„Do auta zaparkovaného v Kunovicích nasedl muž po několika pivech a panácích fernetu," prozradila inspektorka hradišťské policie Milena Šabatová. Dodala, že řidič vůbec netušil, jak se dostal na cestu za Kunovicemi směrem na Kostelany nad Moravou.

Podezřelého muže, který se opilecky motal kolem svého auta, nahlásil na linku 158 okolo jedoucí řidič. Uherskohradišťská hlídka u muže zjistila 2,18 promile alkoholu v krvi.

Sedmatřicetiletý řidič se k pití alkoholu doznal. Policisté ho převezli na služebnu a poté na odběr krve do nemocnice. Muži za jeho nezodpovědnou jízdu pod vlivem alkoholu ze zákona hrozí až rok vězení a zákaz řízení až na deset let.

Pozitivní test na drogy vyšel tento týden hned čtyřem řidičům. Zejména na marihuanu, amfetamin a extázi. „K požití drogy se všichni přiznali, například osmadvacetiletá žena tvrdila, že požila před třemi dny pervitin," uvedla Milena Šabatová. Tito řidiči se nevyhnou přestupkovému řízení a pokutě.

Šestitisícovou kauci zaplatil dopravním policistům v neděli odpoledne šestačtyřicetiletý řidič, který nedodržel nejvyšší povolenou rychlost mimo obec na trase mezi Uherským Brodem a Starým Hrozenkovem.

Místo povolené „devadesátky" jel rychlostí 157 km/h. Muž se dopustil přestupku proti bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu.