„Už po šesté hodině ranní zjistil první muž, že mu ve vnější kapse bundy chybí peněženka se třemi stovkami a dvě platební karty. O peněženku přišel zřejmě v okamžiku, kdy se na něj zezadu i zepředu natlačili dva muži,“ informoval mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Další muž byl okraden poté, co si koupil holuba a peněženku se třinácti sty korunami a doklady zastrčil do vnější kapsy bundy a zapnul ji na dva cvoky. Jiný okradený zákazník si nestihl koupit ani krmení pro ptactvo. U vstupu jen zaplatil vstupenku a peněženku uložil do vnější kapsy se zapínáním na zip. Když chtěl platit za krmení, peněženka se dvěma tisíci už tam nebyla. Podobným způsobem byli okradeni ještě další dva návštěvníci a jeden prodejce.

Celková škoda kapesních krádeží přesáhla šest tisíc korun a policisté začali pátrat po pachatelích trestných činů krádeže a neoprávněné opatření platební karty. Pachatelům za jejich spáchání hrozí až dva roky vězení. Ještě v dopoledních hodinách nalezl náhodný chodec odhozenou peněženku jednoho z okradených mužů, která obsahovala všechny doklady, ale peníze v ní nebyly žádné.

„V situacích kde, koncentrace lidí dosahuje podle slov okradených stavu hlava na hlavě a k osobním kontaktům, žduchání a prodírání dochází téměř neustále, je důležité mít své cenné věci tak schované, že se k nim možný zloděj nebude mít šanci při letmém kontaktu dostat,“ nabádá mluvčí.