Miklovičovi soud uložil trest na samé horní hranici sazby proto, že mu ukládal trest souhrnný i za pokus o podvod na londýnské bance, za který již dříve dostal pravomocně osm let.

Podle rozsudku se trojice pokusila dovézt drogu z Bogoty do Zlína prostřednictvím expresní zásilkové služby DHL. Všichni vinu popřeli a soudy je poslaly za nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek a jedů do vězení.

Podle obžaloby se na konci roku 2008 dohodla pětačtyřicetiletá Weissová, Slovenka žijící v Madridu, s Miklovičem a se sedmadvacetiletou Adélou Ptáčkovou z Uherského Brodu na Slovácku a s neznámou osobou vystupující pod jménem Carlos Sanchez na odeslání balíčku na adresu Ptáčkové. Zásilka byla deklarována jako kávový likér a prádlo, lahev však obsahovala 450 gramů kokainu.

Balíček ale zadrželi při kontrole 12. prosince 2008 britští celníci na letišti Gatwick nedaleko Londýna. Zbytek cesty byl kontrolovaný národní protidrogovou centrálou. Obsah balíčku byl zaměněn a zásilka předána společnosti DHL k další přepravě k adresátovi. Na zlínské pobočce DHL pak podle obžaloby Ptáčková balíček 7. ledna 2009 převzala. Na pobočku DHL ji podle rozsudku přivezl Miklovič, jenž čekal opodál.

Následně podle soudu o převzetí vyrozuměl Weissovou, která jej instruovala, jak obsah zásilky překontrolovat. Podle obžaloby pak v domě v obci Jalubí na Uherskohradišťsku Miklovič podle jejích pokynů zkoumal, zda se skutečně jedná o očekávaný kokain, jehož následným prodejem mohli podle státního zástupce získat více než dva miliony korun.

Mikloviče již dříve soudy pravomocně potrestaly za zmíněný pokus o podvod. Podle obžaloby muž v červnu 2008 předložil na pobočce Komerční banky v Uherském Hradišti padělaný šek londýnské banky HSBC na 900.000 eur, což v tehdejším kurzu činilo více než 21,5 milionu korun. Miklovič vinu popřel, krajským soudem uložený osmiletý trest mu ale potvrdil i vrchní a Nejvyšší soud. Weissová v této kauze figurovala jako svědkyně.