Muž/pes si říká Toko a nechal si od japonské firmy udělat velmi věrohodný psí kostým. Jeho náročná výroba trvala čtyřicet dní. A vypadá to, že se zakázka zdařila, protože na některých fotografiích muž v kostýmu vypadá skutečně jako opravdová kolie. A přesně o to mu šlo. Na videu, které zveřejnil na YouTube, totiž sdělil, že se vždy toužil stát zvířetem.

„Nejraději mám čtyřnohá zvířata, obzvláště ta roztomilá. Přemýšlel jsem, jaký kostým zvířete zvolit, a nakonec jsem se rozhodl udělat velkého dlouhosrstého psa, aby převlek vypadal co nejvíc realisticky a dlouhé chlupy zakryly lidskou postavu. Navíc je kolie moje oblíbené plemeno,“ řekl muž japonskému listu Mynavi.

Zdroj: Youtube

Zástupce společnosti Zeppet, která kostým vyrobila, uvedl: „Stavba kostry psa a člověka je velmi odlišná, proto jsme strávili spoustu času studiem toho, jak kostým udělat co nejvěrohodněji. Chtěli jsme, ať vypadá jako skutečný pes.“

Postava Hatsune Miku je v Japonsku velmi populární. Je typická svými tyrkysově modrými vlasy ve dvou culících.
Chyba sítě. Japonec přišel o svou hologramovou lásku, byli manželé

Kromě toho výrobci velmi dlouho zkoumali i typ a barvu srsti. „Shromažďovali jsme fotografie plemene pořízené z různých úhlů, abychom mohli věrně reprodukovat krásnou srst kolie tak, aby přirozeně splývala na těle,“ dodal zaměstnanec společnosti Zeppet, která se zabývá výrobou speciálních efektů do filmů o hrdinech.

Lidé mu fandí

Toko si nyní užívá svou popularitu a to, že může konečně na svět vypustit své psí nitro. K tomuto účelu si založil YouTube kanál, kde své chlupaté alter ego představuje. Některá z videí mají již více než půl milionů zhlédnutí. Mezi komentáři převažují kladné reakce, lidé Toka podporují a píší mu, že skutečně vypadá jako opravdový pes. 

Zdroj: Youtube

Ať už se tento příběh zdá být sebevíc bizarní a neuvěřitelný, muž z Japonska si splnil svůj životní sen. Kdykoliv se mu zachce, může si navléknout kostým, utéct z lidského světa a stát se psem. 

Pokud tedy toužíte po něčem podobném a chcete vypadat jako kolie či jedno z obřích plyšových zvířat, která si můžete vystřelit na pouti, stačí si našetřit zhruba 340 tisíc korun a oslovit japonského výrobce.