VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

dnes 12:43

Zlínský kraj bude zasažen vichřicí kolem osmé hodiny večerní

Na Českou republiku se žene silný až velmi silný vítr. „Očekávají se velké škody a výpadky elektřiny,“ upozorňuje Meteo Včasné varování. Varování platí pro celé území republiky. Silný vítr by se měl objevit nad územím republiky ve 12 hodin v neděli 23. září a přetrvávat by měl do 18. hodiny v pondělí 24. září.

dnes 06:26

Rochus zaplnil Festival chutí a vůní. Dorazily stovky lidí

FOTOGALERIE / Zastavit čas a projít se krásami minulosti umí Hradišťský skanzen Rochus jako mávnutím kouzelného proutku.

včera 17:28

Brodexpo: pavilon krásy, nejlepší bělokarpatský čaj i cvičení

FOTOGALERIE / Úspěšný veletrh Brodexpo se vyvíjel napříč tématy strojírenství, stavebnictví, dům a zahrada až k tomu letošnímu o zdravém životním stylu.

včera 17:18

V Kovozoo přivedly děti na svět nová zvířata

FOTOGALERIE / Noví zvířecí obyvatelé a další užitečné předměty přibyli o předposlední zářijové sobotě v Kovozoo REC Group Staré Město, jediné tohoto druhu v Evropě.

21.9.2018

Hendikepovaní si poměřili své síly v netradičních disciplínách

Vztyčením vlajky soudržnosti s emblémy čtyř domovů pro osoby se zdravotním postižením (DOZP), projevem vedoucí velehradského Vincentina Mileny Marečkové, společný zpěv písně Chválím tě, země má. Tak důstojně byly na sportovišti v obci Salaš zahájeny 17. sportovní hry hendikepovaných osob.

21.9.2018

Šest stovek dětí ze škol vylákal na Masarykovo náměstí Evropský Den bez aut

Malé návštěvníky i jejich dospělý doprovod v pátek 21. 9. na Masarykově náměstí vítala řada zajímavostí i atraktivní program. Cílem jejich cesty byl Evropský den bez aut, akce pořádaná Střediskem volného času Klubko ve spolupráci s městem Uherské Hradiště.

21.9.2018

Brod chce prodat budovu školy v Židovně za 4 miliony

Zásadní hlasování, které rozhodne o osudu jednoho ze současných působišť Katolické školy v Uherském Brodě. I tak lze pohlížet na bod číslo pět pondělního brodského zastupitelstva, v němž se bude rozhodovat o prodeji budovy na Jirchářské číslo popisné 823.

21.9.2018

Ladné nožky boršických děvčat vylisují z hroznů vinný mošt

Možná si ještě někdo z vás vzpomene na časy, kdy se sklizeň vinné révy spojovala s rodinnými rituály. Zatímco se muži starali o samotnou sklizeň, třídění a dovoz, ženy se ujímaly šlapání hroznů v nádobách.

21.9.2018

Houby konečně rostou. Mykologové je ukážou na výstavě

„Houbám se od konce letošního května v lesích Chřibů nedařilo. Na velice bídné houbařské sezoně se podepsala tropická vedra, sucho a větrno. Naštěstí zapršelo.

20.9.2018

Na Velehradě kolaudují nové multifunkční hřiště. Podívejte se, jak jej budovali

Někdejší fotbalový plácek za Základní školou Velehrad, tenisovými kurty, dětským a beachvolejbalovým hřištěm se od konce letošního května proměnil v nové multifunkční sportoviště s umělým povrchem. Vybudovala jej obec za přispění Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.

20.9.2018

Hradišťské náměstí pobaví Den bez aut

Evropská komise vyvolila jeden týden v roce od 16. do 22. září pro kampaň s názvem Evropský týden mobility.

19.9.2018

Ohaře a malá plemena zkoušeli ve lhotské honitbě

Tak velkou akci Myslivecké sdružení v Ostrožské Lhotě už dlouho nezažilo. Druhý zářijový víkend se v honitbě lhotských myslivců uskutečnily Podzimní zkoušky ohařů a malých plemen.

19.9.2018

Velehrad smutní, tragicky přišel o hráče a kamaráda

V obci se nachází nejstarší cisterciácké opatství na Moravě, jedno z nejvýznamnějších poutních míst České republiky. Nyní se ale Velehrad zahalil do smutku.

19.9.2018

Vhodné období na očkování proti chřipce ťuká za dveřmi. Neotálet, radí lékař

Jako obvodního lékaře ho znají především obyvatelé Kunovic, kde provozuje praxi obdivuhodných 23 let. Přestože čekárna mnohdy praská ve švech a povinnosti nutí kmitat, Radek Kolačný s přívětivostí na dlani otevírá téma chřipky, jejíž vlna nás často převálcuje v běhu.

19.9.2018

Diakonie v Hradišti slaví dvacet let

Začínala na faře u Moravního nábřeží s jednou službou, a to denním stacionářem, osmi klienty a čtyřmi zaměstnanci. Už o rok později se však stěhuje do prostor bývalé mateřské školy v ulici Na Stavidle, kde působí dodnes.

19.9.2018

Absolventům Cambridgeských zkoušek potřásl pravicí i Václav Klaus mladší

Základní škola UNESCO se řadí svou charakteristikou výuky mezi exkluzivní vzdělávací instituce s rozšířeným vzděláváním v oblasti cizích jazyků. A protože svou snahu zacílila na posílení kvality výuky, podařilo se jí po tříleté kandidatuře do prestižního mezinárodního programu Cambridge English Schools stát se jeho součástí.

18.9.2018

Broďany už vítá Všezvěd, Všudybud bude v červnu

 Nová vstupní brána do Uherského Brodu přivítala v pondělí 17. září své první návštěvníky.

18.9.2018

V hradišťské nemocnici vybudovali potrubní poštu za 10 milionů korun

Za více než 10 milionů korun milionu korun vybudovali v Uherskohradišťské nemocnici 1300 metrů dlouhý systém potrubní pošty, jenž má mezi čtyřmi budovami dopravovat rychlostí až pět metrů za vteřinu vzorky biologického materiálu, mířící k vyšetření do laboratoří.

18.9.2018

Ve Staroměstské Kovozoo budou tvořit malí i velcí

Pro neposedné ruce dětí i rodičů se nabízí sobotní akce v Kovozoo ve Starém Městě. V areálu REC Group se v sobotu od 10 hodin rozjede společné tvoření ze železa a jiných odpadních materiálů, které by jinak zůstaly ležet ladem bez využití.

18.9.2018

Byl jsem při zajetí generála Dietricha von Müllera, vzpomíná statečný partyzán

„Proč tady ještě žiji. Možná proto, že se neuvěřitelně průměrný věk dožití prodloužil a já mám to štěstí, že jsem se dožil dvaadevadesáti let,“ řekne s pousmáním Ladislav Verner, někdejší člen partyzánského oddílu Olga, jehož velitelem byl Josef Houfek, zvaný Pepek, jehož zástupkyní byla Olga Františáková, po níž byl oddíl pojmenován.

18.9.2018

Ladislav Verner navštívil po třiasedmdesáti letech místa partyzánského odboje

Na svou činnost v odboji za II. světové války přijel z Loun o třetí zářijové sobotě zavzpomínat do obcí Salaš a Velehrad dvaadevadesátiletý Ladislav Verner, jeden ze zakládajících členů partyzánského oddílu Olga.

18.9.2018

Boj o Senát: sedm kandidátů

O senátorský post zabojuje sedm kandidátů. Volby za 80. volební obvod do jedné třetiny Senátu se konají 5. a 6. října, tedy ve stejný termín jako volby do zastupitelstev měst a obcí. Na jihu Zlínska a severu Uherskohradišťska tak lidé dostanou dvoje volební lístky a ve volební místnosti pak hned dvě obálky. Ty se budou lišit pouze barvou.

17.9.2018

Radost v Dolním Němčí nebrala konce

Dolní Němčí Je sobota 15. září, krátce po 19. hodině. Před restaurací Rozkvět v Dolním Němčí právě zastavil autobus. Všichni, kteří z něj vystoupili, mají na sobě stejná bílá trika s nápisem Dolní Němčí a všichni jásají.

17.9.2018

Posledním zápisem je nyní vítězství

Jana Nováková z Dolního Němčí zapisuje významné události a poznatky již desátým rokem. V kronice obce tak nechybí ani nová zpráva, jak Dolní Němčí vyhrálo 15. září 2018 titul Vesnice roku.

17.9.2018

Na předávání certifikátu Cambridge English Schools přijede i Václav Klaus mladší

Po tříleté kandidatuře do prestižního mezinárodního programu Cambridge English Schools se Základní škola Unesco dočkala příjetí.

17.9.2018

Třeba za dva tři roky vezmu roli stárka staršího, míní Dominik Krpal

Premiéru v roli mladšího stárka si o víkendovém hodovém veselí v Kostelanech nad Moravou odbyl Dominik Krpal (20), student ekologické a evoluční biologie na Masarykově univerzitě Brno. Zkušenosti, jak bude se starším stárkem kralovat hodové chase, v ní sbíral v minulých pěti letech.

17.9.2018

Opravená ZUŠka v Hradišti otevřela, podívejte se dovnitř

FOTOGALERIE / Na svém místě stojí už od roku 1890 a své první umělecké krůčky v ní děti absolvovaly už v roce 1939. Poslední rok a čtvrt však byl pro budovu čp. 125 na uherskohradišťském Mariánském náměstí klíčový.

17.9.2018

Břestečtí uctili při osmé pouti Sedmibolestnou Pannu Marii

S písní Tisíckrát pozdravujeme Tebe, kterou hudebně doprovázela dechovka Buchlovjané, se vydalo v neděli odpoledne od budovy břestecké mateřské školy pouťové procesí ke kapličce Panny Marie Sedmibolestné, nacházející se při cyklostezce v Hlůšku za obcí.

16.9.2018

Vinobraní na Modré, svátek vína, burčáku i dobré zábavy

Třetí zářijová sobota byla na Modré plná moravského vína, burčáku, dobrot, hudby, folkloru, rozmanitého programu, dobrých lidí a samozřejmě příjemné zábavy. To všechno bylo spjato s 22. ročníkem Modřanského vinobraní, jehož pořadatelem byla obec spolu s tamními vinaři.

16.9.2018

Za rok v říjnu budeme mít svatbu, svěřili se vládci hodů v Kostelanech

Zatímco loni začal skrápět déšť účastníky kostelanských hodů s právem při sobotním programu u památníku padlých a v neděli musela být kvůli němu obchůzka s právem po dědině dokonce zrušena, počasí o letošních hodech se vydařilo. Na krojovanou chasu, kostelanské i jejich hosty se po oba dny usmívalo sluníčko.

16.9.2018

Jablečný mošt, učiněný elixír života, tekl v Huštěnovicích proudem

Měsíc září je už sedmým rokem v Huštěnovicích zaslíbený moštování ovoce, koštu a vůni burčáku, tedy ještě velmi nezralému vínu, takříkajíc v pubertě.

16.9.2018

Obrat v těžbě štěrkopísku, těžaři přerušili povolovací řízení

Nesoulad s územním plánem. To je důvod, proč městský úřad v Uherském Hradišti vydal nesouhlasné závazné stanovisko, které obrátilo misku vah v procesu schvalování těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu.

AKTUALIZOVÁNO
15.9.2018

Dolní Němčí slaví. Obec získala titul Vesnice roku

"Vítězem vesnice roku se stává Dolní Němčí!" Po tomto oznámení se rozlehla před luhačovickou kolonádou salva radosti. Vždyť Dolněmčané ze Zlínského kraje se stali vítězi soutěže, kde se letos původně přihlásilo rekordních 228 obcí z celé České republiky.

15.9.2018

Ivana Christová o módě v Hradišti: Ornamenty jsou teď IN

Na krátkou, zhruba dvě hodiny trvající návštěvu, se v pátek 14. září vydala do Uherského Hradiště první novodobá československá miss Ivana Christová.

14.9.2018

Hub jsou plné Karpaty i Chřiby

Téměř dvě stovky praváků, suchohřibů a nespočet bedlí přinesl v úterý ze Slavkovského lesa v Bílých Karpatech šedesátiletý Slavkovjan Jiří Pochylý.

14.9.2018

Brodská radnice slavnostně otevře lávku Všezvěd. Už v pondělí

Lávku vystavila firma Eurovia jako jednu ze dvou pěších a cyklistických spojnic Uherského Brodu se sídlištěm Olšava. Nyní se v celé své monumentální kráse představí návštěvníkům v pondělí 17. září. 

14.9.2018

ON-LINE rozhovor s Michalem Dvouletým, kandidátem do zastupitelstva

Ptejte se kandidáta do městského zastupitelstva a lídra koaliční kandidátky Soukromníci, Svobodní a Nezávislí, Michala Dvouletého na vše, co vás zajímá. Odpovídat bude dnes od 13. hodiny.

13.9.2018

Staroměšťanům chybí park, chtějí jej místo Cyrilometodějského centra

Sérii nesouhlasných reakcí vzbudila zpráva o tom, že na nově vznikajícím náměstí Velké Moravy ve Starém Městě přibude další instituce. Konkrétně se jedná o plánovanou stavbu Cyrilometodějského centra. Lidé namítají, že by na místě mohl být vybudován spíše veřejný park.

13.9.2018

Kniha o Otakaru Machálkovi, zakladateli firmy OTMA

Malá, ale o to srdečnější slavnost se odehrála v pátek 7. září na dvorku domu č.p. 67 v ulici 1. máje v Mařaticích. V domě, který postavil Otakar Machálek (1893 - 1967), zakladatel firmy OTMA.

AKTUALIZOVÁNO
13.9.2018

To nedáš! varují ve vlaku

I dospělí lidé často hazardují se životem neuváženým jednáním na kolejích. Děti a mládež učí zdravé opatrnosti zvláštní vlak.

13.9.2018

Učiliště v Brodě otevřelo nové hřiště s minigolfem

Nové hřiště pro školáky, děti Domova mládeže i pro veřejnost otevřelo Střední odborné učiliště Uherský Brod ve středu 12. září.

12.9.2018

Slévárenství je dnes profese na vysoké úrovni, říká Jarmil Cileček

V oblasti slévárenství se sedmdesátiletý Jarmil Cileček pohybuje 45 let. Protože slévárenství je jeho životem, rozhodl se v roce 2000 založit slévárnu přesného lití hliníkových odlitků metodou vytavitelného vosku. Slévárna dostala název ALUCAST. Jaké byly její začátky, to byla první otázka, na kterou nám Jarmil Cileček, jednatel zmíněné firmy odpověděl.

12.9.2018

Gymnázium Uherské Hradiště otevřelo nové laboratoře

S otevřením čtyř zrekonstruovaných laboratoří byl na Gymnáziu Uherské Hradiště spojen začátek nového školního roku. V moderní a plně vybavené prostory se proměnily přes 30 let staré posluchárny.

11.9.2018

92 357 021 korun! Ve Zlínském kraji si šťastlivec odnesl rekordní výhru

Nedělní losování Sportky přineslo desátou nejvyšší výhru v historii této nejznámější české loterijní hry. Přesně 92 357 021 Kč vyhrál sázející ze Zlínského kraje.

11.9.2018

Nivnická Rajčovna se dočká důstojného vzhledu

Zatímco dnes na veřejném prostranství nivnické “Rajčovny“ lze pozorovat pouze skládky zeminy, v blízké budoucnosti tomu má být jinak.

10.9.2018

Bronzovou orlici slavnostně předali Osobnosti Moravy 2017 Jiřímu Pavlicovi

Ocenění Osobnost Moravy 2017, bronzovou sošku orlice, převzal z rukou představitelů Moravské národní obce v neděli 9. září umělecký vedoucí Hradišťanu, hudební skladatel a muzikant a Jiří Pavlica.

10.9.2018

Ital se po devatenácti letech slibů oblekl v Hradišti do buchlovického kroje

Z údivu nemohli vyjít v sobotu 8. září hosté hotelu Maxi v Uherském Hradišti. Jeho osmašedesátiletý provozovatel italského původu Claudio Rossi je totiž nečekaně vítal v buchlovickém kroji.

8.9.2018

Nádvoří bývalé věznice hostilo bohoslužbu pěti církví

Připojit se k bohoslužbě a uctít tak památku obětí totalitních režimů mohli návštěvníci Slováckých slavností vína a otevřených památek na nádvoří bývalé věznice v Uherském Hradišti. V těsné blízkosti míst, kde v padesátých letech stálo popraviště, kázala šestice představitelů pěti křesťanských církví.

8.9.2018

Mikroregiony provoněly Hradiště kulinářskými specialitami

Fronta na drslavskou domácí zabijačku, věčně rozebraný mařacký chleba se sádlem a hektolitry protočeného jarošovského piva. Mimo celodenní zpívání a tančení nabídly mikroregiony Slováckých slavností vína a otevřených památek také ochutnat něco ze svého kulinářského umění.

8.9.2018

VIDEO: Do Hradiště na slavnosti přijela i dvaašedesátiletá Rosnička

Až z Napajedel přicestoval v sobotu ráno na vlakové nádraží do Uherského Hradiště šestiletý Matyáš Hrabalík, aby mohl spatřit příjezd historického vlaku s parní lokomotivou Rosnička.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT