„Cílem konference s názvem Kazuistiky napříč obory bylo sdílet zkušenosti a poznatky s těmito případy a zlepšit tak diagnostiku a léčbu pacientů v budoucnu,“ vysvětlila účel setkání odborníků mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková.

Účastníci konference se tak dozvěděli o neobvyklých diagnózách a osudech pacientů napříč anesteziologicko resuscitační, chirurgickou, porodnicko gynekologickou, urologickou, interní, neurologickou i hematologickou odborností. Zastoupeno bylo také oddělení klinické psychologie a oddělení následné péče.

„V letošním roce slaví naše nemocnice sto let od svého založení. Rozhodli jsme se proto dát příležitost všem oddělením, které si ze svých odborností připravili něčím výjimečné a poutavé kazuistiky,“ uvedl předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek s tím, že ho těší zájem nejen mezi kolegy z nemocnice, ale také  ale i mezi ambulantními speciality, praktickými lékaři a zdravotníky z okolí.

„Mimo odbornou stránku věci je tak pořádání konferencí skvělou příležitostí ke společnému setkání a propojení nemocnice s privátním sektorem,“ dodal Sládek.

Další konference, na které se s kazuistikami představí další oddělení Uherskohradišťské nemocnice, se uskuteční 25. září opět v prostorách místního kina Hvězda.