Kromě obvyklé výuky angličtiny má Jordana v plánu zapojit se také do konverzačních hodin pro učitele a čtenářského klubu, který na SUPŠ chtějí otevřít i veřejnosti a studentům ostatních středních škol ve městě.

„V České republice jsem už v minulosti studovala, a to historii na Karlově univerzitě v Praze. Chtěla jsem se ale do střední Evropy vrátit a poznat život jinde než v hlavním městě vaší země. Nakonec jsem si zvolila uherskohradišťskou SUPŠ, protože mě zajímá umění a umělecký proces,“ přiznává mladá Američanka, která je jednou ze 33 stipendistů Fulbrightova programu, kteří letos v naší zemi pomáhají s výukou angličtiny.

„Musím přiznat, že v Uherském Hradišti se mi líbí. Město je úchvatné a všude se dá snadno dostat. Ať už pěšky nebo autobusem. Doufám, že roční pobyt tady u vás mi poskytne čas na přemýšlení o tom, co budu dál dělat,“ naznačuje Jordana.

Poutníci z Dolního Němčí na setkání s papežem Františkem ve slovenském městečku Šaštín-Stráže.
Věřící ze Slovácka na mši s papežem: Kolony, kontroly, přesto úžasný zážitek

Mladí Američané ve věku od 21 do 29 let, čerství absolventi bakalářských nebo magisterských programů, do České republiky jezdí asistovat místním učitelům již od roku 2005 a celkem se jich na tomto programu vystřídalo více než 200.

Asistenti se kromě výuky angličtiny také zapojují do života svých hostitelských měst. Mnozí nabízejí odpolední konverzační kurzy pro studenty, učitele a další zájemce. Někteří zpívají v místním sboru nebo kapele, sportují, vedou divadelní kroužek nebo pomáhají v místní neziskové organizaci.

V tomto školním roce se ve spolupráci s českými kolegy zaměří na doučování studentů, kteří se dostali do skluzu vlivem dlouhé online výuky.

„Tahle zkušenost v České republice mi navždy změnila život a jsem za ni nesmírně vděčná,“ svěřuje se absolventka programu Anya Fairchild, která v roce 2019/2020 působila na Masarykově gymnáziu a Střední zdravotnické škole ve Vsetíně.