„Odešel do lesa hledat houby a v autě nechal viditelně odložený mobilní telefon. Zloděj, který zřejmě čekal na takovéto výletníky, si auto obhlédl a kromě mobilu uviděl za zadními sedadly čouhat i udice,“ informoval mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental. Prozatím není podle jeho slov jasné, jakým způsobem se zloděj do auta dostal. „Ukradl mobil a tašku s peněženkou, platební kartou a sportovním vybavením. Když se pak v patnáct hodin houbař vrátil, zjistil, že přišel o věci za minimálně dvacet tisíc korun,“ doplnil Mergental.

Krátce po šestnácté hodině zaparkoval sedmapadesátiletý muž osobní renault jen pár set metrů od prvního vykradeného auta na odstavné ploše naproti odbočky k hradu Buchlov. „Od auta se vzdálil jen na necelých patnáct minut, aby si v lese ulevil. Když se vrátil k němu vrátil, našel rozbité okno na dveřích. Zloděj však opět nevnikal do auta jen tak naslepo. Viděl v autě volně odložený mobilní telefon a diplomatický kufřík, vše bez zaváhání ukradl,“ pokračoval mluvčí. Nenechavec připravil řidiče a jeho zaměstnavatele minimálně o třicet tisíc korun.

Pachateli za krádež a neoprávněné opatření platební karty hrozí po dopadení až dva roky vězení. „Na těchto případech se opět potvrdilo jedno z banálních, ale základních pravidel – nenechávat v autech odložené cenné věci. Zloděj se pravděpodobně rozhodne vloupat spíše do vozidla, ve kterém má jistotu zisku, než by se pokoušel vykrást auto, ve kterém by nemuselo nic být,“ upozornil Mergental.