„Podle jejich chování bylo možné soudit, že hledají, co by se dalo odcizit,“ uvedl zástupce ředitele zlínské Městské policie Pavel Janík. Strážníci na místo dorazili během několika málo minut a zjistili, že povedenou dvojici tvoří již dříve prošetřovaný delikvent a jeho o dva roky mladší kamarád z Podvesné.

„Ke hlídce se rovněž přihlásil jeden z pracovníků stavby, který uvedl, že přítomní muži mu zřejmě ukradli mobilní telefon, který měl v odložené blůze od montérek,“ vysvětlil Janík.

K tomuto se záhy doznal i přistižený zloděj, který ovšem další větou strážníky poněkud šokoval. Na výzvu k vydání ukradeného přístroje jim totiž sdělil, že telefon rozhodně majiteli nevrátí, neboť sám o jeden telefon kdysi přišel, a tak si prostě vzal přístroj nový.

„Hlídka poté již s dotyčným nediskutovala, omezila jej na osobní svobodě a předala jej kolegům z republikové policie pro podezření z trestného činu krádeže,“ doplnil Janík.

Parazitický způsob obstarání telefonního přístroje naštěstí v tomto případě přistiženému zloději neprošel. Přesto je na místě připomenout, aby občané dbali na bezpečnost svého majetku a nedávali podobným delikventům zbytečně příliš mnoho šancí.