„Všechno začalo v neděli odpoledne v supermarketu, kde pracovníci ochranky přistihli tři muže při krádeži a chtěli je zadržet,“ popsal ředitel vsetínské městské policie Nikolaj Martinák.

Zloději se snažili utéct, a napadli proto zaměstnance bezpečnostní agentury, který později skončil se zraněním v nemocnici.

Na obranu výtržníků se postavily desítky lidí, kteří začali pracovníkům prodejny nadávat. Když bylo zřejmé, že konflikt přerostl bezpečnostní agentuře přes hlavu, zavolali zaměstnanci Kauflandu na pomoc městskou policii. „Situace je velmi vážná, přijeďte co nejrychleji,“ zakřičela s hrůzou v hlase do telefonu žena.

Strážníci ihned vyrazili. Požádali o pomoc i státní policii. „Když jsme dorazili k supermarketu, byli jsme nejprve slovně a potom i fyzicky napadeni. Naštěstí se nám brzy podařilo výtržníky zpacifikovat,“ vylíčil Martinák.

Případ převzala státní policie a všichni tři muži jsou podezřelí ze spáchání trestného činu výtržnictví. „Za to jim hrozí až dvouleté vězení,“ doplnil Martinák.

(bur)