VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

dnes 14:09

Příběh památníku Sametové revoluce v Komenského městě

Sbírka klíčů v minulém roce odstartovala v Uherském Brodě příběh k sametové revoluci se vážícímu monumentu, který tam slavnostně odhalili v pátek 16. listopadu navečer.

dnes 13:24

Nedělní poprašek předcházel úterní sněhové nadílce

První sněhová nadílka na východní Moravě z neděle 18. listopadu na pondělí 19. listopadu je předzvěstí srážek také v dalších dnech. Ty už by však v níže položených oblastech regionu měly být spíše smíšené.

dnes 10:14

Cisterciácká pečeť nabídla chuťově bohatá mešní a košer vína

FOTOGALERIE / V historickém Slovanském sále někdejšího cisterciáckého kláštera na Velehradě, dnes Stojanova gymnázia, se v sobotu uskutečnil 11. ročník mezinárodní soutěže a výstavy mešních a košer vín Cisterciácká pečeť.

včera 21:29

No Name v Hradišti pobláznili publikum. Vyprovázely je bouřlivé ovace

Na šest stovek návštěvníků zaplnilo v sobotu večer velký sál Klubu kultury v Uherském Hradišti. Konal se tam totiž benefiční koncert s názvem Zhasnuté slunce.

včera 10:11

Pětadevadesáté kateřinské hody měly okouzlující atmosféru

FOTOGALERIE / Milovníci folkloru, tradic, dobré zábavy a radosti měli v sobotu neopakovatelnou příležitost prožít plnými doušky a ve velkém 95. ročník kateřinských hodů s právem v Huštěnovicích, které se, jak už se to od roku 2000 ustálilo, konaly s několikadenním předstihem před svátkem Kateřiny.

17.11.2018

Národní vlajku ze šesti tisíc klíčů vztyčili v Uherském Brodě

Národní symbol naší republiky - Československá, nyní Česká státní vlajka, se v Uherském Brodě výtvarníku Marku Vráblíkovi stala předlohou, pro vytvoření památníku událostí v listopadu 1989.

17.11.2018

Generál Jan Vančura nenáviděl války, přesto ve dvou světových strávil 12 let

Životní osudy legionáře a generála Jana Vančury přibližuje kniha Právo má přednost před mocí autorsky zpracovaná jak ředitelem Knihovny B. B. Buchlovana Radovanem Jančářem, tak i synem generála Jiřím Vančurou a jeho rodinnými příslušníky.

16.11.2018

Mezi stovku leteckých osobností nominovali i pětici ze Slovácka

Hned pětice zástupců ze Slovácka byla vybrána v anketě Aeroteamu, Českého svazu letectví a Klubu leteckých novinářů, mezi stovku leteckých osobností. Anketu vyhlásili v rámci stého výročí vzniku československého letectví a slavnostní předání ocenění se konalo 30. října v Mladé Boleslavi.

16.11.2018

Nástavba bez dotací. Školu v Březové financovala pouze obec

Zcela nové čtyři odborné učebny přírodopisu, chemie, fyziky a jazyků. Oprava základů a především řešení nedostatečné kapacity. Částku více než deset milionů korun na nadstavbu Základní školy v Březové však musela sehnat sama obec. Nepodařilo se jí totiž získat žádný z dotačních příspěvků státu. Jejich vyřizování se podle tamního starosty natahuje už měsíce.

16.11.2018

Na Modré vznikly klenuté sklepy z historických cihel

Dva sklepy nebo lépe řečeno jeden dvojsklep. Ten mohou od listopadu využívat obyvatelé Modré na menší rodinné oslavy, vinaři pro své degustace, ale i obec na kulturní akce.

16.11.2018

Umělá kluziště v Hradišti i Brodě startují za pár dnů

Slovácko Veřejné bruslení pod širým nebem si mohou obyvatelé, ale i návštěvníci Uherského Hradiště zkusit už v posledních listopadových dnech.

14.11.2018

Nepropásněte! Prvňáčci z Polešovic a Kunovic ve Slováckém deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

13.11.2018

Narodil se v Jarošovském pivovaru a po celý život mu zůstal věrný

Už dvaasedmdesát roků sbírá Milan Špičák artefakty související s Jarošovským pivovarem. Koneckonců za ten čas ho zná dokonale také prostřednictvím historických dokumentů, etiket, dobových půllitrů, keramiky, plakátů a dalších svých „pokladů“ jak své celoživotní sbírce říká.

12.11.2018

Ve Zlechově volby platí. Vedení obce zůstane nejspíš stejné

Nejistota končí. Ve Zlechově tak mohou po několika týdnech pokračovat v práci a povolebních vyjednávání úspěšné strany komunálních voleb.

