Ženu v chatě vylekala tajemná postava

„Spali jsme s manželem ve větší místnosti chaty. V patře nahoře odpočívaly děti. Zhruba ve dvě hodiny v noci jsem měla divný pocit, jako by se něco pohybovalo po pokoji. Otevřela jsem oči a pomalu se posadila. K mému zděšení jsem uviděla tmavou postavu, jak něco montuje u televizoru. Chtěla jsem probudit manžela, ale v té chvíli se na mě postava obrátila a ukázal ukazováčkem na ústa, abych byla potichu. Pak ten člověk odešel,“ líčí svůj zážitek žena.
Podle jejího názoru bylo jednoznačně největším pochybením, že nezamkla vstupní dveře. „Ten večer jsme seděli na terase a popíjeli pivo. Říkala jsem si, že si chvíli lehnu a pak se vrátím na terasu. Pochopitelně mě ale přemohla únava a lenost jít zamknout,“ přiznává Vyskočilová, která událost ani nehlásila na policii. „Nic se neztratilo a zřejmě by mi to ani nevěřili. Uklidňuji se také možností, že se jednalo o nejapný žert některého z okolních chatařů. Kanadské žertíky si totiž čas od času provádíme,“ přiznala.

Drzost zlodějů znásobuje fakt, že se policisté v rekreačních oblastech pohybují jen zřídka. „Preventivní kontroly zabezpečení chat provádíme zejména v zimě a na jaře. Letos jsme chatové oblasti prošli celkem šestkrát,“ upřesnila mluvčí Policie ČR v Uherském Hradišti Jitka Zámečníková.
Na ukázky bezmezné drzosti nenechavců „nemají štěstí“ jen civilisté. Podobnou zkušenost má například i velitel uherskohradišťských městských strážníků Jaroslav Ježo. Ve městě potkal muže, který si nesl jeho vlastní kolo. „Ptal jsem se ho, kde ke kolu přišel. Upozornil jsem ho, že jsem majitelem bicyklu. Muž mi odvětil, že na něm chtěl odjet domů, do Stříbrnic. Také tvrdil, že měl v úmyslu kolo vrátit na původní místo. Vyšetřování ukázalo, že se jednalo o pachatele několika podobných případů, který kradená kola prodával v Brně,“ připomněl svůj zážitek Ježo.