Trojice mužů si počkala na mladou ženu nedaleko čajovny Pangea, poblíž ulice Čechova. „Přes ústa si nasadili šátky, vyskočili z křoví a ženu napadli a znásilnici ji,“ popsala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Pachatele vyrušil až náhodný svědek, který tudy procházel a zavolal na ně. „Tohoto muže stále hledáme a žádáme ho, aby se v každém případě přihlásil na linku 158, nebo přišel na kterékoliv obvodní oddělení policie,“ vyzvala opět mluvčí.

Dívka pak pomohla policistům sestavit pravděpodobné podoby pachatelů. „Všichni měli dvacet až pětadvacet let a byli vysocí kolem sto osmdesáti centimetrů. Trojice pachatelů rovněž mluvila česky,“ přiblížila Bartíková.

Policisté proto žádají každého, komu některá z podobizen někoho připomíná, ať se ihned obrátí na linku tísňového volání Policie ČR 158. „Za trestný čin znásilnění hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ upozornila Bartíková.

Kriminalisté také stále pátrají i po muži, který znásilnil minulý týden v noci z pátku na sobotu na vizovickém Trnkobraní osmnáctiletou dívku ve stanovém městečku.

V tomto roce už zlínští policisté prověřovali osm hlášení tohoto závažného trestného činu. „Za celý loňský rok jich bylo přitom o polovinu méně. Z toho tři z nich už jsme vyřešili,“ sdělila dále policejní mluvčí.

Stále však zůstává neobjasněn loňský červencový případ osmnáctileté dívky, která byla přepadena na cestě vedoucí od vlakového nádraží ve Zlíně – Malenovicích do Tečovic. Muž mladou ženu sledoval už od nádraží a u tamní autobusové zastávky ji zatáhl na travnatou plochu, kde ji povalil a znásilnil.


Podobizny a popis pachatelů:

věk: cca 23 - 25 let,
výška: 190 - 195 cm,
vlasy: tmavě hnědé vlasy s pramenem do čela,
postava: štíhlá,
oblečení: šedozelené, pravděpodobně maskáčové kalhoty, zelená bunda dlouhá po kolena, na nohou kanady.

věk: cca 20 - 23 let,
výška: cca 180 cm,
vlasy: vlasy rovné, hnědé, husté, středně dlouhé, vyčesané do kštice, na obou bocích sčesané dozadu,
postava: štíhlá,
oblečení: červená šusťáková bunda, modré rifle.

věk: cca 20-23 let,
výška: cca 180 - cm,
vlasy: světle hnědé rovné vlasy, ostříhán na ježka,
postava: štíhlá, sportovní,
oblečení: tričko s krátkým rukávem, černá vesta, tříčtvrteční kalhoty černé barvy s bílým potiskem, obuty měl kanady.