Podle agentury AP na místě zasahuje 400 záchranářů. Na místě pomáhá také mnoho dobrovolníků. Dva jeřáby pak opatrně odklízí prohledané sutiny. Záchranáři doufají, že se jim v troskách podaří nalézt živé osoby. V sutinách se mohli vytvořit "kapsy" vzduchu, které by umožnili lidem uvězněným pod troskami přežít i několik dní.

Zřícený dům u Miami na Floridě na snímku z 24. června 2021
Zřícený dům na Floridě si vyžádal jedenáctou oběť. Stále se pohřešuje 150 lidí

Žádného přeživšího krizové složky na místě nenašly od čtvrtka, tedy stejného dne, kdy se během několika okamžiků sesunula k zemi asi polovina 12patrového obytného domu Champlain Towers South. K tragédii došlo nedaleko Miami okolo 01:30 v noci (07:30 SELČ), přičemž podle hasičů bylo zničeno asi 55 bytových jednotek.

Vyšetřování příčin neštěstí

Mezi pohřešovanými jsou desítky lidí původem z latinskoamerických zemí, například z Argentiny, Kolumbie, Chile či Paraguaye.

Zřícený dům na Floridě
Pátrání v troskách zříceného domu na Floridě pokračuje. Pohřešuje se 159 lidí

Vyšetřování příčin neštěstí je zatím na začátku. V úterý byl ale zveřejněn dopis, ve kterém v dubnu správkyně domu poukazovala na zhoršení závažných závad, které byly na stavbě zjištěny v roce 2018. Jejich odstranění by si vyžádalo investice ve výši zhruba 15 milionů dolarů (zhruba 321 milionů korun).