Výstava zachycuje stoletou historii Uherskohradišťské nemocnice od jejího vzniku, přes zakládání jednotlivých oddělení, stavbu pavilonů a významné osobnosti až po pandemii covidu.

„Texty doplňují desítky dobových fotografií a historických předmětu z pozůstalosti lékaře Karla Masaříka i přímo z nemocnice,“ avizoval historik Slováckého muzea Pavel Portl.

Historie a současnost

Významné jubileum nemocnice oslaví různými akcemi a projekty v průběhu celého roku. „Jsem moc rád, že se prezentace historie dostane i za brány špitálu. Zavzpomínat na léta minulá a připomenout si, jak nemocnice vypadala v průběhu celého století, tak mohou nejen bývalí a současní zaměstnanci, ale také všichni její pacienti či návštěvníci,“ těší se Petr Sládek, předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice.

Ilustrační snímek.
Máte „podezřelá" znaménka? Uherskohradišťská nemocnice nabízí vyšetření zdarma

Výstavu bude ve Slováckém muzeu možné navštívit do 7. července. V pátek 17. května naváže na vernisáž 100letí nemocnice v Uherském Hradišti Muzejní noc. Bohatý doprovodný program, který bude pro návštěvníky akce připraven uvnitř i v okolí hlavní budovy muzea ve Smetanových sadech a Galerii Slováckého muzea, nabídne také Uherskohradišťské nemocnice. Svou práci veřejnosti blíže představí zdravotníci z hematologicko transfuzního a chirurgického oddělení.

Oslava i na náměstí

Další z akcí u příležitosti oslav chystá Uherskohradišťská nemocnice pro širokou veřejnost v pátek 21. června. Na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti bude od odpoledních hodin připraven program pro děti i dospělé, od 19 hodin vystoupí Jiří Pavlica & Hradišťan.

Vybrali jsme pro vás: 

Na Městském stadionu Dany Zátopkové se v sobotu uskuteční první liga mužů a žen v atletice.
Hlavní taháky atletické ligy v Uherském Hradišti: Meindlschmid, Kunt či Fusková
Slet šlapacích letadel v Kunovicích. Foto: archiv Leteckého muzea Kunovice
Slet šlapacích letadel uspořádají v Kunovicích. Rekord je na spadnutí
Archeologický výzkum
Archeologové odkrývají historii Uherského Hradiště i Uherského Brodu
Magic festival v Uherském Hradišti. Ilustrační foto.
Kouzelnický festival v Uherském Hradišti pořádají už podeváté
Den otevřených dveří v Jarošovském pivovaru. Neúspěšný finalista soutěže o nejrychlejší vypití piva z tupláku.
Pivní radovánky v Jarošově: Zaklonil hlavu a tuplák vyprázdnil za 13.87 vteřiny