště pro venkovní akce odpočinkové zóny.

8.5.2018

Rozhlednu na Velkém Lopeníku odemkl Bílý Karpat

Oficiálního zahájení sezony se opět dočkala rozhledna na Velkém Lopeníku. O první květnové sobotě ji za přítomnosti stovek turistů z obou stran moravsko - slovenského pomezí slavnostně odemkl Bílý Karpat.

7.5.2018

Lavičky znovu vrátí besedování tetiček a strýců na Slovácko

Za tetičků na lavičku. Takový název nese nový projekt Mikroregionu Dolní Poolšaví, jehož cílem je znovuvybudovat lavičky před domy v místech, kde se už v minulosti scházeli strýci a tetičky a besedovali.

6.5.2018

Ve Zlechově koštovali víno, klobásy, sýry a olivy

Snad o žádném nápoji není v historii tolik zmínek, jako o vínu. V sobotu sloužil hroznovému moku sál a suterén Agra Zlechov, v nichž se v režii tamních Milovníků vína a žen uskutečnil 6. ročník Zlechovského koštování.

6.5.2018

Hody v Dolním Němčí vyšperkoval dlouhý průvod krojovaných

VIDEO / FOTOGALERIE / Nebývalý zájem projevili obyvatelé Dolního Němčí o krojovanou účast v sobotním hodovém průvodu.

4.5.2018

Žena chvíli nevěnovala pozornost svým věcem a přišla o kabelku

O platební kartu a finanční hotovost přišla třiašedesátiletá žena při nakupování v supermarketu v Uherském Hradišti. Do obchodu přišla ve středu 2. května krátce po poledni.

4.5.2018

Jednosměrka nebo rezidentní stání? Hradiště řeší, co s ulicí Revoluční

Množství cizích aut parkujících před domy starousedlíků, problémový průjezd ulicí, ale i pokutování tamních obyvatel při víkendovém odstavení vozidla před jejich bydlištěm. Problémů s ulicí Revoluční v Uherském Hradišti linoucí se podél železniční trati je čím dál tím více.

4.5.2018

Vítěz Svatebního páru Deníku si může cenu vybrat

Pět briliantů zasazených v bílém zlatě nebo obroučku, kterou zdobí briliantová kytička. Na výběr hned ze dvou prstenů bude pravděpodobně mít vítěz soutěže Deníku O nejhezčí svatební pár.

3.5.2018

Vyschlé studny v Míkovicích nahradí vodovod za milion a půl

Dlouhé tři roky téměř na suchu mají konečně skončit. Tak dlouho čekala hrstka domácností v míkovické ulici U Mlýna na zásobování pitnou vodou z veřejného vodovodního řádu.

3.5.2018

V Hradišti připravují pro děti velkolepý sportovní den

Doslova sportovní velmocí se v sobotu 12. května stane město Uherské Hradiště. Ten den se totiž od 10 do 18 hodin na místním atletickém či fotbalovém stadionu i víceúčelových hříštích uskuteční Dětský sportovní den.

3.5.2018

Čtyři šampioni vévodili výstavě vín na zimním stadionu v Hradišti

Celkem 781 vzorků, z toho 546 bílých, 196 červených a 39 růžových vín, připravili 1. května pořadatelé pro návštěvníky 40. ročníku výstavy vín Mařatice na zimním stadionu v Uherském Hradišti.

3.5.2018

Lidé ztrácejí zájem o historii, účastníků pietních akcí ubývá

Začátek měsíce a zvláště osmý květen je v Evropě spojen s koncem druhé světové války. Po celé zemi se na mnoha místech konají vzpomínkové ceremoniály.

3.5.2018

Přístavba Katolické školy rozděluje Broďany. Čeká se na stavební úřad

Ještě dva měsíce má Katolická škola v Uherském Brodě na to, aby získala dotaci na přístavbu. Pokud ji totiž nedostane do 30. června, zaniká souhlas brodské radnice s úpravami a o rok později, tedy 30. června 2019 i nájemní smlouva.

3.5.2018

ON-LINE rozhovor s kandidátem do senátu Michalem Filipem

/INZERCE / Ptali jste se kandidáta do senátu Doc. MUDr. Michala Filipa, Ph.D., jak by mohl jako senátor pomoci Zlínskému kraji. Odpovídal vám v pátek 11. května od 13 hodin.

2.5.2018

Broďan vyzývá k redukci zastupitelů města, ti se diskuzi nebrání

Sedmadvacet zastupitelů, devět radních, tři místostarostové. Tímto rekordním počtem představitelů v porovnání s okolními městy se v posledním volebním období může pyšnit Uherský Brod.

2.5.2018

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ Husova Uh. Hradiště ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy Husova v Uherském Hradišti.

2.5.2018

Investice, opravy a soudy. Aquapark v Hradišti se dále prodražuje

Opravy více než tisícovky závad a nedodělků od zahájení provozu v roce 2010, problémy se vzduchotechnikou za miliony korun, právní služby za stovky tisíc, investice do nového zařízení, ale i splácení několikamilionového úvěru. To všechno jsou nadbytečné náklady, které musela doposud vydat radniční pokladna v Uherském Hradišti za „dopilování“ areálu svého aquaparku.

1.5.2018

Slet čarodějnic přivítal v Kunovicích i krojované

Původně měly ohně na konci dubna zahánět zlé duchy a démony. V současnosti se však pálení čarodějnic či jejich slet považuje spíše za kulturní akci plnou zábavy. Nejinak tomu bylo i v pondělí 30. dubna v kunovickém Areálu Jízdy králů, kde již tradičně oslavují takzvanou Filipojakubskou či Valpuržinu noc.

1.5.2018

V Tupesích postavili hasiči máj a představili nové auto

Také letos si vzali dobrovolní hasiči v Tupesích na svá bedra úkol postavit klasickým způsobem v centru vesnice 22 metrů vysokou májku. Veřejnosti také představili svůj nový automobil značky Renault Master.

1.5.2018

Čarodějné létání na košťatech v opevněném hradisku Modrá

Už léta patří k populárním lidovým zvykům na Modré magická filipojakubská noc, kdy se do tamního archeoskanzenu slétávají čarodějnice, čarodějové a čarodějčata.

30.4.2018

V Uherském Hradišti už lze platit virtuálními měnami

Pokrok technologie nezastavíš. Takovým heslem se začali řídit někteří restauratéři v Uherském Hradišti. Ve svých podnicích totiž začali hostům nabízet možnost platit takzvanými kryptoměnami, tedy virtuálním platidlem v podobě bitcoinu, ethereum, litecoin a ethereum classic.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT