1/10

Rakousko

Výroční Vídeň

close Nejznámějším vídeňským vánočním trhem je bezpochyby ten před radnicí. Letos návštěvníky nově potěší i patrovým kolotočem. info Zdroj: Zahraniční kancelář města Vídně v Praze zoom_in Nejznámějším vídeňským vánočním trhem je bezpochyby ten před radnicí. Letos návštěvníky nově potěší i patrovým kolotočem.

Fotogalerie: Vánoční trhy ve Vídni

Vánoční trhy ve Vídni slaví letos tři sta let a ve srovnání s uplynulou covidovou pauzou budou tento rok skutečně velkolepé. Většina z nich už začala. „O adventu jich Vídeň nabídne celkem sedmnáct a na nich dohromady přes devět set stánků – více než kdekoli jinde v Evropské unii,“ shrnul Martin Landa ze Zahraniční kanceláře města Vídně v Praze.

Na zřejmě nejznámějším vídeňském trhu u radnice letos návštěvníky čeká novinka – kromě osmadvacet metrů vysokého vánočního stromu a tradičního kluziště je hlavním lákadlem nově patrový kolotoč. Ve stáncích lidé najdou mimo jiné regionální speciality.

Vyplatí se zamířit i na další, méně známé vídeňské vánoční trhy. „Kromě tradičních trhů v centru za zmínku určitě stojí i Spittelberg – je to kousek od centra a vše se děje v několika uličkách, které ani nepůsobí dojmem dvoumilionového města. Podobné to je v Unicampusu/Altes AKH, což je klidný areál staré nemocnice. Kdo hledá něco netradičního nebo modernu, ten si přijde na své v muzejní čtvrti Museumsquartier,“ doplnil pro Deník Landa. 

Fotogalerie: Vánoční výzdoba ve Vídni

Vánoční atmosféru ve městě zpestřuje bohatá světelná výzdoba, kterou lidé najdou prakticky v celém centru. Laděná je především do zlatých tónů, nechybí ale například ani vánoční červená. 

loading
arrow_left Předchozí
1/10
Další arrow_right