Viníkem byl teprve osmnáctiletý recidivista, který se již v minulosti se již dopustil několika majetkových trestných činů. Mladík, který je bez práce, si chtěl krádeží pomoci k penězům na fet a hraní na automatech.

„Přelezl dvoumetrový plot a šel ke dveřím rodinného domu. Ty nebyly zamčené, a tak pohodlně vstoupil. Nejdříve vzal klíče od garáže, v níž z auta ukradl panel od rádia a sluneční brýle. Pak se vrátil do domu, v chodbě z bundy na věšáku ukradl peněženku s platební kartou a pár mincemi a vydal se do sklepa, odkud odnesl dvě sjezdové jízdní kolo v hodnotě 45 tisíc korun. Vytáhl je ze sklepa, přehodil přes plot a odjel ho ukrýt. Po chvíli se ale do domu vrátil, protože tam viděl ještě druhý bicykl. I toto sjezdové kolo za 53 tisíc korun ukradl a odvezl do skrýše," popsal drzé počínání pachatele mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Když nad ránem majitelé zjistili, co se stalo, přivolali policii.

„Z výpovědí poškozených vzniklo podezření, že by se mohlo jednat o někoho známého z jejich okruhu. Policisté toto podezření začali prověřovat a za pár chvil se ukázalo, že bylo správné," poznamenal mluvčí Mergental.

V ranních hodinách kriminalisté zadrželi podezřelého muže a v jiném domě našli obě ukradená kola, která mohli předat okradeným majitelům.

Zadrženému osmnáctiletému recidivistovi z Uherského Brodu sdělili policisté podezření ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, krádeže a neoprávněné opatření platebního prostředku, za což mu ze zákona hrozí až pět let vězení.