11.11.2018

První vína ročníku 2018 odšpuntovali v neděli na náměstí slovácké metropole

Pro stovky vyznavačů mladých svěžích vín přišel v neděli 11. 11. v 11 hodin a 11 minut, tedy v den svátku Martina, jejich čas. Na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti se uskutečnil l2. ročník svatomartinské slavnosti s žehnáním a odšpuntováním mladého vína.

11.11.2018

Mužský pěvecký sbor ve Lhotě slavil dvacáté výročí

V Ostrožské Lhotě se slavilo. Ze sálu na Obecním bylo v sobotním podvečeru slyšet slovácké písničky v podání několika mužských pěveckých sborů. Abychom byli přesní, tak zpěváci ze Lhoty slavili. Mužský pěvecký sbor má za sebou dvacet let aktivní činnosti, ale pojďme pěkně od začátku.

11.11.2018

Městys po Buchlovem ovládly svatomartinské hody s právem

/FOTOGALERIE/ Svatomartinské hody patří v Buchlovicích k vrcholům kulturního podzimu a těší se velkému zájmu návštěvníků domácích i z okolních obcí. Ačkoliv svatý Martin, patron buchlovického kostela, mohl v sobotu, kdy hody v městečku po Buchlovem začínaly, podle pranostiky naznačit, že v neděli, v den jeho svátku přijede na bílém koni, nic takového se nestalo.

11.11.2018

V archeoskanzenu pokřtili knihu Pověsti z hor a podhůří Chřibů

Vodou z Buchlovic–Smraďavky. Přesně tak byla v sobotu pokřtěna v před palácem velmože v Archeoskanzenu Modrá nová kniha Chřiby – pověsti z hor i podhůří.

11.11.2018

Nové Minimuzeum v Jarošově - ohlédnutí do pivovarské minulosti

Část unikátní sbírky pivních etiket, dobové půllitry, tupláky i pivní láhve, velkoplošné panely s fotografiemi i historií Jarošovského pivovaru a celá řada propriet odkazujících k jeho 330leté existenci, to vše čeká návštěvníky Minimuzea Jarošovského piva v uherskohradišťské městské části Jarošov, které slavnostně otevřeli v pátek 9. listopadu.

10.11.2018

V neděli se nedělá. Ve Starém Městě schválili omezení hlučných prací

Každý, kdo si odkládá přes týden své domácí povinnosti v podobě posečení trávníku, nařezání dřeva na topení či používání jakékoliv hlučnější motorové pomůcky na neděli, může mít od poloviny října ve Starém Městě problém.

9.11.2018

Strašidelný koktejl v Kovozoo byl říznutý adrenalinem

Touha po zábavě, dobrodružství, amatérském pátrání po přízracích a kouzlech přivedla v pátek odpoledne i večer dvěma branami od areálu REC Group a Kovozoo Staré Město tisíce dětí i dospělých. Nechtěly si nechat ujít 7. ročník Strašidelné zahrady. Tak hojná účast svědčí o tom, že o návštěvníky se ani v příštích letech strůjci akce bát nemusejí.

9.11.2018

Chcete pomoci? Přidejte se k potravinové sbírce

Celostátní Národní potravinová sbírka se uskuteční v sobotu od 8 do 18 hodin.

9.11.2018

Den veteránů: apel na vlastenectví i na hrdost na vojáky v zahraničních misích

S dvoudenním předstihem, v pátek 9. listopadu si v Uherském Hradišti připomněli studenti tamního gymnázia včetně jeho vedení a představitelů místní radnice Den veteránů.

9.11.2018

Ostroh stále čeká na nové vedení. Problém je těžba štěrkopísku

Měla to být jednoznačná záležitost. Koalice v podobě seskupení SNK O.S.T.R.O.H., ČSSD, Nový směr, Ostrožský Impuls a Sdružení kandidátů ODS a NK pod hlavičkou Naše město však nezafungovala a na ustanovujícím zastupitelstvu v Uherském Ostrohu nezvolila nové vedení města.

9.11.2018

Po brutálních útocích ve městě chystají Broďané petici

Zlomená žebra, lícní kosti, pohmožděniny na několika místech a převoz do nemocnice. Čtyři napadení o víkendu 26. října, jeden o týden dříve, dohromady ale už desítky zraněných lidí. Někteří Broďané mají strach v noci vycházet ven.

9.11.2018

Na dětském oddělení nemocnice v Uherském Hradišti se zabydlela zvířátka

Pobyt v nemocnici není obvykle příjemný zážitek pro nikoho, obzvlášť pro ty nejmladší. Proto se nemocnice v Uherském Hradišti rozhodla zpříjemnit dětem pobyt alespoň výzdobou prostředí.

8.11.2018

První láhev Svatomartinského vína otevřou v neděli v Uherském Hradišti

Obliba Svatomartinského vína, jehož značka byla registrována v roce 1995, a od roku 2005 je jejím vlastníkem Vinařský fond, rok od roku vzrůstá i na Slovácku.

8.11.2018

Titul Zasloužilý umělec udělil prezident Ašotu Arakeljanovi

Pouze pět lidí obdrželo v uplynulých třiceti letech od prezidenta Náhorního Karabachu titul Zasloužilý umělec. Před několika dny převzal toto vysoké státní vyznamenání z rukou tamního prezidenta Bako Sahakyana také výtvarník a historik Ašot Arakeljan, jenž z Náhorního Karabachu pochází, ale od roku 1992 žije se svojí rodinou v Horním Němčí.

8.11.2018

Vše se virtualizuje, přátelství i zločin

Petra Procházková je špičková novinářka věnující se zahraničnímu zpravodajství, která v poslední době vyvolala pozdvižení svým odchodem z Lidových novin, Josef Kubáník je herec známý z divadelních prken uherskohradišťského Slováckého divadla a několika televizních seriálů.

AKTUALIZOVÁNO
7.11.2018

Nejmenší vesnici Zlínského kraje vládne už 20 let. Starostkou ji zvolili pošesté

Letos oslavila dvojí výročí. Jak sama říká, je jí 50 plus 20 let. Pochopitelně jde o slovní hříčku. Antonie Vaculíková se totiž narodila před půl stoletím, v dramatickém roce 1968 a od roku 1998 je navíc starostkou Hostějova, nejmenší obce Zlínského kraje.

7.11.2018

Růst počtu návštěvníků Zlínského kraje pokračuje

Růstový trend návštěvnosti Zlínského kraje, zahájený před šesti lety, pokračuje i nyní. Ve středu 7. listopadu o tom informoval Český statistický úřad.

AKTUALIZOVÁNO
7.11.2018

V čele Hradiště znovu Blaha. Město bude mít nově tři místostarosty

Křehká koalice zafungovala. Uherské Hradiště tak má od pondělí 5. listopadu nové vedení, které vzešlo z výsledků letošních komunálních voleb. Město povede i v dalších čtyřech letech Stanislav Blaha (ODS), kterému budou krýt záda hned tři místostarostové.

6.11.2018

Nenechejte si ujít čtvrtý Slovácký košt slivovice

Slovácké pálenice jedou v těchto dnech na plné obrátky. A pojedou možná, díky bohaté úrodě nachově modrého ovoce, až do prvních koštů slivovice na dědinách Slovácka.

6.11.2018

Centrum Akropolis utlumuje činnost. Chybí mu peníze od státu

Minimalizace asistovaných kontaktů, utlumení bezplatného poradenství a celkové omezení projektů pro rodinu. Komplikace při získávání jedné z klíčových dotací od Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) přijdou oblíbené vzdělávací, rodinné a dobrovolnické centrum Akropolis draho. Letos poprvé totiž spolek nezískal od státu téměř půl milionu korun na provozní náklady některých služeb. Do řešení kritické situace se tak muselo zapojit vedení uherskohradišťské radnice.

6.11.2018

Břestecké dýňování motivuje děti ke spolupráci s rodiči

Znamenitá zábava pro děti i dospělé, to bylo v nedělním podvečeru v Břestku tradiční Rozsvěcování dýní, jejímž pořadatelem byl tamní Spolek pro udržení tradic (SUT).

6.11.2018

Nová nemocnice dostala požehnání. Jen za pozemky zaplatí kraj 330 milionů korun

Zelenou dali zastupitelé odkupu pozemků v prostoře mezi malenovickým sídlištěm a nákupní zónou Centro a tím v podstatě požehnali výstavbě nové krajské nemocnice na zelené louce. Ta by měla podle plánů stát ode dneška do šesti let.

6.11.2018

Nepropásněte! Prvňáčci z Nedakonic, Kunovic, Boršic, Tupes a Zlechova

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

6.11.2018

Herci ze Slováckého divadla se zapojili do preventivní akce proti rakovině

Na nebezpečí rakoviny varlat a prostaty se snaží upozornit celosvětová kampaň Movember, v jejímž rámci mohou muži po celý listopad podstoupit preventivní vyšetření v Uherskohradišťské nemocnici zdarma.

AKTUALIZOVÁNO
5.11.2018

Starostou Uherského Brodu zvolili Ferdinanda Kubáníka

V jeho šestatřiceti letech jej bude málokdo považovat za zkušeného. Co mu však chybí v létech strávených ve vedení města, to nahrazují jeho manažerské schopnosti. Vždyť už jako jednatřicetiletý se postavil do čela Městské nemocnice s poliklinikou v Uherském Brodě, když v předešlých devíti letech působil jako ekonom a později jako zástupce ředitele Oblastní charity Uherský Brod.

5.11.2018

Ve Zlechově stále čekají na rozhodnutí o platnosti voleb

Jedna z mála obcí, která dodnes čeká na výsledky soudního rozhodnutí k neplatnosti volebních výsledků, je Zlechov. Právě tam měl být podán sedmnáctého října protest proti průběhu voleb, o jehož oprávněnosti stále rozhoduje Krajský soud v Brně.

4.11.2018

Hradišťská nemocnice znovu otevřela hlavní vstup a představila nový park

Téměř rok trvaly úprav tří tisíc metrů čtverečních, které se rozprostírají v Uherskohradišťské nemocnici mezi budovami centrálního objektu a ředitelstvím.

4.11.2018

Slovácké muzeum provoněly svatomartinské speciality

Husí kaldoun, játrové knedlíčky, zadělávané husí žaludky, domácí paštika a pečená svatomartinská husa jako hřeb sobotního dopoledne.

3.11.2018

Chorální oficium za zemřelé znělo z klenotů moravského baroka

Mnoho staletí uplynulo od doby, kdy Velehradem zněl zpěv cisterciáckých mnichů. Před jedenácti lety začala Matice velehradská pořádat kurzy gregoriánského chorálu, jednohlasého latinského zpěvu římskokatolické církve bez doprovodu hudebních nástrojů. Loni na ně navázal zpěv mariánského chorálního oficia, který patří k nejvzácnějším pokladům chorálového zpěvu.

3.11.2018

Hradiště připravuje vznik dalších šesti nových zastávek

Na čtyřech místech město nahradilo zastaralé plechové přístřešky, u vlakového nádraží naopak dokončilo novou zastávku. Cestování městskou hromadnou dopravou (MHD) v Uherském Hradišti však čekají ještě podstatnější změny.

3.11.2018

Kočičí depozitum v Nedakonicích vyhlásilo stop stav

Celkem 57 koček, 49 kocourů a 32 koťat se momentálně nachází v péči majitelů Jarmily Zlámalíkové a Jaroslava Misíka v Nedakonicích. Ačkoliv lidé na ulici nacházejí další opuštěné kočky, není je tato dvojice kočičích dobrodinců schopna do své péče pojmout.

3.11.2018

Na odklonění dopravy si v Uherském Brodě počkají

Dočasné řešení, které se protáhne nejspíše do roku 2020. Dlouho diskutované zjednosměrnění ulice Moravská v Uherském Brodě, k němuž došlo v minulém roce, nadělalo problémy obyvatelům přilehlých obytných čtvrtí.

2.11.2018

Vedení Hluku čelí stížnosti kvůli výběru provozovatele optických kabelů

Obyvatelé ulic Boršická, Hlavní, Za Zámkem a náměstí Komenského v Hluku se v posledních týdnech mohou těšit na vysoké rychlosti internetového připojení, které jim mají poskytovat nové podzemní chráničky pořízené městem.

1.11.2018

Konec politických matadorů hlásí Korytná i Ostrožská Lhota

Oba působí v komunální politice od jejího novodobého prvopočátku, tedy od roku 1990. Zatímco se však dnes čtyřiašedesátiletý Antonín Jelének (KDU-ČSL) usadil v Ostrožské Lhotě do křesla starosty hned po revoluci, pětapadesátiletý Vladimír Janča (STAN) začal období prvního muže Korytné až o dvanáct let později. Tento rok nicméně oba politické matadory potkal stejný osud. Po desítkách let jim volební výsledek už neumožnil znovu vést jejich obci.

1.11.2018

Dostupnější péče pro kardiaky v kraji umožní přístroj za 5 milionů

Pacienti s fibrilací síní (druh arytmie) už kvůli zákroku nemusejí dojíždět do nemocnic mimo Zlínský kraj. Kardiologické oddělení Krajské nemocnice T. Bati totiž získalo nový přístroj za pět milionů korun.

1.11.2018

Policisté na Slovácku zpřísňují dozor nad hřbitovy

Beznadějně zaplněná parkoviště u hřbitovů, tonoucích v záplavě pietní výzdoby, ale také zvýšená pozornost a dozor policistů i městských strážníků. Taková situace panuje už několik dnů v místech posledního odpočinku našich nejbližších, kam za nimi míří davy právě nyní, v období přicházejícího svátku Dušiček.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT